Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Felelős-e a szolgáltató, ha...

Felelős-e a szolgáltató, ha az általa kihelyezett parabola antennába belevág a villám és a dekódereivel együtt tönkremegy a televizíó?

Figyelt kérdés
Édesapám (70éves múlt),tavaly kapott egy új tévét,és egy vihar következtében tönkrement. A szolgáltató kijött,kicserélte a fejet az antennán és a 2 dekódert,de az ő eszközük tette ugye tönkre a televizíót is. Bár erről még nem lettek megkérdezve,mert ma megy be apám,de nektek mi a véleményetek? A házra van biztosítás,de csak elemi kárra és a biztosító azt mondja,hogy villámra külön kellett volna kötni,mert az egy kiegészítés lett volna a biztosításban,hogy ilyen esetben is fizessen. Egyetlen remény van, a szolgáltatót megcélozni,hogy esetleg nem megfelelő körültekintéssel szerelte fel az antennát a tetőre,vagy valami ilyesmi. Van valakinek ilyenben ötlete,tapasztalata?

2018. jún. 13. 06:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Az MSZ EN 62305-1:2011 szabvány foglalja magába"

Az annyira nem, az utal a 62305-4-re, abban vannak ezek részletezve.


"a szolgáltató semmit sem fog megtenni azért,hogy biztonságosabban építse ki az antennáit"

Az a fura, hogy elolvasol mást, és azt elhiszed, mint a mantrát, például a #17-est (miközben én megkérdőjelezem a #18-ban...), meg ezt a szabványszámot, aztán más témában meg indokolatlanul beakadsz, mint ahogy látom, életed végéig nem lehet kirobbantani téged ebből a meggyőződésből, hogy a műholdas szolgáltató felelős (miközben a szabvány sem arról beszél, amit velki valahol említett, te meg a képünkbe vágsz :D ). Én magam vagy háromszor írtam, hogy kell hozzá az épületben zónarendszer, többfokozatú túlfeszültségvédelem, de hát hiába. :D

2018. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Sztrogoff


Igen,én elolvasok mindenkit,de nem ismerek senkit és ugye így nem lehet eldönteni,hogy kinek higyjek. Én ezen a téren eléggé laikus vagyok,sohasem foglalkoztam villámokkal. A jog szerint én is tudom,hogy a Telekom nem foglalkozik azzal,hogy az ő eszközükön keresztűl apám tévéjét hazavágta egy villám. A kérdés helyes-e ez így. Hogy egy szolgáltatónak kifizetsz évent százezret a szolgáltatásért,és gyakorlatilag potenciális veszélynek teszik ki az otthonodat,mert a jog semmilyen formában nem írja elő azt nekik,hogy legalább a legalapvetőbb védelmet kiépítsék,hogy ne keletkezzen kár az otthonokban. A kérdésre a jogi választ már a kérdés kiírásakor tudtam,inkább próbáltam egy kicsit erkölcsi oldalról,és ami még fontosabb, a figyelmet felhívni arra,hogy hogyan is vannak ezek a rendszerek kiépítve. Műkődik,oszt jól van,de ha Manci néni pont akkor ér az eszközhöz amikor abban a villám szaladgál,még az életébe is kerülhet,mert rajta nincsen fluxus kondenzátor,ami időutazássá alakítsa a villám erejét.


A kérdés lehet hogy így pontosabb lett volna:


Miért nem felelős-e a szolgáltató, ha az általa kihelyezett parabola antennába belevág a villám és a dekódereivel együtt tönkremegy a televizíó?



Köszönöm mindegyikőtöknek,hogy egyáltalán válaszoltatok,részemről mindenkit zöld pacsival jutalmazok.

2018. jún. 15. 04:24
 23/24 anonim ***** válasza:
Mindhárom magyarországi műholdas szolgáltató eladja az előfizetőnek az antennát és a box(ok)hoz vezető koax kábelt, sőt még az F csatlakozókat is. Ami a szolgáltató tulajdona (lehet), UPCD esetében az sem feltétlenül, az a beltéri egység (box), ahhoz tartozó távirányító, boxban lévő dekódoló kártya, és a kábel, amivel a box a TV-hez van kötve. Szóval ott vágod meg, ahol akarod, de...! Amennyiben te megvágod a koaxot és bármilyen vételi hiba lép föl, (s a szolgáltató ezt köteles bérmentesen orvosolni, nem feltétlen van így, de amennyiben vállalják), akkor szakszerű az a szerelés vagy sem, te belenyúltál, a hibaelhárítás költségét rád terhelik. Ezért nem ennyire egyértelmű ez az egész, mert én meg úgy gondolom, hogy minden szolgáltatónak kötelessége lenne (ez sajnos nincs törvényben), gondoskodni villámvédelemről, legalább egy ilyen patron közbeiktatásával. Mindenesetre kérdésedre a válasz az, hogy nem, mert nincs törvényben ilyesmi, hogy erről gondoskodnia kell. Villámkárra nem kötni biztosítást, az hatalmas hiba. A biztosítóval is kellene beszélni, s arra is kötni biztosítást, hogy legközelebb ilyen ne legyen. Nem fogja a szolgáltató kártalanítani édesapádat, mert nem kötelessége gondoskodni a villámvédelemről, így nem terheli felelősség a történtek miatt.
2018. jún. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, Végre te megértetted,hogy miről írok. Természetesen a biztosítás azóta korrigálva lett. Igazándiból,amikor kötötte évekkel ezelött,akkor még volt,csak közben valamiért úgy lett dícsökkentés csinálva,hogy kivették belőle.De ez a felelősség szempontjából már lényegtelen.
2018. jún. 24. 20:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!