Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megoldható, hogy SONY Bravia...

Megoldható, hogy SONY Bravia tévéből kimondottan VHS-re vegyek filmeket? És ha esetleg DVD-re kiírok laptopról egy filmet, azt át tudom másolni videokazettára? Kivitelezhető?

Figyelt kérdés

És most legyetek szívesek, ne oltsatok le olyan szövegekkel, hogy: "Minek használod ezt a halott technológiát? Hiszen a DVD sokkal jobb!"


Igazság szerint én ragaszkodom a VHS-hez, noha a mai kor mércéjével nézve elavultnak számít. A legtöbbjüket, ami megvan Nekünk, csak párszor néztem meg, így a kép- és hangminőség szinte semmit sem romlott. Rengeteg olyan videokazettám van, ami 10-15 éves, és remekül bírja a strapát, a legtöbbjüket azóta nem is vagy csupán egyszer, esetleg kétszer vetítették a TV-ben. Mivel a Samsung videomagnónk beadta a kulcsot pár hónapja, 2 hete vettünk egy Hitachi 6 fejes videomagnót, hiszen hiányzott nekünk! A 11 éves kishúgom is nagyon szereti a VHS formátumot. DVD-re csak abban az esetben íratok ki filmet, ha az adott filmet nem adták ki DVD-n, vagy pedig sosem vetítette a TV, és nem is nagyon van kilátásban. (Pl. az Édenkert a sikátorban című Stallone-film, vagy éppen az Édes kis mackóm 2.)


Az egyik tévénknél a beltéri egység merevlemezes, a másik tévénél pedig Philips, beépített Start kártyával, tehát nem a legújabb típus, ennek ellenére ma is gyártják és használják is sokan.



2016. febr. 2. 16:34
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! :)
2016. febr. 2. 17:20
 12/22 A kérdező kommentje:
5. válaszoló! Igen, sajnos a DVD tényleg nem annyira időtálló, mint a VHS! Pár év után beadja a kulcsot, unokatestvéreim és Én is tapasztaltam hasonlót! :(
2016. febr. 2. 17:26
 13/22 anonim ***** válasza:
47%
Az antennát a videóba kell dugni és mehet a felvétel.
2016. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Neked is!
2016. febr. 2. 17:37
 15/22 anonim ***** válasza:
53%

Ennyi idióta baromságot a kérdéssel együtt még az ezóba se látok.


Ennyire tudatlan, nem hozzáértő, DE okos embert...


Az még nem baj, ha neked elég a rossz is, de direkt lerontani a jobbat az már a hülyeség netovábbja!

Találtam pár képet. [link]


A DVD is elavult, viszont a DVD-n nem csak DVD videó lehet. Vegyél egy gépet, oszt HDD-n tárold a filmeket!


A videótól még a régi 700Megás avi-k is legalább 10x jobbak... A videóba meg amúgy sincs DVB-tuner, úgyhogy az antennát hiába dugnád be, a TV-k SCART-jába úgysincs bekötve a videó kimenet, és ha meg arra, hogy elbszd, még pénzt is akarsz áldozni, arra már tényleg nem lehet szépen beszélni.

2016. febr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

1. Miért baj ha valaki szereti a retró dolgokat? Nekem is sokkal jobban tetszett a VHS korszak, megvolt a hangulata, ha a kérdező feltesz egy kérdést akkor nem lehurrogni kell, hanem válaszolni a kérdésére.

2. Csak a nagyon gagyi tévék scartján nincs videokimenet, én amiket láttam mind működött oda és vissza is, máskülönben semmi értelme nem lenne scart csatlakozót tenni rá.

2016. febr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönet az utolsó válaszolónak! Jó érzés, hogy van még olyan, aki nem akar lepisszegni. :) Egyébként igen, a retro dolgoknak hihetetlen feelingje van. :)
2016. febr. 3. 07:01
 18/22 anonim ***** válasza:
34%

Hülye vagy te csak nem forogsz. Vagy ki tudja...

Válaszoltam a kérdésére. Attól, hogy te se láttál 20 évnél fiatalabb TV-t, még nem lesz igazad.

De jó, hogy pont te beszélsz megint értelemről.

Valószínűleg fogalmad sincs a SCART csatlakozó lábairól, mit tudod te, hogy abból melyik van bekötve, pláne annyiból, hogy ránézel.

A TV-n ma már nem azt szokták elsődleges funkciónak venni, hogy belőle jöjjön ki valami, hanem, hogy azon nézzék. Pláne nem analóg videó kimeneten, márpedig a SCART-on csak az van. Ha TV-ből akar felvenni, akkor meg vegyen EPG rögzítésére képes TV-t, vagy Set Top Boxot!

De ne akarja már az USB-ről videókazettára venni, ha lehet, akkor se, mert elbssza a jó/jobb videót vele!

Plusz 1eFt 1db 240perces kazetta, és egy 8GB-os PenDrive.

Ha csak a DVB-T-t nézzük, és a legnagyobb bitsebességgel számolunk a legkisebb felbontáson, ami ezek szerint

[link]

B MUX 24,88Mbps /15 SD adás = 0,20733MBps/adás *240*60 = 2985,6MB Vagyis majdnem 3 kazetta fér rá 1 kazetta árára.

Arról nem beszélve, hogy a nagyobb kapacitású PenDrive se nagyobb, és, hogy lehet másolni.

12eFt 500GB HDD Ez 12 kazetta ára, és ráfér 500/2985,6/1024 = 171,4 kazetta.

És egyből nézhető, és egy kazetta méretű.

1 kazetta 504cm3 *171 = 86 l lenne kazettából.

És a nagyobb kapacitású HDD se nagyobb.


500/0,68=735 db 700MB-os film, ami jobb, mint a kazetta. Ami 504*735=0,37 m3 kazetta lenne.


De ott van még a felbontáscsökkenés, a zaj, a torzítás, a tekerés, a kopás, a nyúlás, a mágneseződés, a piszok, a penész, a rojtosodás, gyűrődés, sebességingadozás.


Meg felesleges indokolgatni, hogy miért hülyeség, mert minden szempontból értelmetlen, és rossz.

2016. febr. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Drága fiam, 8 évet húztam le a Samsung Jászfényszarui tévégyárában, csak tudom mit beszélek.
2016. febr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
47%
Mindenki azt használ amit akar, vagy amire igénye van. Egy próbát megér, aztán kiderül hogy beválik e vagy nem. Nyilván vannak sokkal kényelmesebb és modernebb dolgok is. Viszont azt nem árt tudni hogy a digitális felvevők másolásvédelemmel látják el a felvett anyagot, így csak azon a készüléken játszhatóak le amin azok fel lettek véve. Tehát ha egy újabb tévére külső vinyót teszel, és felveszed rá a műsort akkor nem nagyon lehet máshol lejátszani, csak esetleg bonyolult buherációk után.
2016. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!