Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Milyen 3D TV-t ajánlotok?

Milyen 3D TV-t ajánlotok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy aktív vagy passzív legyen. Mind a kettőt kipróbáltam már, mind a kettő nagyon látványos szerintem. De szerintem passzív lesz, mert az aktívnál megfájdult a fejem és a szemem is. Max. 160k Ft-ért vennék TV-t, milyet ajánlotok?

2013. jún. 14. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Annyia különbség, hogy a passzív 3D-t távlabbról kell nézni, hogy ne zavarjon a sűrű csík a képernyőn, amit csak a hozzá adott szemüvegén keresztül lehet látni, azt is csak akkor, ha annyira közel ülsz, hogy a Full HD adás minden részletét megláthasd. Méghozzá azért, mert a passzív 3D-nek a szemüvege csak minden második sort mutatja meg egyik szemed számára. A másik szemnek meg minden elsőt (minden párosat egyiknek és minden páratlant a másiknak). Ettől látod feketének minden második sort.


Persze ha annyira eltávolodsz, hogy a "FULL HD" képet már nem is láthasd, akkor tűnik el a képernyő csíkozottsága.


Onnan már nem lesz zavaró a sok sűrű fekete vonal a képernyőn, mert nem látszik. Eltűnnek, mert a szemünk nem képes felbontani a kisebb részleteket abból a távolságból.

Eltűnnek a csíkok, a FULL HD finom részleteivel együtt.


Már csak ezért sem képes a passzív rendszer vissza adni a FULL HD anyagott tisztán és FULL HD-ben.


Sajnos a passzív 3D az ilyen csökkentett felbontású megjelenítés.



Ami az aktív 3D villogását illeti, azt nem tudja követni a szem fiziológiája. Az ember biológiailag nem látja a nagyon sűrű felvillanások sorozatát.


A régi filmes mozikban akár a hagyományos filmek is, (még 10-20 évvel ezelőtt) nagyon erősen villogva mentek.

Hiszen amíg a filmet kockánként továbbították, addig el kellett takarni minden kép kockát amikor tovább húzzák, különben egy elmosódott maszat látszott volna, ha a film továbbítás mozgását is látjuk. Az alatt a vászon ott is fekete volt és utána jelent meg egy kép kocka, de olyen sűrűn, hogy már az sem zavart senkit.

2013. jún. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hát szerintem egy aktívat fogok venni

tudsz ajánlani 160k-ig?

2013. jún. 17. 10:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!