Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egyáltalán érdemes 3D tv-t venni?

F.S.G. kérdése:

Egyáltalán érdemes 3D tv-t venni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 21. 23:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez majd akkor dől el, amikor esetleg netán megpróbálkozik valamelyik cég 3D képtelen televíziókat gyártani. Már van olyan UHD tv ami ilyen, aztán majd eldől, lesz-e az ilyen "kispórolt" technikájú készülékekre egyáltalán számításba vehető kereslet.


Majd legfeljebb a nagymamák, idősebbek és a sztereót látni, betegség miatt képtelen emberek vesznek majd olyant, ami kevesebbet tud a korábbinál. Hiszen a 3D amikor berobbant a kereskedelembe, akkor még alig volt valami 3D anyag hozzá. Ehhez is idő kell, míg kiforrja magát a kiszolgáló háttérrel együtt.


.


Amikor fotózok valamit, arról mindig 3D felvételeket és videókat készítek ezzel a kamerával. Hihetetlen élmény! :

[link]


Ez otthon ugyanúgy csodálatos dolog, mint ahogy a 3D mozik árai is mutatják, hogy bizony van az ilyesmire kereslet.


.


Ami az UHD tv-t illeti, aki csak teheti érdemes olyant venni, ez sokkal jobb minőségben képes megmutatni a gyengébb minőségű videó anyagokat is. A benne lévő videó számításokra valós időben alkalmas processzor a meglévő anyagból kiszámolja a nagyobb felbontású részletes látványt emuláló képet, aminél az élesebb részeket élesebben mutatja és a hibák jelentős részét is javítja, mint ahogy az IMAX mozi hatalmas vásznán is nézhetünk régi hibákkal és szemcsékkel teli filmet tisztán, amit ha csak úgy, mindenféle javítás nélkül tennénk át, akkor nem látszana más csak szemcsés "hóviharban" valami maszat, a képen. Ezt az IMAX szoftver kijavítja.


[link]


Ehhez hasonló módszer javítja az UHD tv-k képét is valós időben.


A 3D viszont egy hatalmas plusz információt ad sík képhez.

Ezzel szemben a 2D kép olyan mint egy sík papír plakát és nem sok köze van a távolságokhoz. Innen a térhatás lehetőségétől vissza lépni egy nagy hátralépést, elmaradást jelentene. Aki ettől megfosztja magát, az vesztes lesz és elmarad ebben a technika adta és egyre fejlődő és többletet adó virtuális élmény világban.


.


Nem "ma" születtem. még emlékszem, amikor megjelentek a első hatalmas képcsöves színes televíziók. Akkor még csak egyetlen fekete-fehér tv csatornán ment az adás magyarországon. Egy héten egyszer, beüzemeltek egy kísérleti 2-es csatornát és néhány órában ott voltak színes kísérleti adások is.


Akkor ugyanígy a színes televíziózás gyors elmúlását és megszűnését jósolták még a velem egykorú, kicsit elmaradottabb gondolkodású kollégáim a Keravillban (még 45 évvel ezelőtt). Az idő azóta megadta a választ az újabb, már színes technika létjogosultságára. Akkor még ilyen adások se voltak, csak hetente egyszer a bemutató anyag hétfőnként.


A 3D is majd sok év múlva fogja bebizonyítani, ehhez hasonlóan, hogy bizony van helye a technikai világ adta szórakoztatásban.


Eleinte mindentől idegenkednek néhányan, főleg ha a megfelelő műsor forrás csak utólag, lassan fejlődik ki hozzá.


.


Találtam 55"-os (140centis átló!) UHD televíziót közel fele áron, mint korábban. Viszont amikor nézegettem az adatlapját, akkor derült ki, hogy nincs benne a 3D lehetősége, pedig annak így nem sok értelme van, szerintem. Ez hatalmas veszteség. Ha már vesz valamit az ember, akkor legyen benne a legújabb technika lehetősége, mert utólag lecserélni, amikor kiderül, hogy mennyit vesztettünk vele, az már igen csak ráfizetéssel működne és addig is lemaradunk a reális térhatású élményről. Amikor nincs meg a lehetőség, és látjuk, hallunk róla, hogy már ez is és az is 3D-ben sugároz, előbb-utóbb úgy is nagyon vágyni fogunk rá, hogy nekünk is legyen lehetőségünk ilyent nézni.


Most itt a 3D nélküli 140 centis UHD tv mindenféle valós idejű kép javító funkcióval, ugyanúgy mint a komolyabb 3D-s változatnál:

[link]


Szerintem ha már valaki ennyit ki ad tv-re, az nem hagy ki egy olyan látványos lehetőséget, mint amit a 3D adhat, az nem vesz hiányosat belőle.

2014. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

A gyenge elavult és gyorsan öregedő, piacról lassan eltűnő, múzeális darabokká váló "ilyent is próbáltak már" megoldású, rendszeresen beégő képernyőjű plazma tv-t ha csak lehet el kell kerülni. [link]


Nem véletlenül nem tudják már eladni azokat!

Amit nem lehet tömegesen eladni, azt miért gyártanák tovább..


Ez a probléma sorozat a plazmánál soha nem oldódik meg, hiába reklámozzák, hogy "az újabb már nem ég be". Dehogynem. Persze lehet kímélgetni (ezt nem nézem rajta meg azt se lehet mert sokáig áll a kép vagy ott a sarkában a logó)..


Kímélgethetjük, hogy az a típus hiba a plazmánál minél később következzen be, de ha már tv, akkor nem kímélgetni akarom, hanem mindenféle megjelenítésre használni korlátozások nélkül, ha kell nappali fényben is jó fényerővel.


A plazma tv korlátai keretek közé szorítanak.

Ezért is nem gyártják már tovább.

Persze "amíg ló van addig veréb is lesz".


Sőt a majdani OLED AMOLED tv-knél is hasonló probléma várható.



Annál sokkal jobb képet tud létrehozni a korszerű, mikro dimming back (háttér mátrix) ledes megvilágítású UHD technika. Ráadásul a plazma képernyő olyan gyorsan használódik és annyira intenzíven csökken a képernyő emissziós képessége, hogy ennek valamiféle elrejtésére, leplezésére egy meghajtó áramot növelő megoldást építettek be, ami bizonyos időnként megnöveli az üzemi áramot, ezzel növelve az egyre csökkenő fényerőt lépcsőzetesen, ezzel még gyorsabb öregedésre készteti a képernyő pontokat. Amikor elfogy az áram növelés lehetősége, akkor a fényerő rohamosan lecsökken és nézhetetlenül gyengül a fényereje és tönkre megy. Ez a fizikai elvéből adódik.


A plazma képernyő a fénycső elvén működik de nagyon kicsi képpontokban hozza létre a gázkisülés az UV fényt, ami a pixelenkénti fényport gerjeszti. Viszont az öregedése azonos a neon reklámokéval, amiket már ott is kezdenek kiszorítani a ledek.


.


Az UHD televízió képe már sok szempontból túl haladta a korábbiakat. Itt el lehet olvasni, hogy mire képes:


" Leírás:

Lenyűgöző UHD látvány élethűen vibráló színekkel


A Color Brilliance-nek köszönthetően mindent úgy láthat, mint a természetben. A tónusok lenyűgöző pontossággal jelennek meg - pont olyan, mintha tényleg ott lenne. Minden, amit a képernyőn lát sziporkázó és gazdag. A színek csodálatos intenzitással kelnek életre, a képek természetesnek és élethűnek látszanak. Most már belemerülhet az ultra-élénk UHD látványba, ami valóban briliáns.


Az ultra HD minőségjavítás növeli valamennyi kép minőségét

A Samsung UHD Picture Engine-nek köszönhetően majdnem UHD-szintű képminőséggel élvezheti a különféle típusú tartalmakat még akkor is, ha azok nem UHD forrásból származnak. A Samsung innovatív képfeldolgozása javítja a TV-műsorok és filmek közvetítését, akárcsak bármelyik videó felvételedét vagy egyebekét. Ez azt jelenti, hogy nem csak az UHD forrásokat dolgozza fel kristálytiszta 4K-s felbontáson, hanem még az alacsonyabb felbontású tartalmat is olyan szintű tisztaságra, mintha Ultra HD lenne.


Még részletesebb kép az ultra HD felbontás számára


A Samsung korszerűsített UHD dimming technológiája elhozza a kontraszt és a szín ideális szintjét az UHD élményért. Az UHD magasabb felbontása azt is jelenti, hogy az ábra több feldolgozást igényel a rendkívül részletes kép érdekében. Ez az, ami miatt a Samsung UHD diming technológiája a fekete és fehér lehető legoptimálisabb feldolgozásáért lett kifejlesztve, továbbá az olyan színek létrehozásáért, melyek sokkal élénkebbek lesznek ezáltal."


Forrás: [link]

2014. júl. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
78%
Érdemes 3D-s TV-t venni, de nem a 3D miatt, hanem mert ezek a TV gyorsabban és szebben rajzolják ki a képeket. De nem menő, nem lesz menő a 3D TV. Moziban jobb a térélmény.
2014. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

"Moziban jobb a térélmény"


A térélmény az nem nagyobb, csak a felület, ahova vetítik, az nagyobb. Azért javasoltam az UHD felbontást, mert pl egy 140 cm-es átlójú FULL HD képernyőt 2.2 méterről érdemes nézni a teljes felbontás élményéhez.


Az UHD 4K tv-t a benne lévő szoftveres felkonvertálás és "felbontás javítás" után már a fele távolságból is nézhetjük, onnan már nem látszanak a zavaró kép pontok és a széles hatalmas képernyő élményét adja, mint a moziban.


A térhatást a felvételnél alkalmazott két kamera közötti nézőpont távolság adja meg. Szóval ha a látószög olyan széles látszólagosan, vagyis elég közel tudsz ülni a megfelelő felbontású és méretű képernyőhöz, akkor mint a moziban, a térhatás is olyannak adódik.


Azért az semmiképp nem mindegy, hogy egy sík fotót nézel egy óriás plakáton, vagy ugyanezt mélységben, térben, távolságban elhelyezkedve látod. nyilván vannak különböző minőségű és hatású anyagok és nem mindegyik igazán látványos. Viszont ami máshol jó, az itt is jó lesz, ha a perifériás látás területét is hasonlóan kitölti a kép a valóság illúzióját adva mint a moziban a hatalmas felületről és több méter távolságból. A látószög még sokat számít vagyis, hogy ne nézzük távolról a szobai képernyőt és jobb lesz a hatás.


A "hatás", nem is a térhatás de az összhatás a képernyő látószögének növelésével (a fizikai korlátok határát kihasználó közeli nézéssel) tényleg növelhető.


A 3D nagyon sokat hozzá tud adni a sík képhez, hiszen egy következő dimenziót nyit meg előttünk, a távolság illúzióját. Persze nem a 2D-ből generált komolytalan "játékra" gondolok, hanem arra ami a moziban is jó hatású látványt nyújt.


Igaz, ezt csak az tudja élvezni, aki egyáltalán képes látni a 3D-t a valóságos élet hátköznapjaiban is. Különben tényleg nem volna értelme.

2014. júl. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:


'Az UHD 4K tv-t a benne lévő szoftveres felkonvertálás és "felbontás javítás" után már a fele távolságból is nézhetjük'


..vagyis 140 cm-es képátlónál 1.1 méterről lesz a legjobb a hatás és még éles de pixelek nélküli a látvány.

2014. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Miért nézne valaki egy 140 centis tévét 1 méterről? :D


Szerintem bőven elég FULLHD felbontású tévét venni, ha 100 centi fölötti, akkor úgyis távolabbról nézi az ember, akkor meg tökéletesen mindegy, hogy FULLHD, vagy UHD, mert egyiken se látja a pixeleket. Ma még nem éri meg UHD tévét venni, mert aránytalanul drágák, és se tévé adás, se lemezen kapható 4K kontent nem elérhető rá, csak maximum valami felkonvertált, az meg semmit sem ér.

2014. júl. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
77%

Nem egy méterről, egy méter tíz centiről. :)

Egy méterről már látod a pixeleket is ha jól figyelsz.


Viszont egy-tíznél távolabbról már csökken a látószög, vagyis kisebb lesz a "mozivászonszerű" élmény.


Ezen kívül csökken a látható részletek finomsága is, mert bármennyivel távolabbról már elvesznek az apróbb részletek, amire felkonvertálta megfelelő minőség javítással a korszerű készülék modern elektronikája.


Ezért nem olvasunk újságot több méter távolságból, mert az apró betűket már nem látnánk. Ugyanúgy a tv képernyő teljes felbontását és a látószögét (panoráma hatást) nem használnánk ki távolabbról, akkor meg mi értelme lenne a nagy felbontású nagy méretű képernyőnek ?


Ennek éppen ez a lényege.


Sajnos ezt sokan még az eladók közül se ismerik, vagy nem is gondolnak rá. Sokan úgy gondolják a nagy képernyőt messziről kell nézni. Pedig csak a gyenge felbontásúra igaz ez. A FULL HD tv-hez is megadják az optimális nézési távolságot, ami a képernyő pontok méretének is a függvénye.


[link]

Sokan ezt se ismerik és több méterről nézik ezeket is, mint a régi tv-ket volt szokás. Pedig úgy nincs semmi értelme az új, nagy felbontású technikának.


Úgy lehet megállapítani egy tv-nél a legkisebb nézési távolságot, hogy először egészen közel megyünk hozzá, hogy már megláthassuk az elemi képernyő pontokat. Onnan addig távolodunk, amíg ezek a pixelek eltűnnek és a felület teljesen raszter (kép pont) mentessé válik. Ebből a távolságból láthatjuk a legkisebb részletet is, amit a képernyő fel tud bontani és megjelenít, élvezhető képként.


Persze ez mindig a kép minőségének a függvénye. Egy FULL HD minőségű anyagot az UHD fel tud konvertálni és javítani olyan minőségre, hogy érdemes ebből a távolságból nézni. Ki kell próbálni egy bemutató teremben.

Ilyen nézelődésre a kedvenc helyem a Médiamarkt.


Egyes régi fogalmakat (nézési távolságot) el lehet felejteni a mai technika adta lehetőségek mellett. Itt átértelmeződik a részletesség és a megszokott távolságok fogalma.

2014. júl. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem bőven elég FULLHD felbontású tévét venni, ha 100 centi fölötti, akkor úgyis távolabbról nézi az ember"


100 centinél már másfél méternél nem távolabbról lehet csak látni a teljes felbontás apróbb részleteit. Az már mindenkinek a magányügye, hogy a szomszéd ablakában 5-10-50 méterről nézi-e a nagyképernyős tv-t, esetleg elé ül optimális távolságba.


Mert ha valaki távolról nézi az otthonit az olyan, mint ha egy 18-szor 24 méteres IMAX vásznat nézne valaki a Duna túlsó partjáról. Lehetne látni, még élvezetes is lenne, mint a szobai nagy képernyős tv 5 méterről nézve, de nem adná vissza azt az élményt, mint közelről az IMAX, mert annak aképe betölti az ember látóterét és ez csak megfelelően nagy felbontás és elegendően nagy képernyő és minél közelebbi nézőtávolságból lehetséges.


Ezeket jó ha megtanuljuk, mert ma már mind ez megvalósítható otthoni körülmények között is.


Ezeket vagy betartja valaki, vagy nem.

Na ez a magánügy.


Viszont akkor el kell fogadni, hogy tényleg jobb lesz a látvány a moziban, mert ott nem ülhet irreálisan távol a képtől, mint otthon.


.


"Ma még nem éri meg UHD tévét venni, mert aránytalanul drágák, és se tévé adás, se lemezen kapható 4K kontent nem elérhető rá, csak

..maximum valami felkonvertált, az meg semmit sem ér."


Biztosan láttál már IMAX moziban vetített képet.

Azt is ehhez hasonló módszerekkel javítják fel.

Szóval létezik ilyen.


Idézek:

"Az IMAX® DMR eljárás segítségével a 35 mm-es,

hagyományos hordozóra készült mozifilmek is élvezhetők

IMAX® minőségben.

A 35 mm-es filmek képei a fényképekhez hasonlóan

apró szemcsés szerkezetűek. Az IMAX® vásznakra való

kivetítéskor ezek a szemcsék egy rossz vételi viszonyok

között nézett televíziós adás benyomását keltik (mivel

sokkal nagyobb vászonra kell vetíteni a képet). Az IMAX®

digitalizálás során a 35 mm-es képkockákat az eredeti

minden részletét tartalmazó, rendkívül nagy felbontású

digitális formába konvertálják. A szoftver matematikai

módszerrel elemzi az egyes képkockákat, majd

összegyűjti az eredeti kásás képszerkezet legfontosabb

elemeit, majd alapformában létrehozza az eredeti képet.

Az IMAX® DMR eltávolítja ezeket a szemcséket, de

megőrzi az alattuk lévő kép minőségét, így az a vásznon

tökéletes élményt nyújt majd.

A nézők által az IMAX®-től elvárt képélesség és tisztaság

érdekében az IMAX® saját számítógépes programja

segítségével az eredetinél élesebbé varázsolja a képeket"


Forrás: [link]


.


A fenti IMAX leírásban nagyon sok hasznos dolgot írnak le, ami az UHD tv-re is igaz.


Idézek:

"A NÉZŐTÉR

A 3D hatás akkor érvényesül a legjobban, ha az

ember teljes látóterére vetítünk. Ezért az

előttünk ülő ember – bármilyen magas is

legyen – nem zavarhatja a látványt. Ennek

érdekében az IMAX® terem nézőtere

meredekebb, mint más nézőterek."


Ezt a hatást otthon csak UHD tv-vel tudjuk elérni, ha elég közel ülünk hozzá a legnagyobb felbontás kihasználásához.

El is tudjuk rontani az élményt, ha távolra ülünk a képernyőtől.


Itt egy demó, ahol azt mutatják be, mi a különbség a fizikai felbontáson kívül a FULL HD és az UHD tv között:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=3T..


Követni kell a technika fejlődését ahhoz, hogy élni tudjunk a lehetőségekkel.


.


Még amit az UHD tv-ről érdemes tudni:

Idézek:


"Lenyűgöző UHD látvány élethűen vibráló színekkel

A Color Brilliance-nek köszönthetően mindent úgy láthat, mint a természetben. A tónusok lenyűgöző pontossággal jelennek meg - pont olyan, mintha tényleg ott lenne. Minden, amit a képernyőn lát sziporkázó és gazdag. A színek csodálatos intenzitással kelnek életre, a képek természetesnek és élethűnek látszanak. Most már belemerülhet az ultra-élénk UHD látványba, ami valóban briliáns.


Az ultra HD minőségjavítás növeli valamennyi kép minőségét

A Samsung UHD Picture Engine-nek köszönhetően majdnem UHD-szintű képminőséggel élvezheti a különféle típusú tartalmakat még akkor is, ha azok nem UHD forrásból származnak. A Samsung innovatív képfeldolgozása javítja a TV-műsorok és filmek közvetítését, akárcsak bármelyik videó felvételedét vagy egyebekét. Ez azt jelenti, hogy nem csak az UHD forrásokat dolgozza fel kristálytiszta 4K-s felbontáson, hanem még az alacsonyabb felbontású tartalmat is olyan szintű tisztaságra, mintha Ultra HD lenne.


Még részletesebb kép az ultra HD felbontás számára


A Samsung korszerűsített UHD dimming technológiája elhozza a kontraszt és a szín ideális szintjét az UHD élményért. Az UHD magasabb felbontása azt is jelenti, hogy az ábra több feldolgozást igényel a rendkívül részletes kép érdekében. Ez az, ami miatt a Samsung UHD diming technológiája a fekete és fehér lehető legoptimálisabb feldolgozásáért lett kifejlesztve, továbbá az olyan színek létrehozásáért, melyek sokkal élénkebbek lesznek ezáltal.


A Full HD felbontás négyszerese

Az ultra HD tévézés azt jelenti, hogy minden egyes összetett és bonyolult részletet tisztábban láthat a képernyőn, mint eddig valaha. Samsung UHD televíziója négyszer magasabb felbontást kínál, mint a Full HD, pontos és élethű színekkel. Élvezze a képet, mely még soha nem látott módon van még tisztábbra és részletesebbre optimalizálva.


A Clear Motion Rate minimalizálja a mozgás elmosódásokat

A Samsung korszerűsített Clear Motion Rate (CMR) technológiájának köszönhetően még a gyorsan mozgó jelenetek is tisztán jelennek meg. A magasabb CMR tisztább látványt és kevesebb mozgás elmosódást jelent, így az akció filmeket, sportokat és más szórakoztató programokat a lehető legjobb formájában élvezheti. Ez a technológia a panel frissítési rátának és a képfeldolgozási sebességnek megnövekedésével, valamint a háttérvilágítás fejlesztésével jöhetett létre. Ez olyan látványt eredményez, ami egyértelműen jobb minden eddiginél."

2014. júl. 31. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem olvastam el ezt a két hatalmas hozzászólást, annyit kivettem belőle, hogy továbbra is azt állítod, hogy egy 140 centis tévét a gyakorlatban 1 méterről kell nézni. Mert értem én, hogy az az a távolság, ahonnan egy átlagos emberi szem már éppen nem látja a pixeleket, de nézzük, a gyakorlatban hogy nézne ez ki.


Ez akkor gyakorlatilag úgy néz ki, hogy apa ül közvetlenül a tv előtt, közben a család egy 40 centis kis tévét néz? Vagy azt, amit apa vállaitól látni lehet? Vagy esetleg félkörben ül az egész család térdüket összeérintve közvetlenül a tv előtt? :D


Ha ilyen közelről kell a tévét nézni, akkor miért találták fel távirányítót? Semmi haszna.


És olyankor mi van, ha mondjuk egy 6-8 személyes baráti társaság akarja megnézni a Sötét lovagot, vagy az esti Madrid meccset? Arra az esetre összezsúfolódik már-már homoszexuális távolságra az a sok focirajongó, vagy van otthon egy hatalmas tv-szoba, amiben van 8 tévé, hogy mindenki az elméletileg megfelelő távolságről tudja nézni?


Mi van olyankor, ha az ember feliratos filmeket/sorozatokat akar a tévén nézni? Akkor a fejét lefelé hajtva olvassa a feliratot? Nem fárad el a nyaka?


Nekem otthon egy 106 centis tévém van, méretéből adódóan baromi kényelmetlen lenne 1 méterről nézni, nem is látnám az egész képernyőt. Mi van, ha Jack Bauer pont az egyik sarokban üt le valakit? Arról lemaradok? Vagy többször kell megnéznem, minden alkalommal a képernyő másik részét nézve 1 méterről?


Szóvel összegezve azért lássuk be, gyakorlati szempontból nemigen van értelme 1 méterről nézni a tévét, mégha az is az elméleti megfelelő távolság. Nem is gondolom, hogy bárki olyan közelről nézné a tévéjét, nyilván nem azért vesz az ember nagyképernyős tévét, hogy 1 méterről nézze! :D

2014. júl. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan szintű magyarázat, mint a pedofil bácsié.

"Kislány, azért ilyen puha, hogy ne fájjon."

Mindenki tudja, hogy nem így van, de valami hihetőt próbál rá keresni, még ha a valóságban ez csak egy még hihetőnek látszó kifogás is.


Ez már legalább 30 éve használatos technika, amiben csak próbálkoznak de nem jutnak előre. A gyermek betegségeit azóta sem nőtte ki.


- Hiába nem keresi már szinte senki, csak az elvakultak.

- Hiába látják be a gyárak is, hogy ez ma már a CRT-hez hasonlóan nem bolt.

- Hiába a kép remegése,

- a hatalmas fogyasztása,

- a gyenge fényereje, ami nappali fényben korlátozottan nézhető.

- "A plazma egy "nyűgös" fajta, valóban nem szabad rajtahagyni fél napokig statikus tartalmat, mire nem arra való."


Hiába az összes plazma hiba és hiányosság, akkor is csak a szinte nipkow tárcsás őskövület, netán a plazma ős-tv a jó, mert gázkisülő cső (kisülő cella) a fényforrás benne?


Hulladék az összes legújabb fejlesztés is, mert "a plazma a csúcs".


Ez már tényleg vicc.


.


"Kezdjük az elején: a plazma technológia mozgóképek, míg az lcd meg állóképek megjelenítésére lett kitalálva. Ez önmagában sok mindent meghatároz."


Ez így ez butaság. Minden mozgó kép, álló képek sorozata, bármilyen kép megjelenítő eszköznél. Ez a mozgó kép megjelenítés fizikai alapja.


.


"..sokak ilyenkor döbbennek rá mert már hozzá szoktak korábban, hogy 'atyaisten, milyen homályt néztünk idáig!' "Ezt nem értem. Mire gondolsz? ""


Fel akartam tenni egy fotót, amin néhány tv képernyő fotó látszott egymás mellett de némelyik homályos, fényerőtlen maszat volt. Azt még ott helyben megnéztem közelebbről és mint kiderült, az volt a plazma. Nincs normális fénye, csak ha félhomályban vagy sötétben nézed.


Tudom, már írtál rá sok minden kifogást, de a kifogásról van egy mondás. A kifogás olyan mint a ssg. mindenkinek van és mindegyik büdi.


kifogást mindenre lehet találni.

A valós dolgokból elhallgatod a negatívokat és kihangsúlyozod azt az egyet, ami még pozitívnak mondható,

a másiknál meg ellenkezőleg. Máris nyerőnek látszik a gyenge elavult technológia is, aminek komoly korlátai vannak.


.


"Attól, hogy a háttérvilágítást területenként tudod vezérelni jobb lesz az eredmény, de nem plazma szintű. És ismét: vannak jó lcd-k."


4k UHD Microdimming_Back_LED + LCD

+ valós_idejű_videó_processzor

+ javító_szoftverrel eddig a legjobb kombináció.


Az igaz, hogy abból nemrég még igen borsos árba,

4 millióba került egy 140 centis képernyő.


Az most 800.e Ft, ami még mindig sok, de még lejjebb fog menni.


Sőt egy kisebb UHD már ennek a a feléért megvehető, de annak meg nem nagyon lenne értelme, mert ki nézi 60 centiről, hogy láthassa a hatlmas felbontást.


Legfeljebb a processzoros kép javítás az ami még nagyon sokat jelent és tudomásom szerint abban a kicsiben is benne van.


Itt van egy kicsi képernyős UHD, 270.000,-Ftért

[link]


Azt viszont nem találom, hogy ez 3D-s vagy nélküli.


.


"Attól, hogy a háttérvilágítást területenként tudod vezérelni jobb lesz az eredmény, de nem plazma szintű. És ismét: vannak jó lcd-k."


Plazma szintű fényerőre és plazma szintű vibrálásra és kép ugrásokra (beégés csökkentő kontúr elmosás) nem hiszem, hogy bárkinek szüksége lenne egy látványban, ha csak valaki nem elvakult plazma imádó és annak minden hibáját vágyja, ..mint egy imádott lánynak a szerelmes kamasz.


.


"az olcsón előállítható lcd-t, bocsánat, led tv-t, mert az ugye teljesen más, mindenféle marketing maszlaggal, 4K felbontással (mert az aztán kell, mikor még forrás sincs), de a fekete az szürke színű, meg gyenge a mozgásmegjelenítés és felhős a kép)."


Az LED-es megvilágítású LCD.

Ahol a ledek hátulról világítják meg a felületet és a videó tartalom függvényében változik adott területnél a fényerő 0-100%-ig. Ez a teljesen más!


Erre a jobb kép dinamika, mély feketék és a jelforrásnál is élesebb (szoftveresen javított) részletek a jellemzőek.

Ez kicsit 'bűvészmutatvány' jellegű, mert az intelligens szoftver kiszámolja a kép alapján az élesebb és lágyabb átmeneteket is még élesebbre és lágyabbra.

A kép feketét külön figyeli és tarja a képernyőn.


Ez az amit meg kell nézni személyesen és akkor nem kell ennyit magyarázni róla, mert a látvány magáért beszél.

Úgy mondják, többet ér ezer szónál! :)


Az minden fény viszonyok között jól működik, mert backledes helyi megvilágítású, tartalom függő mikro fényerő szabályozással.

2014. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!