Ha úgy nyúlok a tintafedélhez, hogy be van kapcsolva a
nyomtató, akkor agyonüt az áram?
2014. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
2/16 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem biztos, a legjobb, ha gumicsizmában és vastag gumikesztűben kezeled a nyomtatót. Persze, sokan vannak, aki erről a súlyos veszélyről mit sem sejtenek és a megfelelő elővigyázatosság mellőzésével, csak úgy bele-bele nyúlkálnak a nyomtatójukba. Hát, ők tudják...
2014. aug. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
Tintafedélnél miért ütne agyon az áram? Abban nem is megy áram.
2014. aug. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
5/16 patrik0103 válasza:
Ahoz először is kéne agy amin "csaphatna".
NEM
A legtöbb nyomtató kicsi feszültséggel működik. Részben a ehez hasonló balesetek elkerülése végett részben a jobb hatásfok miatt. (Ne menjünk bele)
Ha nem csurom vizes kézzel nyúlsz bele és nem fogod pl a radiátort közben, akkor nem fog "agyonvágni"
2014. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
6/16 A kérdező kommentje:
Ejnye! Akkor miért van itt a 220 V?
[link]
Igaz, én a másik végében nyúlkáltam:
[link]
7/16 metaxxa válasza:
Azért van ott mert van olyan része a nyomtatónak ami 220Voltos (230V). Általában úgy vannak a nyomtatók megépítve, hogy a konnektorból egy vezeték megy egy transzformátorhoz és a transzformátorból megy egy jóval kisebb feszültség (12V) megy tovább a nyomtatóhoz, de bizonyos esetekben (lásd a tied is), ez a transzformátor beépítésre került a nyomtatóba, tehát ahhoz a részéhez, ami a transzformátor és a konnektor között van, ott csak elővigyázatosan és csak sértetlen szigetelés lehet (ha megsérül, inkább hívj villanszerelőt/hozzáértőt) A másik vége (tintafedél) a szokásos karbantartási felület felé esik, ott biztos, hogy nincs 220V, ha a nyomtató kapott EU-s típusengedélyt.
2014. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem szeretnék kockázatot vállalni, így, kérlek, meg tudod mondani nekem, hogy általában hol van a trafó a szerkezetben? A nyomtató alsó részén...?
Sajnos, némelyek jót szórakoznak mások tájékozatlanságán. Nem kellene, biztos mindenki tud olyat kérdezni amihez fogalma sincs. Kérdezzen inkább.
Maradjunk a témánál: a nyomtatóban patront cserélni csak bekapcsolt állapotban lehet. Tehát semmiféle érintésveszély nem fenyeget. Szinte minden műanyag, és többszörös szigetelésű. Ne érdekeljen, mi hol van, mert oda az átlagos felhasználó soha nem juthat el, ahol veszélyes lehet, aki meg szétszedi, az tudja, hol harap. Tehát nyisd ki bátran, kis idő múlva a patronok beállnak olyan pozícióba, hogy cserélhesd. Mást úgyse tudsz csinálni, mert a fedél egy kapcsolót is működtet automatikusan. A többiek pedig szívleljék meg az előbb mondottakat. Senki nem ért mindenhez. De amit írtam, az teljesen megbízható.
2014. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
10/16 A kérdező kommentje:
Én nem patront cseréltem, hanem beragadt a papírlap a nyomtatóba,és bár kiszedtem a tintafedél alól, ez nem sikerült azonnal,s az idő alatt máshol is turkáltam...
Kapcsolódó kérdések: