Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megoldható, hogy SONY Bravia...

Megoldható, hogy SONY Bravia tévéből kimondottan VHS-re vegyek filmeket? És ha esetleg DVD-re kiírok laptopról egy filmet, azt át tudom másolni videokazettára? Kivitelezhető?

Figyelt kérdés

És most legyetek szívesek, ne oltsatok le olyan szövegekkel, hogy: "Minek használod ezt a halott technológiát? Hiszen a DVD sokkal jobb!"


Igazság szerint én ragaszkodom a VHS-hez, noha a mai kor mércéjével nézve elavultnak számít. A legtöbbjüket, ami megvan Nekünk, csak párszor néztem meg, így a kép- és hangminőség szinte semmit sem romlott. Rengeteg olyan videokazettám van, ami 10-15 éves, és remekül bírja a strapát, a legtöbbjüket azóta nem is vagy csupán egyszer, esetleg kétszer vetítették a TV-ben. Mivel a Samsung videomagnónk beadta a kulcsot pár hónapja, 2 hete vettünk egy Hitachi 6 fejes videomagnót, hiszen hiányzott nekünk! A 11 éves kishúgom is nagyon szereti a VHS formátumot. DVD-re csak abban az esetben íratok ki filmet, ha az adott filmet nem adták ki DVD-n, vagy pedig sosem vetítette a TV, és nem is nagyon van kilátásban. (Pl. az Édenkert a sikátorban című Stallone-film, vagy éppen az Édes kis mackóm 2.)


Az egyik tévénknél a beltéri egység merevlemezes, a másik tévénél pedig Philips, beépített Start kártyával, tehát nem a legújabb típus, ennek ellenére ma is gyártják és használják is sokan.



2016. febr. 2. 16:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%
Jó isten....
2016. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mi a baj?? :-O
2016. febr. 2. 16:41
 3/22 anonim ***** válasza:
46%
Az, hogy túl nagy az isten állatkertje :( Modern tv és kőkori vhs, gratulálok.
2016. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem vagyok járatos az informatikában. Akkor ezek szerint csak képcsöves TV-ről lehet VHS-re rögzíteni filmeket? Pedig úgy hallottam, hogy még LCD tévéről is lehet filmet rögzíteni ilyen módon, ha a beltéri egység nem merevlemezes.. :/
2016. febr. 2. 16:47
 5/22 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy a dolgozószobában van még egy képcsöves tévénk ('99-ben vettük.)
2016. febr. 2. 16:49
 6/22 anonim ***** válasza:
De mi a francnak az ősrégi, sérülékeny sz.art használni? Hogy biztos, ami biztos ótvar legyen a kép? Gratulálok.
2016. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Ha van rajta Scart csatlakozó akkor minden további nélkül megoldható.
2016. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
4. válaszoló, köszönöm a hasznos választ! Ment a zöld kéz! Igen, van rajta Scart csatlakozó, azt hiszem.
2016. febr. 2. 16:54
 9/22 anonim ***** válasza:

Igen, a feladat kivitelezhető.

Egy digitalizálóra vagy egy TV tunerre van szükséged, amelyiknek van video bemenete.

Én az utóbbit használom arra, hogy a műholdvevő képe (adása) itt legyen előttem a PC monitor sarkában, vagy akár teljes képernyőn, felvételi lehetőséggel együtt.


"De mi a francnak az ősrégi, sérülékeny sz.art használni? Hogy biztos, ami biztos ótvar legyen a kép? Gratulálok."


20 éve felvett videokazettáimon saját felvételű utifilmjeim nézhetők, minősége persze nem DVD, de ott van, ugyanilyen anyag későbbről már eleve DVD-re írva

8 év múlva nem játszható le.

És írtam Verbatim, Maxell, Sony lemezre elvesztek azok az anyagaim.

Ennyit a Te sérülékeny sz*rnak titulált terchnikáról.

Ma is bánom, hogy akkor áttértem, sose jutok el mégegyszer oda....

2016. febr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak vigyázni kell mert a videofelvevő most nem tuneren keresztül kapja a jelet, hanem a scartról, tehát ugyanazt veszi fel ami a tévén van, így csatornát sem szabad váltanod. Ha ez kényelmetlenséget okoz, akkor lehet kapni digitális jelet analóggá alakító boxokat meg hasonló cuccokat.
2016. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!