Milyen TV-t vegyek?

Figyelt kérdés

Mostanában szeretnék venni egy új LCD TV-t de van egy pár problémám(kritériumom) ezzel kapcsolatban, 99-106 CM képátló , Full HD , Smart + 3D. Úgy vagyok vele hogy nekem megéri azt a kb +30e FT-t a Smart és a 3D mert "félek" hogy ha nem olyat veszek később sajnálni fogom. A lényeg az hogy RÉSZLETRE szeretném venni tehát ilyen kisboltok nem biztos hogy játszanának. A problémám a következő. Bementem egy Media Markt-ba és ott kérdezgettem az eladókat hogy mit ajánlanak, DE 3-4 szer voltam bent és mindig más inges úriemberrel találkoztam (LG,Samsung,Philips) és mindegyik próbált hitegetni hogy az ő pólóján lévő TV a legjobb , viszont akárhányszor bemegyek én valahogy mindig a Sony képét látom a legjobbnak csak az sajnos kiesik a 145e FT-s keret limitemből :/.

Mit tudtok ajánlani nekem milyen TV-t vegyek és hol ahol részletre is eltudom hozni.



2015. máj. 14. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekünk egy majdnem 1 éves LG 42LB650V tévénk van. Nagyon szép kívűl-belül, nagyon okos, jó nagy(106 cm), és még bele is fér a keretedbe(140.000ft). Mink a MediaMarkton vettünk neten, szerintem ott is lehet részletre. Remélem tudtam segíteni
2015. máj. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

..csak éppen az LG -nek passzív a 3D-je, ami egyből csak fele felbontást jelent a FULl-hoz képest, persze csak a szemüvegén keresztül. Valamint kétszeres nézési távolságot is hoz magával, ha el akarod kerülni a megjelenőm fekete sorok látványát.


Azt tudjuk, hogy az optimális nézési távolság a FULL HD adásokhoz általában mennyi szokott lenni? Persze, ez közismert adat és nem méterekben mérhető, mint azt sokan nahonnan nézik. Persze képet onnan is lehet látni, de elvesznek a részletek és ezzel a full hd felbontás is, mint a passzív 3D-nél is.


Na de itt van néhány adat a nézési távolsághoz:

[link]

2015. máj. 16. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

hát a tv-met 2 dologra használnám ... kvázi egy 2. monitornak és tv-nek. ha a számítógépnél ülök akkor lenne 150-160cm-re a tv az ágyamból pedig 360-370 cm.

Most nem tom jól értelmeztem e hogy a Passzív 3D az a rosszabb vagy a jobb? (a rosszabbra asszociálok az írásod alapján)

2015. máj. 16. 13:12
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkora képernyőn 160-ról csak aktív 3D-s szemüveges rendszeren látsz tiszta élvezhető részletes képet Full HD-ben.


A passzívnál legalább a kétszerese kell legyen a távolság, hogy elmosódhasson a hiányossága, ami csak 3D megjelenítésnél jelentkezik.


Egyébként igen az aktív rendszerű a sokkal jobb.


Erre azt szoktam mondani, el kell menni egy bemutató terembe, esetleg plázába a Médiamarktba és a FULL HD nézéséhez optimális közelségből kell megnézni a saját szemüvegével egy aktív és egy passzív rendszerű tv-t. Akkor már nem kell mondanom semmit, mert magad is látni fogod.


Így viszont én állítom az egyiket és más akinek esetleg olyan van ő meg csak elfogultságból mondja a saját véleményét és nem jutunk dűlőre.


Itt egyedül Te magad tudsz igazságot tenni, ha megnézed elég közelről mindkettőt. Az eredmény magáét beszél.

2015. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]


??? aktív , 3D . LG ből nem találtam aktívat

2015. máj. 16. 23:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Elsősorban ezért nem mernék LG-t ajánlani, mert az passzív..

Másrészt az LG gyártmányú készülékeket nagyon sokan szidták egy időben egyéb vonatkozásban is. De a legfontosabb, ha a 3D érdekel, akkor az LG-nél kizárólag passzív rendszert alkalmaznak, vagyis a passzív rendszernél 3D szemüvegén keresztül nézve felére csökken a képernyő felbontása, ettől minden páros sor feketének látszik a FULL HDhez optimális közelségből nézve külön egyik és akülön a másik szemünk előtt. Az ellenkező oldali szem előtt viszont az ellenkező sorok látszanak feketének, mivel egymás közeiben látszanak a bal és jobb szemnek szánt képek, a másik oldal fekete ilyenkor a szemüveg és a tv rendszere miatt.


Vagyis abból a távolságból ahonnan láthatnád a full hd minden finomságát, a passzív rendszernél a szemüvegével csak kép és fekete sorok sokaságát láthatod egymás közeiben felváltva.

Távolabbról nézve ez eltűnik, összemosódnak a finom részletek, mert ez valójában közeli nézésre készült ilyen felbontással. Távolabbról viszont igaz hogy nézhető tv még a szomszéd ház abalkából is, de elvesznek a finom részletei a FULL HD rendszer nyújtotta előnynek ugyanúgy mint a passzív 3D rendszerű megjelenítés esetében.


Egyébként LG-ben ne is keress aktív rendszerűt, az mind passzív elven működik.

2015. máj. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tehát maradt a Sony és a Samsung?
2015. máj. 18. 17:50
 8/11 anonim ***** válasza:
A többi különbséget nem tudom részletezni.
2015. máj. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Osynho ***** válasza:

A +30ezret nem csak a smart tulajdonságokra adod ki, hanem a képmninőségre is. Manapság, a "buta" tv-k panelje, elektronikája is jóval gyengébb, mint az "okosoké".


A MM-os tesztelésnek nem sok értelme van, a szakértő segítséget kérdezni pedig totál felesleges. Egyrészt a kiállított tv-k képbeállításai iszonyat túlzóak, midnent felnyomnak, természetellenes a kép. Ilyen környezetben csak így érvényesülnek, otthon a nappaliban kiégne a szemed. Tehát elég nehéz megítélni a képminőséget egy MM-ban. A Sony W8-as sorozata valóban jó 2D képminőséget kínál, érdemes azt venni, ha van rá pénz. Ha sokallod érte, akkor én a Samsungot ajánlanám az aktív 3D és a VA panel miatt. IPS-t én nem vennék.

2015. máj. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sony-ról azt hallottam hogy nem szereti kezelni a külső tárolóról lejátszott filmek feliratait. (valami jogi védelem miatt)
2015. máj. 27. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!