Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jelenthet biztonsági kockázato...

Jelenthet biztonsági kockázatot ha egy nagy multifunkciós nyomtatót letakarok valami ruha anyaggal amikor ki van kapcsolva de nincs áramtalanítva?

Figyelt kérdés

Nos vásároltam néhány hete egy Canon Pixma MX395-ös nyomtatót és apám erősködik hogy takarjam le egy terítővel hogy ne menjen bele a por én meg nemet mondok neki azzal az indokkal hogy attól hogy letakarom ha bármi van sokkal könnyebben fog tüzet, kigyullad vagy akármi. A port meg könnyen le lehet róla takarítani még ha naponta porolom le akkor is... nem érzem biztonságban sem a nyomtatót sem magam ha letakarom, a fax miatt meg nem áramtalaníthatjuk mert ha jön egy akkor az elveszik ha kivan húzva...



szerintetek? okkal ellenzem hogy letakarjuk vagy mit mondjak még neki hogy meggyőzzem? mert olyan konok hogy csak az ő véleménye az igaz meg satöbbi...



2014. máj. 3. 09:04
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
Farodnak igaza van, kutya baja nem lesz letakarva. Viszont ha elkoszolódik nehéz tisztítani. Amúgy a legtöbb faxot lehet úgy állítani hogy a csak a memóriába fogadja az érkezőket, amit későbbi időpontba nyomtatsz ki. De amúgy a tintasugaras nyomi nem fog működés közbe felmelegedni. A lézeres már más tészta lenne, annak szellőzni kell.
2014. máj. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, ez is fogadja a faxokat a memóriába ha csak kikapcsolva van de nincs kihúzva az áramból... de nem tudom, valamiért nekem ez nem megy mármint ez hogy elektronikus eszközöket úgy hogy nincsenek áramtalanítva és takarjuk le ez nekem olyan mint ha azt mondanák hogy kesztyű nélkül vegyem ki a kész süteményt a sütőből...


meg attól is kiakad ha épp csak fél órára megyünk el itthonról ( úgy hogy senki nem marad itthon ) és áramtalanítok meg kihúzok minden elektronikus eszközt, eszközből minden bejövő kábelt még ha csak a szobámban is, tv, routerek, modemek, számítógépek, nyomtató, tv ből az antenna stb...

2014. máj. 3. 09:18
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

Bizonyos szempontból ez is érhető, megmondom miért. Pl az én fateromat ha télen stand by módban mennek ezek felügyelet nélkül, nem érdekli, de a nyár az más tészta, mert már volt villámkárunk mikor nem voltunk itthol.

2 db TV, DVD lejátszók, a szolgáltatók tulajdonában lévő DVB-S beltérik, 1 db számítógép, de még 2 db hűtő is ment a levesbe. Több mint 300 000 FT -os kár befigyelt, még a biztosításunk se terjedt ki rá (mint az várható volt) mert a házat nem érte kár. Még szerencse hoz nem gyulladtak ki.

Nem ajánlom senkinek! Azóta ha itthol vagyunk és csak megdörren az ég, mindent kihúzunk, ha elmegyünk ittholról mindent kihúzunk amit csak lehet.

2014. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
na éppen ez az... egy valaki itt ahol lakom, csak 10 percre ment át a szomszédba és nem húzott ki semmit, aztán hirtelen jött egy vihar, két utcával odébb levágott és hazavágott mindent...
2014. máj. 3. 09:55
 5/5 A kérdező kommentje:
anyám az jobban megérti úgy ahogy asszimilálta a mai technikát meg elfogadja hogy jobban értünk hozzá mi fiatalok... de apám az nem, apám az úgy fogja fel ezt mint ha a halálát jelentené az hogy jobban értek az elektronikus eszközökhöz mint ő, és éppen ezért el is van tiltva a gépek közeléből... mert még fiatalabb voltam olyan 16 körül lehettem mikor én már nem tudom mivolt asszem mentünk volna valahova és kapcsoltam ki a gépet ( akkor még pentium 3-as gépem volt ) és az ugye eléggé lassan kapcsolt ki és nem akkor állt le vagyis nem állt le olyan gyorsan mint ahogy ő akarta, és kihúzta a konektorból... mondanom sem kell, többet nem kellett használnom, többe került volna bele egy merevlemez mint amiért az egész gépet vettük... és akkor megmondtam neki hogy nem állok jót magamért ha még egyszer hozzányúl valamimhez, és ezt azóta szerencsére be is tartja... de az még mindig megvan benne hogy " Én akkor is jobban tudom " és néha olyan ökörségeket tud mondani hogy ég az arcomon a bőr főleg ha mások előtt okoskodik és engem tart nem hozzáértőnek... aztán meg persze ugye nekem volt igazam, akkor meg azt bizonygatja hogy ő is azt, úgy mondta...
2014. máj. 3. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!