Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Igaz az hogy, ha erősítőt...

Saiyan86 kérdése:

Igaz az hogy, ha erősítőt teszek a kocsiba akkor megöli az aksit?

Figyelt kérdés

2014. jan. 12. 07:43
1 2
 1/13 dirtboy ***** válasza:

hamarabb meghal a sima aksi igen de még így is évekről beszülnünk nem hetekről.

az autóhifihez mivel komolyabb energia igény van így lehetőleg aksi csere is szükséges /nagyobbrakapacitás,de főleg indítóáram/,a nagy energiákhoz szükséges az AGM aksi esetleg több is ha hangnyomás a cél.

hogy neked mekkorára a van szükséged az függ a hifid teljesítményétől meg attól hogy az autódnak eleve mekkora aksi igénye van /önindító igénye,elektronika igénye/

nekem egy kis benzines autóm van,nincs agyon elektronikával sem,gyárilag 360A indító áramú volt,most hifi miatt 750es van,kb 100A nekem ez erősítők felvétele.

2014. jan. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Ha nem valami komoly hifit akarsz bepakolni, akkor nem kell aggódni ilyen dolgok miatt . Egy pár száz Wattos erősítő szerintem gond nélkül elmegy egy átlagos akkuról is . Ritkán hallgatja az ember maximumhoz közeli hangerőn a zenét a kocsiban, így ritkán relatíve nagy az áramfelvétel is . Szóval normál zenehallgatásnál, egy normál autóhifinél, nem hinném hogy ez komolyabb gondot tudna okozni . Viszont, ha komolyabb (pl. akár több kW teljesítményű) a cucc, inkább fordulj szakemberhez, ott már ajánlott az akkucsere nagyobbra (amit nem biztos hogy bír rendesen utántölteni a generátor, kondi beszerelése, stb !
2014. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 dirtboy ***** válasza:

/Ritkán hallgatja az ember maximumhoz közeli hangerőn a zenét a kocsiban/


ettől kicsit bonyolultabb a helyzet,pl az áram felvétel nem csak a hangerőtől függ de a frekvenciától is.

pl minél alacsonyabb a freki annál több energiát vesz fel az erősítő.

ez leginkább mélynyomóknál számottevő mivel ők mennek alacsonyra akár 30hz re is ami igen megterhelő.


másik a dinamika.

szükséges a magasabb indító áramú aksi mert a zenéhez hirtelen sok energia szükséges hogy jól szóljon.erőteljesen és akkor mikor kell.

ilyenre találták ki a kondenzátorokat de az meg pláne megöli a kis aksikat mivel a nap 24órájában meríti kicsit őket és az olcsóbb kondik amúgy sem érnek sokat.

szóval ahhoz hogy dinamikus legyen a hangzás mindenképp nagyobb akis kellene mint ami a gyári ajánlása az autónak.

erősítőknél pedig a biztosítékot érdemes alapul venni nem a wattot mert a wattal csalnak,mindig sokkal több van ráírva mint a valós adat.


egyébként igazad van mert kis rendszerhez nem elengedhetetlen a nagy aksi viszont hamarabb meg is fog halnia kicsi mert nagyobb benne az áramingadozás mint egy nagyobb kapacitású aksiban,azt pedig nem nagyon kedvelik az akuk.

2014. jan. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
55 ah aksi 520w erősítő és 300rms/max500 w mélyláda. /astra f 1.6/
2014. jan. 12. 22:03
 5/13 dirtboy ***** válasza:

az erősítőd típusát add meg inkább de ha tudod a biztosítékot benne hogy hányas akkor abból meg tudom neked mondani hogy kb mennyi a valós teljesítmény.


a hangszórók terhelhetősége nem fontos úgy is csak annyit kap amennyit az erő bír adni.

2014. jan. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 dirtboy ***** válasza:
ja egyébként ha nem régi az aksi akkor jó lesz azt már most meg tudom mondani hiszen ha 520 van ráírva akkor a valós valahol 300-350 körülire tippelném max 35A felvétellel.
2014. jan. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az aksit kb. 4 hónapja vettem... ez egy velox 12v/60Ah/510A

Az erősítő egy caliber ca-4520 rally 520w

vwclub.ro/showthread.php/25013-For-Sale-Amplifier-Caliber-520W

2014. jan. 13. 07:42
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja a biztosíték az erősítőben 25A
2014. jan. 13. 07:47
 9/13 A kérdező kommentje:
bocs az aksi 12v/60Ah/450A
2014. jan. 13. 08:00
 10/13 dirtboy ***** válasza:

25A, akkor az még 300w közelében sincs.

jó lesz ez az aksi neki,ha meg egyszer meghal akkor majd veszel egy jobb akut pl ott van a bosch silver s4 60A 540A 20300ft ért vagy picivel drágábban a 278mmes silver s3 70Ah 640A indító árammal 21 500ft ért.

egyenlőre még maradjon az ami most van a kocsiba.

2014. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!