Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megoldható, hogy SONY Bravia...

Megoldható, hogy SONY Bravia tévéből kimondottan VHS-re vegyek filmeket? És ha esetleg DVD-re kiírok laptopról egy filmet, azt át tudom másolni videokazettára? Kivitelezhető?

Figyelt kérdés

És most legyetek szívesek, ne oltsatok le olyan szövegekkel, hogy: "Minek használod ezt a halott technológiát? Hiszen a DVD sokkal jobb!"


Igazság szerint én ragaszkodom a VHS-hez, noha a mai kor mércéjével nézve elavultnak számít. A legtöbbjüket, ami megvan Nekünk, csak párszor néztem meg, így a kép- és hangminőség szinte semmit sem romlott. Rengeteg olyan videokazettám van, ami 10-15 éves, és remekül bírja a strapát, a legtöbbjüket azóta nem is vagy csupán egyszer, esetleg kétszer vetítették a TV-ben. Mivel a Samsung videomagnónk beadta a kulcsot pár hónapja, 2 hete vettünk egy Hitachi 6 fejes videomagnót, hiszen hiányzott nekünk! A 11 éves kishúgom is nagyon szereti a VHS formátumot. DVD-re csak abban az esetben íratok ki filmet, ha az adott filmet nem adták ki DVD-n, vagy pedig sosem vetítette a TV, és nem is nagyon van kilátásban. (Pl. az Édenkert a sikátorban című Stallone-film, vagy éppen az Édes kis mackóm 2.)


Az egyik tévénknél a beltéri egység merevlemezes, a másik tévénél pedig Philips, beépített Start kártyával, tehát nem a legújabb típus, ennek ellenére ma is gyártják és használják is sokan.



2016. febr. 2. 16:34
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ragadhatott volna rád valami. Én tudom, hogy nincs minden láb bekötve sok TV-n, és te mondtad, hogy csak a nagyon gagyikon nincs, pedig ez nem igaz.

És nem mindenen van ilyen védelem se. Vagy nem a tunerjáról felvéve.

2016. febr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Én már így DVD-t sem használok kb 4 éve. Külső winchesteren tárolom már évek óta a felvételeimet. Nagyon olcsó, 2-3 TB-ra még Full HD felbontású filmekből is több száz fér el.


Én is szerettem a videót, 84-től láttam az elsőt, aztán 87-ben vettünk egyet, ami sokáig bírta. 98-ban áttértem a 6 fejesre és 2 évvel később az akkori házimozira, ami akkor még csak Dolby Surround technológiát használt. De sajnos ha visszanézek egy videókazettát egy modern TV-n, akkor döbben rá az ember, hogy tényleg elavult. Digitalizálás ugyan megy házilag is és nekem is vannak olyan felvételek, amelyeket a 80-as évekből rögzítettem így. Nyilván nem filmekről beszélek, mert azokat meg lehet találni máshol is, hanem inkább személyes vagy családi felvételekről.



Nem tudom mennyivel tartja meg tovább a winchester, de manapság már SSD-k is kaphatók és nagy tárhelyű memóriák is pendrive formájában. Ráadásul ez utóbbiak hordozhatóságban vernek mindent, hiszen mindenhol használhatók manapság! Ha ezekről elvész az anyag, akkor megszívta az egész világ.


A videókazetták esetében, ha sokszor használod, előfordulhat olyan, hogy begyűrődik a szalag, ami maradandó nyomot fog hagyni a felvételen. Ez a digitális világban már nem nagyon fordulhat elő.

2016. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!