Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van 4db Sony peak power 190W...

Van 4db Sony peak power 190W rms 40W -os 17cm-es 2 utas hangszóró a kocsiba, milyen erősítőt ajánlanátok hozzá?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszi!
2010. dec. 29. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindegy, csak ne legyen 40W-nál nagyobb egy csatornája.
2010. dec. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Erősítőt? Semmilyet, egy szimpla 15000-ért kapható fejegység/autórádió is tudja a 4*40 (inkább 50) W-ot.

Ezen már nem kell erősíteni.

Illetve lehet, de akkor párba építsd be a hangszórókat (1-et tartalékba), hamarosan szükség lesz rá.

2010. dec. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2. nem nagyon értem a válaszod, mért kell a tartalék, és h mért lesz rá szükség vagy mikor:D, de azért kéne mert a gyáriak kb úgy szólnak mint ezek a fejegységem nekem is 4x50W-os de elvileg nem adnak le annyit. haveromnak csak szimplán 4 hangszórója van kisebb teljesítményűek egy kicsit és egy mac attack 4051-re vannak rákötve én nagyon jól szólnak majdnem olyan mintha lenne benne mélynymó.
2010. dec. 29. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:

A hangszórókra írt teljesítmény, hogy minél nagyobbat írhassanak, csak annyit jelent, hogy akkora teljesítménnyel nem megy tönkre. Korántsem jelenti azt, hogy elfogadható torzítással le is sugározza azt.

Az én időmben egy 30cm-es hangszóróra (ezt használták a szabadtéri mozikban) az volt írva, hogy 25W. És a 30 centis hangszóró felülete (sugárzója) 3* akkora, mint a 17 centisé!

És akkor még arról nem beszéltünk, hogy ugyanakkora teljesítménnyel a 2 különböző hangszóró mekkora hangnyomást (milyen hangosan szól?) hoz létre. Nagyok a különbségek, de kevesen tudják ma, melyik az a megadott (?) paraméter, amelyik erre utal.

Hihetetlen sokat számít a "doboz", amibe be van építve.

Az erősítők teljesítményét is RMS-ben adják meg, nézz utána mit jelent, kb annyit, hogy max a felét tudja.

Lehet a számokkal bűvészkedni, és bőven vannak rá "vevők".

2010. dec. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmilyet. Kösd rá a magnóra. Vagy nincs benne erősítő? Vegyél egy olyat amelyikbe van, már 15 ezres magnók kihajtanak 4 hangszórót.
2010. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha megelégszel azzal hogy csak szól a magnóról azt is lehet de akkor nem fog túl dinamikusan szólni. Ezekhez a sugárzókhoz szerintem azárt már nem ezt valami kis 4 csatornás erősítő. Sokkal dinamikusabban és szebben fognak szólni. A kérdés csupán az mennyit szánsz a dologra. Vannak olcsóbb kategóriás erősítők mint pl a sal-nal

[link]


De határ a csillagos ég :)

2010. dec. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!