Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Felér 16 db 10 wattos hangfal...

Felér 16 db 10 wattos hangfal 2 db 80 Wattos hangfallal?

Figyelt kérdés
Itt azon van a hangsúly, hogy ugyanolyan hangos e, ha kicsiből sokat kötök, vagy ha nagyból keveset... Mert a Tornatermünkbe összesen van 200 Wattnyi hangfalak, de ilyen kis mini szarok... és olyanból van vagy 10-20... és hogy az szerintetek felér e azzal, hogyha két nagy hangfalat odaviszek?? Elég sürgős :-/
2011. jan. 25. 22:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Asszem megkaptam a választ xD Nem! :D nem ér annyit. sokkal halkabb lesz ;-)
2011. jan. 25. 23:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg simán jobb, mivel tízszeres teljesítménynövekedés mellett hallod kétszer akkorának!!! Amúgy meg mennyit akarsz megenni?
2011. jan. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem... sokkal gyengébb lesz és rosszabb minőségű :D 10 wattos hangfal az lóhugy, egy tornateremben abból semmit nem hallani, ha meg sok van egymás mellett, abból csak egy nagy zörgés lenne...
2011. jan. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez ennyire nem egyszerű dolog.


Egy hangfal terhelhetősége (teljesítménye) nem mérvadó hangteljesítményben. Nagyon sokat számít a sugárzó kialakítása, a lengőtekercsek, kónuszok kialakítása. PL ha a hangfalat olymódon átalakítom, hogy a tekercseit lecserélem vastagabb huzalosra, könnyen beláthatjuk, hogy a terhelhetősége ugyan nagyobb lesz ( a vastagabb drót több áramot képes elviselni), de a tekercs nagyobb tömege miatt a leadott hangteljesítmény nem annyival lesz több, mint amennyit a terhelhetőség növekedése után várnánk. Nagyon nem mindegy pl a kónuszok rögzítése, azaz hogy mekkorát tud elmozdulni az áram hatására (ettől függ az elérhető hangnyomás). Nem mindegy mekkora a kónusz és a tekercs tömege (a kisebb tömegű, felületű hamarabb felgyorsul, kevésbé lesz torz a hangja, viszont lényegesen kisebb levegőtömeget mozgat meg. Hamarabb elhalkul a távolság függvényében). És még sorolhatnám...


de azt hiszem felesleges. A megoldást az adja ha kipróbálod....


maci

2011. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a második válasznak adok igazat... köszi gabe amit leírtál, de én most nem ezen akadtam fenn, ezeket én is tudom... itt most az volt a lényeg, hogy 10 db szar nem ér fel 1 olyan hangfallal, ami ugyanolyan... most nem a hangzásra gondoltam... én a második kommentre vártam...
2011. febr. 3. 14:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!