Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezik passzív 3D-s plazma tv?

Lustig kérdése:

Létezik passzív 3D-s plazma tv?

Figyelt kérdés

v csak én nem találtam?

Tetszik a passzív 3d, de a plazma technológia is (jobban mint a LED LCD)



2014. júl. 9. 03:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Nincs ilyen, az összes 3d plazma aktív technikát használ.
2014. júl. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
36%
Az lg plazmák nagy része passzív Panasonic ból is van és talán soniból is de abban nem vagyok biztos
2014. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2.-nak,én még nem találtam ilyet. Ha plazma volt, és 3d tudású, akkor tuti hogy aktív szemüveges volt
2014. júl. 9. 15:39
 4/18 A kérdező kommentje:

de mutass egyet, mert én olyat szeretnék :)

passzívból még van az oled, de az egyelőre megfizethetetlen

2014. júl. 9. 15:40
 5/18 kokokka válasza:
48%
Panasonic XT50 - passzív plazma. És igen, ha kiondottan mozizásra veszed, akkor csak plazma. Nem a színekkel jobb a többi technológiától : a feketéje verhetetlen.
2014. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Most a napokban mondta be a rádió, hogy bezárt az utolsó plazma tv-gyártó cég is. Egy korszak lezárult.

Persze ez nem jelenti azt, hogy nem létezik passzív plazma, de új már nincs.

A Samsung, Sony, LG mindent megtesz, hogy szemüveg nélküli 3D-s tv-ket gyártson elfogadható áron. Nos ez még várat, mert az osanban is brutál áron volt egy db passzív...


Plazma már nem kapható. Egy korszaknak annyi.

2014. júl. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az OLED-re sem biztos, hogy érdemes várni. Biztos, hogy sokan fogják keresni mert új és hasonlóan gyors a megjelenítése, ellenben kicsi a fogyasztása de viszont beégésre hasonlóan hajlamos mint a plazma. Legfeljebb a fogyasztás minimum miatt lehet kapós és még eleinte az újdonság varázsa miatt.


A másik a passzív 3D viszont a nem teljes, vagyis nem teljes felbontású hd képe miatt korlátozott minőséget képes csak megjeleníteni. Ez gyári, pontosabban mérnöki, tervezési hiba, hogy bele mentek egy ilyen komoly hiányosság mellett is a sorozat gyártásba. Úgy lehettek vele, "amíg ló van, addig veréb is van".

Amíg palimadarat meg vevőt is lehet találni, addig lesz is ilyen termék és kereslet rá, legfeljebb majd 3D-ben nézik távolabbról. Az meg, hogy ettől 3D-ben elvész a full hd felbontás, már legyen a vásárlók baja. Talán észre sem veszik néhányan.


.


Ezeken a két cég mérnökei is ölre mentek.

Az aktív rendszerű Samsung ki áll a valóság, a biofizikai tények mellett, (ami az emberi idegrendszer időben átlagoló, gyors mozgást elfedő tulajdonságaira alapul).


Az Lg (passzív) viszont igyekszik eltussolni a rendszerének a tényleges hátrányait és megpróbál belőlük mondva csinált előnyt kovácsolni, (azt viszont tudjuk, hogy kutyakakiból nem lehet lópatkót verni. Ha mégis sikerül, az csak száraz kakipatkó marad.)


[link]


.


Ezért a passzívnál a minimális nézési távolság az úgynevezett FULL HD aktív rendszerhez képet legalább kétszer akkora távolságra adódik ahhoz, hogy a képernyőn a sor szám feleződés (ritkulás) miatt a sűrű csíkok ne látsszanak. Egybe mosódjanak. Viszont onnan názve már egybe mosódnak, eltűnnek a hd részletei is.


Igaz, van akit a ritka távolabb látszó sorokat talán azért nem találja zavarónak, mert a régi képcsővel és elektronsugárral működő (CRT) tv-n is olyannak látszott a kép. Na de hiszen ez visszalépést jelent a korszerű, valóban jobb minőségtől.


Sokan ezt valamiért nem tudják, talán el sem hiszik és meg sem nézik egymás mellett a két technológiát. (Ott egymás mellett, mindegyiket a saját szemüvegével nézve egyből kiderülne.) Az LG hamis propagandájának bedőlnek és nem győződnek meg róla, hogy mi a valóság.


Ami még fontos, a full HD és a régi, kisebb felbontású adások optimális nézési távolsága. Azt itt lehet megtalálni táblázatba foglalva: [link]


Az itt leírt "1080 sor - Full HD" minőséghez ajánlott távolságból kell megnézni a hozzá tartozó szemüveggel a képet ahhoz, hogy láthassuk a tényleges különbséget.


Kétszer akkora távolságból már egyiknél sem fogjuk látni a zavaró csíkokat, mert elvész a finom részleteket tartalmazó FULL HD felbontással együtt, ami ezeknek a televízióknak a lényege.


.


Ha meg az (edge-led) él-led és LCD kombinációnak a kontrasztja, vagyis a feketéje nem tetszik, akkor (back-led) hátsó led megvilágításút kell választani. A legtöbb UHD tv ilyen.


Ma már leginkább UHD tv-t érdemes választani, ha az anyagi lehetőség engedi. Már én is pár éve arra spórolok, lassan meg is vehetem majd. Valamikor kezdődött 4 millóról és most 700e Ft-nál tart. megvárom még legalább 600e-re vagy alá le megy.


Mondják, hogy nincs hozzá megfelelő felbontású jel forrás.

Viszont beépítésre került egy igen nagy sebességű processzor, ami valós idejű jel feldolgozásra alkalmas. A full hd anyagot szoftveresen feljavítja. Igaz, ez szinte bűvész mutatvány, amivel becsapják a szemünket, de engem nem az érdekel miként érik el, hogy jobbnak látszik. A 140 centis képernyőt akarom másfél méterről élesnek és pixelektől mentes mozinak látni!

Ez alkalmas lesz erre a feladatra.



Itt van erre egy példa, amit bárki láthat a moziban :

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


A Full HD kép felbontást -az IMAX mozihoz hasonlóan- felbontásban is hozzá igazítja megfelelő intelligens szoftver segítségével a nagyobb felbontáshoz a képet.


Azt itt írja le, hogy az IMAX miként hozza létre a hatalmas felbontásban, sok méteres vásznon, akár a régi kis felbontású anyagokból is az élvezhető képet egy megfelelő szoftver segítségével.


Itt *.PDF formátumban le lehet tölteni és érdemes elolvasni:

[link]


A következőn viszont az UHD minőségre történő felkonvertálásról mutatnak demót. A számítógép képernyőn talán kevésbé jön le a különbség, de a boltokban az UHD felbontású LED-LCD televíziókon futó demón egyértelműen feltűnően élesen részletessé válik az intelligens élesítés után a kép.


https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=3T..


.

Az igaz, hogy ez nem ad tényleges információ többletet, de a bűvész mutatványt sem azért nézzük, mert elhisszük ami ott történik, de a lényeg, hogy hihetőnek tűnjön (itt a felbontás növekedés). Mindegy hogyan csapják be a szemem, a lényeg, hogy ránézésre úgy tűnjön, hogy szebb, élesebb tisztább a kép.


A háttér megvilágítást viszont a kicsi pixelcsoportonként tartalom függően vezérelt "mikro dimming" vagyis mikro megvilágítás szabályzással a nullától 100%-ig vezérelhető (a plazma hátrányai nélkül).


Persze minden megoldásnál lehetnek extrém esetben apróbb zavaró dolgok, de mégis itt kisebb, főleg maradandó sérülést nem okoz a megjelenítőnél, mint a plazma képernyőknél még beégés csökkentő megoldásokkal együtt is bizony könnyen jelentkezik ez a beégés.


Régebbi a cikk, de ez a plazmánál örök, nem kizárható probléma marad:

[link]

2014. júl. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 L Norbert ***** válasza:
Tisztelt Mindent tudó!Gondolom nagyon ott vagy a témában akkor te is tudod hogy a mozikban is passzív 3D van!Ha annyira jó az aktív miért nem azt használják?!Egyébként a fele felbontást már cáfolták tesztekben!!!A samsung egy nagy rakás hulladék!Nagyon drágán kínálja a szar termékeit pocsék minőségben.Mostanában pedig az Lg tévéket másolja,lásd ívelt oled,4K.Semmi saját új dolgot nem tud felmutatni.Nagyon elszaladt velük a ló
2014. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Tisztelt Mindent tudó!"

Tehetek én róla, de tényleg tudom ezekre a választ. :)


.


"Gondolom nagyon ott vagy a témában akkor te is tudod hogy a mozikban is passzív 3D van! Ha annyira jó az aktív miért nem azt használják?!"


Az aktív rendszert használják a mozikban is!

Ismered a Z-screen rendszert?


"A RealD által kifejlesztett szűrő, amely képes a polarizáció sodrását változtatni cirkuláris polarizáció esetén a vetítő elé helyezve, így elegendő egy projektor és mégis mindkét szemnek küldött kép kiküldhető. A jobb és a bal szemnek szánt képeket egymás után küldik ki a projektorból. A Z-screen szinkronizálva van a vetítővel és elektronikus úton vált a polarizáció két sodrása között. Egy kontroller segítségével lehet beállítani a megfelelő feszültségszinteket, amik között váltogat a szűrő.


* Passzív szemüveg

A szemüveg nem tartalmaz semmilyen elektronikát, csupán a vetítésnek megfelelően polarizált jobb, illetve bal lencsével rendelkezik."


A képek alapján meg fogod érteni a működését.

[link]



A vetítő oldalon van egy vezérelhető síkú polarizációs szűrő. Annak a polarizációs síkját az egymás után felváltva kapcsolgatják a bal-jobb szemnek szánt kép oldal helyzete szerint. Ott is aktív váltás van, csak éppen a vetítő oldalán.


Tehát, a két szemnek szánt képeket időben felváltva egymás után vetítik, de ellentétes körpolarizációs síkkal. Egyszer a bal szembe jut el a neki szánt síkkal vetített kép, addig a jobb nem lát semmit. Majd kivetítik a másik szemnek szánt képet átkapcsolt polarizációs iránnyal, addig a bal nem lát semmit. Viszont a váltás olyan gyors, hogy az agy mér érzékeli a korábbi inger által kiváltott ingerületet a sejtek időbeli tehetetlensége miatt. Ezért nem villog az aktív sem láthatóan. Pontosabban hiába villog gyorsan ha azt a gyors váltakozást képtelenek vagyunk érzékelni.


Vagyis tényleg aktív a rendszer, aminél a passzív szemüveg csak azt a célt szolgálja, hogy szem oldalanként szétválogassa a felváltva vetített két szemnek szánt grafikus adat folyamból a neki szánt képeket az éppen vetített polarizációs sík szerint.

[link]


.


"Egyébként a fele felbontást már cáfolták tesztekben!!!"


Akkor csak nézd meg a full hd-hez ajánlott távolságból mit látsz a passzív szemüveggel. Sűrű nagyon zavaró csíkokat. Ezt még az LG mérnökei is kénytelenek elismerni, hogy távolabbról kell nézni mint az aktív rendszerűt. Ez egyértelműen szemmel jól látható, hogy különben durván zavaró lenne. A full hd minőség már itt elbukott! Igaz, annál egyébként sem jut ki a képernyőre. Viszont a szem abból a távolságból már fel sem tudná bontani a retinán lévő érzékelő sejtek távolsága miatt, vagyis a fiziológiai okból jelentkező felbontás korlát miatt.


igen, az LG "mérnökei", de inkább a marketingesei sok mindent "megcáfoltak" és állítottak már, akár teljesen szembe fordulva a fizikával, csak hogy el tudják adni a félre sikerült termékeiket.


.


Az LG tv-kről már sokszor hallottam itt is ott is, többnyire nem kedvező véleményeket.


Pl. itt is érdemes megnézni a 4. hozzászólást:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..

2014. júl. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

én azért szerettem volna passzívat, mert annak a szemüvegét könnyebb viselni (nincs semmi elektronika, akkumulátor), az aktív tv-knél meg van adva, hogy maximum hány szemüveget lehet szinkronizálni (és a szinkronizálás is néha macerás lehet), lemerülhet. A passzívat meg 20an is nézhetjük, csak áthoz a haver egy olcsó mozis szemüveget, és már ő is nézheti.

Mivel még a blueray elég drága, ezért én nasról ncore-os filmeket gondoltam nézni (tudom kalóz vok, és nem becsülöm más munkáját), és ha így még elveszik a fele felbontás nem olyan nagy gáz talán. Viszont a képszínek nagyon is érdekelnek, és úgy gondoltam, hogy a plazma már tart ott, hogy teljesen kiküszöbölték a beégéssel kapcsolatos hibákat.

Köszönöm szépen a válaszokat!


Néha az lg tv-kről hallottam, h lassúak, lassan vált csatornát, nehezen dolgoz fel 1-2 feladatot. Ez igaz, vagy csak a nagyon olcsóknál van így?

Honnan tudom egy LED LCD-s Tv-nél, hogy back-led (hátsó led) megvilágítású?


Egyéblént megnéztem a Panasonic XT50-t, és az is aktív 3d-s

2014. júl. 11. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!