Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen DJ kontrollert ajánlaná...

Milyen DJ kontrollert ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon a kontrollerekben és a cd lejátszókban sem nagyon, de mivel túl sokat nem tudok rá költeni 60-70 ezret max így egy kontrollerre gondoltam.

Traktor Pro 2-vel használnám, már van benne némi gyakorlatom (2 éve használom) de rájöttem hogy ha nem egérrel kéne "keverni" hanem ugyanúgy tudnám az eq-t, filtereket stb. használni mint egy keverőn valószínű hogy jobb minőségű mixeket tudnék csinálni.

Leginkább progressive house, big room house, future house, electro house zenéket játszok. Tujamo, Bassjackers, Timmy Trumpet, Merk & Kremont, Oliver Heldens stb. előadóktól ha ez számít valamit a kontroller megválasztásában.


Igen, tudom hogy az nem olyan mint a bakelit, meg ezek "nem zenék" (a rock a zene, meg amit dobbal, gitárral stb. adnak elő) de az ilyen kommenteket mellőzétek légyszi.


És előre is köszönöm a hasznos válaszokat. :)



2016. aug. 30. 16:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nézz körül a zajdj oldalán. Ott vannak ezek a cuccok. A legtöbben a Reloopot ajánlják. Egyébként meg az áll legjobban kézre
2016. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Olvasgattam róla külföldi oldalakon és néztem videókat is, nekem mégis inkább a mixtrack a szimpatikusabb, nekem kezelhetőbbnek tűnik (mindenképp mint az egérrel való "keverés" :D).

Szóval már csak aludni kell rá hogy tényleg bele akarok-e én fektetni ebbe, később tudok-e fejlődni, lesz-e majd lehetőségem zenélni.

Igazából fogalmam sincs hogy lehet felépíteni egy DJ karriert, például készítek majd mixeket, esetleg mashupokat aztán azokat megosztom hátha tetszik valakinek és érkezik felkérés mondjuk egy klubba?

Mert elég fanatikus vagyok zene téren, de inkább azokban a stílusokban ami nekem tetszik és hát ugye a közönségnek kellene játazani akik meg nem biztos hogy azt a stílust kedvelik.

Bocsánat a regényért de nincs akit kitudnék faggatni a témával kapcsolatban. :)

2016. szept. 4. 19:01
 13/15 anonim ***** válasza:
Hát figyelj... DJ-ként csak egy féle képpen tudsz híres lenni. Bszott jól scratchelsz és akkor bakelittel kell nyomnod, esetleg time code rendszerrel és azokat nyomod fel Youtube-ra, hogy zabálja a nép. Így közel sem lehetsz olyan híres mint akik zenéit majd pörgeted, de egy nagyvárosnyi közönséget összeszedhetsz. De ha producerként szeretnél híres lenni, akkor bezony zenéket kell készítened. Kerdezz nyugodtan még. :)
2016. szept. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Érdekel a zeneszerkesztés is, már régebben "belekóstolgattam", mint ahogy a mixelésbe is de úgy döntöttem hogy először a mixelést akarom megtanulni, de tudom hogy önmagában az kevés szóval mindenképp akarok majd zenét is írni/remixelni, bootlegelni.

Nem szeretnék világhírnevet magamnak, a vágyam inkább hogy fesztiválokon játszhassak, nekem az sokkal hangulatosabb mint egy klub, persze nem lehet egyből Sounddal, meg Szigettel kezdeni. :D

Na szóval párban zenélnénk, mindketten foglalkozunk már vele kb 2 éve úgy hogy nem ismeretlen a dolog, de úgy gondolom egy kontroller is nagy előrelépés lenne főleg úgy hogy sync nélkül is ment a keverés már egérrel is, joggal gondolom könnyebb lesz a helyzet. Megvan a lelkesedés is, csak ez gondolkodtat el amit írtam is hogy ha sikerül úgy mond szintet lépni amivel akár közönség előtt is megállnánk a helyünket akkor majd hogyan tovább, bár biztosan ráérek ezen akkor is gondolkodni.

2016. szept. 4. 19:57
 15/15 anonim ***** válasza:
A Klubot nem tudod elkerülni "szintek lépésénél" hacsak nem Martin Garrix szerűen fogsz berobbanni a köztudatba. És amúgy meg hiába fogom tépni a számat hogy ennyiért a Reloop a legjobb választás ha neked akkor is sokkal jobban tetszik kinézetre a Numi. Hidd el tudom miről beszélek. Ugyan ezt az utat én is megjártam kezdő koromban. Nem ugyan azt tudják attól még hogy az áruk kb egyezik. :)
2016. szept. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!