Pontosan hogyan kábelezzel ezekkel a koax elosztókkal és rendelkezésre álló készülékekkel, hogy mindenhol a lehető legjobb jelet kapjam?
Volt már két hasonló kérdésem, de ott úgy tűnt, hogy valóban más a probléma, de ez megint egy másik probléma, függetlenül az előző HDMI-s problémától.
Valami olyan ember segítségére van szükségem, aki ért a koax elosztókhoz/kábelekhez, tudja a jelöléseket/jelentéseket, csillapításokat, és hasonlókat. Kábel van, azzal nem kell törődni, az elosztások a lényeg.
Rendelkezésre álló elosztók (mindegyik 2-es, tehát 1-et szed 2 felé):
- 5-1000Mhz -130dB RFI (IN, OUT, TAP-06dB)
- 5-1000Mhz -120dB RFI (IN, OUT, TAP-06dB)
- 5-1000Mhz (IN, OUT -3,5dB, OUT -3,5dB)
Tehát a TAP-esből kettő darab van. A simából, amit leutoljára írtam, van kettő olyan, amelyiken -120dB RFI, a másikon 110, a harmadikon semmi.
Így összesen van 6 darab elosztóm, ha összeszámoljátok.
Eszközök:
1 UPC Connect Box
1 UPC HD Mediabox (HD TV-vel)
2 sima kábeles TV
Összesen 4 helyre kell jelet küldeni.
Leírnám az én elképzelésemet is:
Jön a főkábel a padláson, azt kettészedem egy simával, az egyik ág lefut a Connect Boxhoz és a MediaBoxhoz, ezek ugyanis egy helyen vannak. Ott kettészedem egy TAP-es elosztóval, az "Out"-ból kapja a MediaBox, a TAP-ből pedig a Connect Box. A padláson lévő másik ág elfut az egyik TV-hez, közvetlenül fölé, hogy minél rövidebb kábel menjen le hozzá, ott lefut, a másik ág pedig elmegy a 4. eszközhöz, egy TV-hez, így "egy" kábelen fut minden, és a legutolsó TV kapja a leggyengébb jelet, mert az alig van használva. Ebben az elképzelésben nem vagyok biztos, ezért született a kérdés.
További kérdéseim pedig, hogy mik ezek a jelölések az elosztókon, mi az a nagy szám, ami az RFI előtt van, és mi az a TAP, pontosan mire való. Azért írtam az elképzelésben azt, hogy a TAP-ből menjen a Connect Boxba, mert olvastam, hogy az jó úgy. De pontosan mire való? A TAP-esből is van kettő, az egy -120dB RFI, a másik 130-as, melyik használjam?
A lényeg, hogy kérek egy jó nagy adag kioktatást, és hogy ti hogy csinálnátok a meglévő eszközökkel, és cuccokkal.
Egyébként is akartam még említeni, hogy célszerűbb lenne egy splitterrel többfelé osztani, mint kettesével egymás után, mert minden splitter okoz egy kis csillapítást, ami összeadódik.
Kihagyható a TAP leágazó is, ha van helyette HPF, ami a TV-tunerek bemenetét levédi.
Köszönöm a segítséget!
Lehet, hogy rendelek 3 szűrőt akkor, és akkor le vagyunk tudva.
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha egy koax kábelnek tervezett, falba épített levezető csőben kettő koaxiális kábelt vezetek kettő UTP kábellel, az okozhat bármiféle problémát bármelyik eszköznél?
Arra az esetre kérdezem, ha a Connect Box és a Mediabox mégis egy helyre kerülne, mert a 4-es elosztó mellett döntöttem, tehát nem lesz kettészedve lent. A két UTP pedig egyértelmű, miért kell, hogy ott menjen.
Ez a lényeg, ha gyenge a jel, főleg a sáv alján, akkor próbálkozik az ember, hátha bejön valamilyen trükk, ennek semmi akadálya. Meg az is természetes, hogy az osztások csökkentik a jelszintet, ami az analóg vételnél szemcsésedést okozott a képen, digitálisnál viszont jóval határozottabban szembeötlő jelkihagyásban vagy kockásodásban nyilvánul meg. Ha ilyet nem tapasztalsz, akkor meg jó, ahogy van. Vagy erősítőt is lehet beiktatni.
Koax. lényege, hogy kiválóan árnyékolt, legalábbis a gagyitól eltekintve, de a UPC-kábelek nem ilyenek, semmi hatással nem jár egymásra.
UTP pedig a szimmetrikus jelátvitel elvét követi, ami árnyékolás nélkül is hatékony védelmet biztosít a zavarokkal szemben, persze attól még létezik árnyékolt típus is, ami ezt tovább fokozza. Mint például a HDMI-nél, ami szintén érpáras átvitel, de árnyékolt is.
Akkor rendben vagyunk.
Köszönöm a segítséget!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!