Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék egy HI-FI-t összeköt...

Szeretnék egy HI-FI-t összekötni egy nála kisebb impedanciájú hangfallal. Hogyan tehetem ezt meg?

Figyelt kérdés

Eszközeim:

*Philips FM-M390 /6 Ohm/ ( ***** )

*SAL BST120 /4 Ohm! / ( ***** )


Gondolkodok az erősítő számára is megfelelő bekötési kombináción, egyelőre kettőt tartok esélyesnek:

1.: az egyik kimenetre sorosan kötöm, így 8Ω-ot kapok

amely már megfelelő volna.


2.: párhuzamosan kötném az eredeti hangfalammal,

amyely 6+4 vagyis 10Ω- is ellenállásra jönne ki.


új ötleteket is szívesen fogadok.

Kérlek segítsetek!


Előre is köszi



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jún. 5. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Párhuzamosan a 6Ohm, és a 4 Ohm, összesen 3 Ohm lesz.
2010. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:S


Elnézést!

már is rontottam, mivel a párhuzamosan a számításom igen távol áll a valóságtól...2,4 Ohm-ra jön ki, ami már eleve gyilkosság az erősítő számára:D


Elő ellenállásokat lehet hasznos volna alkalmaznom.

Viszont nem vagyok jártas bennük...

2010. jún. 5. 16:59
 3/9 A kérdező kommentje:

ismét roszol számoltam! köszi hogy szóltál! :)


Mit gondolsz milyen módon hozhatom össze?

2010. jún. 5. 17:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Ennyit tudok segíteni:


Sorosan az eredője: (6+4) 10Ω

Párhuzamos eredő: 1/[(1/6)+(1/4)] 2,4Ω


Így látatlanban a sorost javasolnám, bár ígyis elmegy a munkapontja, de legalább nem lesz nagy árammal terhelve.

A párhuzamostól már az is jobb, ha magában kötöd rá a mélyládád.

Ezek az STK típusú hibrid végfokok nem nagyon tolerálják hogy cseszteted, de ha már nem működik, javítás kérdésében is szívesen válszolok.

2010. jún. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem lesz semmi baja a hifidnek, ha hagyományosan kötöd rá a hangszórót. tehát ilyen soros, meg párhuzamos kapcsolásokat sztem felejtsd el! Csak a hangminőség romlik, érdemi javulást nem fogsz tapasztalni. Fontos azonban, hogy a kisebb impedanciájú hangfallal, ne használd ki a teljes hangerőt (ez esetben max 2/3-ad az ajánlott), mert a hifid végfokját leégetheted. Az impedancia illesztése a hangfal és az erősítő között inkább a régi, csöves készülékeknél volt fontos.
2010. jún. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez bizony jó hír! :D

A jelenlegi gyári hangfalaival sem szokásom átlépni a 20%-ot,az optimális basszus érdekében.


Remélem a munkapont elmászását is megúszom, ha alacsony hangerővel használom.


Amit még hallotam, hogy beválhat, az a demetrális, vagy az elő ellenállás használata.

Mit gondoltok róluk?

2010. jún. 5. 17:20
 7/9 A kérdező kommentje:
* 50%-ot nem szoktam átlépni
2010. jún. 5. 17:23
 8/9 anonim válasza:
Nekem egy Pioneer 700w-os erősítőm van, elvben 4 ohmos, ha sztereóként kötöm, min 8 ohmos, ha térhangzásban hallgatom . Ha este használom, a számítógép is rá van kötve, akkor hibátlanul megy egy pár ( a plusz kettő háttérhangszóró helyére bekötött) 4 ohm/10wattos kis hangszóróval. Az előtétellenállást felejtsd el, csak melegedne és a hangot nagyon elnyomná, torzítaná!
2010. jún. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

rendben már el is van felejtve:)


Maradok alacsony hangerőn és 4Ohm-on.

Egyelőre ez tűnik a legtisztábbnak

2010. jún. 5. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!