Mikor jelent meg az első lapos televízió?

Figyelt kérdés
Itt most a mai modern televíziókra gondolok. Led, LCD, Plasma, stb... Televíziókra gondolok.

2015. jún. 13. 15:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es válaszoló! Nem kellene a másikkal udvariatlannak, és szemtelennek lenned! Fogad már el végre, hogy nem mindenki tud angolul! A másik pedig, ha valaki magyarul tesz fel egy kérdést, akkor illik magyarul is válaszolni! A harmadik pedig, az hogy írd már le nekem hogy milyen törvény kötelez engemet (mint kérdező) hogy tudjak angolul! El árulom, semmi és senki nem kötelez engem arra hogy tudjak angolul! 4. Mért várja el mindenki hogy tudjak Angolul? Holott én magyar vagyok, és nem angol! Ebből adódna egy következő kérdés, a magyaroktól elvárja mindenki hogy tudjanak angolul, de egy külfölditől aki ide jön Magyarországra, attól miért ne várhatnánk el hogy tudjon magyarul? Jogos a kérdés! De egy tény! Én magyar vagyok, és csak magyarul tudok! A kérdést pedig magyarul fogom fel tenni, és a feltett kérdéseimre magyarul várom a választ is! Tehát kedves 10-eske, fordítsd csak le nyugodtan!
2015. jún. 22. 09:45
 12/17 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező, úgy gondolom frusztrált lehetsz angol tudásod hiánya miatt, ezen tanulással lehet változtatni.


Egyébként korábban nem jelezted, hogy nem tudsz angolul, tehát a 8-as válasz teljesen jogos volt, utána simán elkezdtél "hisztizni".


És szerintem ilyen hozzáállás után nem is fogsz segítséget kapni, de nem azért, mert nem tudsz angolul, hanem mert így állsz a dolgokhoz.


Egyébként, hogy ne legyen haszontalan a hozzászólásom:


The first flat screen TV was invented in July 1964 by a team at the University of Illinois.


[link]


Egyébként ez a forrás nem a Pioneer-t említi elsőnek hanem a Sharp-ot és a Sony-t, mondjuk számomra amúgy ez érdekes, utána kell nézni több forrásnak, és el kell dönteni, hogy a piacra dobást vagy a technológia feltalálását vesszük időpontnak.

2015. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%

Ha ennyire magyar vagy, akkor miért azt írod hogy led, ahelyett hogy fénykibocsátó dióda, és miért LCD-t használsz a folyadékkristályos kijelző helyett, és miért azt írod hogy plasma, holott az magyarul plazma?



és ha ennyire okos vagy akkor ezt hogyhogy nem találtad meg a neten? Magyarul van...


1960: Az első PDP, azaz Plasma Display Panel ötlete. Az Illinois Állami Egyetem adott helyet a kutatásoknak. Még belegondolni is furcsa, hogy már 40 év telt el azóta, hogy az első 4 x 4 képpont felbontású plazmakijelzőt megalkották. A fejlesztés Donald Bitzer és Gene Slottow nevéhez főződik.

1960-1980: Neon gáz alapú monokróm paneleket készítettek -- persze tömegtermelésről nem beszélhetünk.

1968: A Sony a Trinitron technológia bevezetésével új fejezetet nyitott a képcsőgyártás történetében

1971 : Az LCD technológia a kijelzőkben, így videokameráknál használatos, kisebb mérető televíziókban és számítógépes monitoroknál, valamint a videovetítőkben.

1990 : A ma is használatos kijelzők első generációi jelentek meg a szórakoztatóelektronikában. Ezek a kijelzők már, hasonlóan a mai modellekhez, foszfor-UV gerjesztésűek voltak. A mai sorozatgyártású kijelzők már a 60 hüvelyk méretet is meghaladják, sőt a Samsung nemrég egy 80 hüvelykes változatot mutatott be.

1995: Megkezdődik a Samsungnál a TFT-LCD sorozatgyártása.

1997: Kifejlesztik a világon az első 30 colos TFT-LCD-t.

2005: A Samsung kifejlesztette a 82 collos TFT-LCD-t.

[link]


meg ez is...

[link]


Egyébként elég lett volna annyit írni, hogy "bocs, nem beszélek semmilyen idegen nyelven, legyetek szívesek magyar linekekt adni", nem kellett volna itt így kikelni magadból. Legalábbis értelmes ember így reagált volna veled szemben.

2015. jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként a kedves kérdező magyarul sem tud, elnézve a helyesírását. Én is vétek hibákat, de legalább nem hangoztatom, hogy mennyire ,,magyar országon lakom". [#9]


#12 voltam

2015. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 OkosOtto válasza:

A plazma tv és HD televíziózás abszolút magyar találmány.


FELHÁBORÍTÓ, hogy még mindig nem úgy tanítják a magyar felsőoktatásban sem,hogy ez MAGYAR találmány. Tihanyi Kálmán ötleteit és szabadalmait felhasználva váltak híressé az USÁban orosz és amerikai feltalálók.


Tihanyi Kálmán a Wikipedián: "1939-ben jelentette be teljesen lapos, valójában egy igen korai plazmatelevíziónak tekinthető televízióját, amely a leírás szerint keretbe foglalva akár falra is akasztható (!), ennek a gyártását a háború utáni Magyarországon tervezte beindítani. A gondolattal már 1933-ban kezdett foglalkozni, és egy ilyen dátumú, valamint ezt bizonyítandó már tökéletesen kidolgozott, 1936-os szabadalmi leírás (igénypontok és rajzok) kézirata maradt fenn."


Tudomásom szerint prototípust is bemutatott, mely fekete-zöld kijelző volt. 1944-re tervezte a színes változat bemutatását. Gyártását magyarországon gondolta el... Lehet gondolkozni, hogy itt nem kell " magyar-magyarnak lenni, mert az már valami", egyszerűen legyünk csak pontosak, és ne ferdítsünk.


pontatlan illetve hiányos a 8. válasz, idézem: "1936 – The world’s first analog high definition TV (HDTV or HD) regular service was started in Britain in 1936. "


Ezt persze a világon szinte mindenhol így ismernek, mert ez tényleg az angoloknál volt, de az angolok megrendelésére Tihanyi Kálmán dolgozta ki a nagyfelbontású analóg televíziózást, azaz a HD-t. A nagyfelbontású televíziózás az ő találmánya.


A 2000- es évek hol van 1936-hoz?

(A válasz Bprod nyomán)

2019. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Végre kértem jelszó visszaállítására szolgáló e-mail-t, csak azért, hogy letudjam írni neked, így magyarul, hogy mennyire p*fán b***nálak ezért a stílusért. Bunkó, arrogáns stílusban kommunikálsz, ugyanezt engeded meg mondjuk valakivel szemtől szemben is magadnak? Vagy ott annyira azért nincs nagy szád? Hogy lehet egy "ember" ennyire frusztrált és gusztustalan? Hihetetlen.... És köztünk, normális emberek között járkáltok ti is ... Ijesztő!

2021. nov. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyéneknek egy mozdulat Google fordítóval lefordítani, és máris érteni fogod.
2021. dec. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!