Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a véleményetek az ibiza...

Mi a véleményetek az ibiza márkájú hangfalakról?

Figyelt kérdés
Valakinek van ilyen ? tapasztalat?

2014. jan. 9. 15:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

RH Sound, Voice Kraft, Reloop, Behringer szintén ugyan olyan alja kategória, mint az MK Audio, Ibiza, Skytec, König, PA, MC Crypt, Omintronic stb... Előbb építenék hangdobozt SAL hangszórókból, mint hogy ilyen vackokat vegyek.

RH Sound termékek közül van amit már lehet használni bulizgatni, Behringernek pl. a crossoverei nem rosszak. De a többi mind hulladék.


Kérdező, én djborze.hu-ról vennék Reflex hangfalat. 30-40 eft-ért már kapsz egy 12" mélyközép+ring magassal szerelt hangfalpárt.

2014. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Az meg hogy melyik gyárból jön ki, egyáltalán nem számít. Minden gyárban gyárthatnak alacsony, és magas minőségű terméket. RCF-nek is van olyan belépő modellje, vacak műanyag dobozban, aminél egy márkán belül jónak számító Behringer jobban szól. De van olyan RCF is, amitől leesik az arcod, mikor meghallod hogy szinte teljes kivezérlés közben is milyen minőségű hangzást tud nyújtani.
2014. jan. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
na és a dynacordról mi a véleményetek ?
2014. jan. 12. 01:05
 14/21 anonim ***** válasza:
Egyik legjobb hangú PA rendszereket gyártják a világon. :) A régi, 90-es évek beli végfokaik amikhez bagóért hozzájutsz mostanság, jó pár audiofil hifi erősítővel is felveszik a versenyt, csak 10x akkora teljesítmény mellett.
2014. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

Üdv mindenkinek! Pár dolgot szeretnék tisztázni, a felsorolt hangfaltípusokkal kapcsolatban. /Ibiza, Reloop, Omnitronic M.N.C. Somogyi stb./

Információimat korábbi munkahelyemre és kizárólag saját tapasztalataimra hagyatkozva írom. Ha valakinek nem tetszik, vagy úgy gondolja hülyeségeket írok, az a saját baja, de tényeket sorolok fel, nem kitalált, vagy innen-onnan halott mendemondákat. Először is Magyarország egyik legnagyobb műszaki nagykereskedésében dolgoztam, raktárosként, később irodában ügyintézőként. A neve G…z Kft, akik nem ismernék, ez a cég hozta be évekkel ezelőtt a MNC hangszórót az országba. Vagyis nem hozta, hanem ezt a nevet adta azoknak a hangszóróknak, amelyeket Kínából importáltak konténerszámra. Ugyanis az van, hogy van egy cég Kínában, akik hangszórókat gyártanak az egész világ számára, teljesen noname állapotban. Viszont kérésre, ha elküldesz nekik e-mailben egy vektoros logót, oda teszik, ahová te szeretnéd. Legyen az a hangszóró membránja, vagy doboza, mágnese, akármi. Nem árt, ha tudjátok, hogy ezeket a hangszórókat teszik a reloopba, mnc-be, somogyiba, omnitronicba és még sorolhatnám hány típusba. A minőségi különbség mindössze annyiban különbözhet, hogy a megrendelő milyen minőségre vágyik. Pl.: a somogyi a legszemetebb hangszórókat importálta be az országba, mert erre volt igény szerinte, és egy piaci rést akart betömni. Míg a g….z, lásd mnc, egy kicsivel fentebbi minőséget próbált terjeszteni. De azt sem árt tudni, hogy ez a kínai cég, nagyon komoly High-end cuccokat is gyárt, mindenből küldenek egy-egy termékmintát egy új nagykerpartnerség elején, és bizony nem lepődnék meg, ha egy egy agyondicsért cuccról kiderülne, hogy ugyanabból a gyárból jön ahonnan a somogyi. Nyílván ezek lényegesen nagyobb áron, amit mi magyarok nem igazán tudnánk megfizetni.

Röviden bárkinek lehet saját hangfalmárkája gyár nélkül, csak teljesíteni kell egy rendelési limitet, és egy nagyobb belépő összeget.

Jómagam is érdeklődtem a hangosítás iránt, nem véletlen dolgoztam ilyen helyen. De nem mint színpadi vagy ilyesmi, csak pusztán jómagam és a haverok szórakoztatása céljából, mivel ha buli volt mindig én voltam a „dj”. Mivel napi 8 órás melóból éltem, nem tehettem meg, hogy méregdrága cuccokat vegyek, meg amugyis minek, senki nem fog fizetni érte, de mégiscsak szerettem volna pár nagyobb ládát a sok házibulihoz.

Anno a djbörzén vettem egy RX-800 as igazi ukrán végfokot, laza 30 kilójával. Csúnya, semmi védelem nincs benne, de olcsó! Ehhez pedig 2db reloop rsp15-öt, majd ehhez alulra „subnak” 2 tákolt dobozt, se hangváltó se semmi. Amiben volt 1-1 somogyi 300wattos 40cm-es hangszóró. Így a 2 oldalt tudtam 4 ohmban használni 2x400 watt körüli teljesítményen. Amit elvileg tud az ukrán erőmű.

Ezt a szettet ebben a felállásban használtuk majd 4 évig hibamentesen, se limiter, se crossover se semmi. Tökéletes hangzással, és hangnyomással, ami egy 100-200 fős bulira elég volt. Otthon high-end cuccokat használok, tehát tudom mi a minőség, de ebbe tényleg nem tudott belekötni senki. Rengeteget volt kint a cucc szabadtéri bulikon, mikor, hol szerveztünk épp magunknak bulit. A 4 évből 3 évig minden szombaton egy hard techno bulin hajtották dj haverjaim, ahol 200 fő alatt sose volt buli és bőven elég volt. Ott lett vége a történetnek, amikor egy vendég dj, atomrészegen, minden eq-t potit, amit csak látott maga előtt, felvett koppra, ezt egy idő múlva nem igazán bírták a hangszórók. De az erősítő se. De nem estem kétségbe 5000ft/hangszóróért, újratekercselték és azóta is megy valahol szerintem, de közben én eladtam. Az erősítőt egy 20-asért rendbe rakták. Ennek a szettnek az ára együtt, nem volt 100.000 ft, és ami bulit kiszolgáltak az leírhatatlan. Szóval, aki össze-vissza szidja, ezeket a cuccokat az először gondolja át, hogy mire és mennyiért. Vagy, hogy egyáltalán volt e valaha reloop, vagy ibiza hangfala, mert szerintem legtöbbnek nem. Csak mindenki nagyon ért mindenhez, elvégre magyarok vagyunk  A legtöbb érdeklődő, aki ebben a témában kérdezősködik, nyilván nem egy Siófoki Flört diszkót akar hangosítani, hanem saját célra, bulikra, Arra pedig tökéletesek!!!! Vagy megkérdezhetné a debreceni hangszórójavító „bácsit” hogy ugyan miért van tele a műhelye reflex, garry, jbl, dyna és egyéb ilyen hangszórókkal. Aminek a javítása sokszorosa a kínainak és ott állnak hónapokig, mire talál hozzá javítószettet stb… Addig az én szar kinaim 2 nap múlva készen van 5000ft-ért, és ha vigyázok rá évekig kiszolgál megint.

Most újra több bulinak nézek elébe, így megint hangcucc vásárlásra adtam a fejem. Ma meg is jött minden, amit rendeltem.

Végfok siva ppa800, ehhez rendeltem 4 db /4 ohm miatt/ és most kapaszkodjatok meg ibiza hangfalat, ugyanis 26.000 ft-ért egy 40 cm es méllyel ellátott epoxigyantás 3 év garos láda szerintem a hülyének is megéri. A kicsomagolás után gyönyörű látvány a láda. Burkolata vastag epoxigyantás kivitel, süllyesztett fogóval, nagyon vastag, belülről is betámasztott hüvellyel. Abszolút profi megjelenése van. Igen belülrőlis vágom a szitut, mivel szétszedtem, lehet a gar ugrott, de mindenképp érdekelt mi van belül. Meglepő módón vastag hangfalkábelek a mélyen, bika forrasztásokkal. A védőrács szerkezet sem a gagyi kivitel, jó vastag, szépen ívelt, nem egyenes és majd a csavar odahúzza /lásd reloop/. A logó az alján süllyesztet nem odaragasztott szilóval és a rács és a láda között csillapítóréteg, hogy véletlen se rezegjen. A magasokon a megfelelő kondi és kerámia ellenállás. Belül szivacs körben és olyan faszerkezet van a magasokon belülről, hogy alig férek hozzá. Ugyanezek a dolgok a reloopról nem mondhatóak el, az ehhez képest egy trágyadomb. Azért mondom példának a reloop-ot, mert ugyanez a hangszóró van mind a kettőben. Dettó ugyanaz. A reloop filces kivitel, törékeny vékony műanyag, hüvely az alján, belül vékony kábelek, semmilyen belső merevítés nincs. A reloopon hátul a nagy jacknél fúj kifele a láda, Az ibizánál nem. De mivel a reloop is kiszolgált évekig, akkor ibiza, ebben a formában jócskán kifog és most fele annyiba kerül és sokkal szebb, masszivabb. Itt már mintha a hangszóró membránján is fejleszettek volna, lényegesen feszesebb vastagabb kivitel. Kis monitornak rendeltem 2db kis 20cm es ibizát ugyanez a kivitel epoxigyanta stb, zseniális mély van a kis dögben méretéhez képest. És a mágnes mérete sem elhanyagolható.

Másik része a dolognak, hogy ne adj isten teljesen tönkremennek a hangszórók, akkor mi van, vesz bele az ember 2 akármilyen más „márkás”hangszórót a djbörzéröl az ember, és van 2 jó ládája, mert a ládák tényleg nagyon rendben vannak.

Ezt szerettem volna megosztani veletek, remélem hasznos lesz azoknak, akinek nincs a zsebükben több 100 ezer forint, de mégis szeretnének nagyobb ládákat bulikra.

2015. jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én ehhez csak annyit fűznék hozzá egyenlőre, hogy egyáltalán nem érte meg megvenni 25 eft-ért az Ibizát. Kapsz 15" Rflexet börzén 60 eft-tól. Köze nincs az Ibizához. (én is végigjártam a szamárlétrát, volt szerencsém a Scytec, Ibiza erősítőkhöz, topokhoz, Omni subhoz, MNC, Somogyi hangszóróhoz)

Nem tudom milyen bulikba vittél te ilyen felszerelést. Azt én is észrevettem sok éve, hogy kisebb bulikhoz, baráti körhöz pár100 főig, nincs értelme beruházni, mert úgy is mindenki ég egy adta matta részeg lesz, és leszarja azt is, hogy milyen zene szól, nem még azt hogy hogyan. Vagy alapból olyan bot füle van, hogy elé teszel egy 10 eft-os meg egy 500 eft-os magassugárzót, és nem hall különbséget. Tök mindegy mi szól, csak szóljon alapon. Viszont ha ezeket az alsó kategóriás hangfalakat valóban meghajtod, olyan szinten mossa a zenét, legyen az hangszeres vagy elektronikus vagy vokál, hogy tényleg élvezhetetlen, a legrészegebb, legbotfülűbb ember is észreveszi. Egy bizonyos hangerő szintig oké, aláírom. De fölötte nem. Ha meg bepakolsz 2-3x annyi membrán felületet, hogy nagy hangerőhöz ne kelljen kihajtani a lelkét, ugyan ott vagy, mint ha vettél volna normális hangfalat.

Pl. 4-6 darab Somogyi 18" mélysugárzó sem fog akkorát szólni, mint egy 18" Beyma, Cerwin Vega, EV, stb... hangszóró. Konkrét példa: dupla 18" SAL SPA, nettó 500 literben, 2x200w/ 8 ohmról hajtva vs. szimpla 18 CV nyomó, 2x4 ohm tekercselés, nettó 200 literben, 2x50w/4 ohm szobai erősítőről hajtva. Akkorát nyomott az 1x18" olyan mély tartományban ahol a Somogyi már nem szólt, fele-harmad akkora ládában, negyed akkora teljesítménnyel, fele akkora membrán felülettel, hogy elnyomta a 2x18"-t abban a tartományban ahol a dupla láda szól... És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy egy ilyen szóró nem riad meg 2-3 kilowattos erősítőtől sem, a Somogyinak meg vége volt már negyed kilowatt környékén...

Meghajtanék 3 vagy 4 darab dupla 18" Somogyit, teljesítményben ugyan ott lennék, mint ha egy minőségi subot hajtanék. 2-3 kw. Hangerőben is ott lennék már, meg árban is. Csak büdös életbe nem fog olyan mélyen zenélni, valamint a 1,5-2 köbméter össz. ládaigényhez kell egy utánfutó, vagy legalább egy Ford Transit, a 200 lityós ládát meg beteszem a Daewoo Matiz hátsó ülésére... :)

Ugyan így le lehetne vetíteni mélyközépre, magasakra, erősítőkre, stb...

2015. jan. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Akkor ezek szerint nem értetted meg a lényeget! Tisztában vagyok a felsorolt kínai márkák minőségével, /Onkyo TX-NR708-at hajtok otthon, sejtem mi a minőség :-)/ De itt pont az ár, ami miatt megéri olyanoknak megvenni, akiknek nincs pénze és nem profi hangosításban gondolkoznak és hiába olcsó de mégsem egy színes villogó karácsonyfát kapsz, amire nem kevés példa van sajnos. Mint, ahogy írtam is magasról leszarja mindenki a számokat, meg az egyéb matekot, meg hány watt meg ohm, ilyeneket én is tudnék írni 20 oldalnyit, senkit nem érdekel egy buliban, ha jól szól a cucc, tök mindegy miből jön és k.... nem mindegy, hogy az a cucc nekem több száz ezer ft-ba volt, vagy csak egy százasba és leszarom ha beleöntik a sört, vagy felrúgják. És igazából azt sem érdekli aki ezt megveszi, mert tudja mit kap ennyiért. És akár hiszed akár nem, tökéletesen szóltak évekig, mindenféle védelem nélkül. Egyszer nem tudták elvinni a buliba és béreltek reflex cuccot, soha többé nem vittek reflexet, mert katasztrófa volt, és ez nem az első klub, ahol próbálkoztak reflexxel a környéken és a raktárban landoltak egy életre. Vagy JBL, Dynacord, vagy martin lett a vége mindig. Többször dolgoztam komoly hangcuccal, van viszonyítási alapom kb 20 évnyi, anno vermonával kezdtük /regent 1060-al/.

Többször a somogyit hozod fel példának, azt is írtam, ha végigolvasod figyelmesen, hogy a somogyi hozta be a legszarabb minőséget az országba. A reloop, ibiza és egyéb ládákba, nem az a hangszóró van, hanem az egy fokkal jobb és én sem a somogyiról beszélek az előző írásomban. A somogyi az kukába való, 10 perc erősebb hajtás után, elfáradnak és csak lötyögnek a vázban. Előszeretettel égnek be a somogyi tekercsei. A reloop és a társai szerencsére ezt nem produkálják, ezeknél a legjellemzőbb, ha nagyon hajtva van sokáig, hogy elveszti a központosítását, mert egy kis területen a hőtől megváltozik a tekercs vastagsága és elkezd súrolni. Egy hete vannak nálam az ibiza ládák, 4 db, egy siva 800-al hajtva 4 ohmon, és meglepően jól szólnak bírják a hajtást is. Azon kívül, hogy ömlik az új szag a ládákból más baja nincs. Persze a magasokra egy izzós védelmet raktam, mert biztos ami biztos.

A lényege ezeknek az olcsó ládáknak, hogy egy olyan réteget céloznak meg, akiknek nincs pénze profi cuccra, de mégis szeretnének pár nagyobb ládát, és az se árt, ha néz ki valahogy és ha okosan van használva, évekig kitartanak. Magyarul arra van kitalálva, amire én is használtam, saját célú bulikra és pont erre gyártották őket. A gyártók is tisztában vannak vele, hogy ezeket nem fogják klubokba szerelni és ha megdöglik 10 buli után, hát istenem, de mégsem 100-150 ezer ft vagy mégtöbb landol a kukában csak 25 vagy 50. Ez olyan mintha azt mondanád valakinek, hogy miért vettél opelt, amikor vehetsz Lexust is. Az opel is megy, elvisz a ből b-be, igaz zörög, rohad, meg minden baja van, de olcsó és működik. /nem vagyok opeles :)/ Ugyanez van a hangfalnál is, olcsó, de működik és mivel magyarok vagyunk, csórók, nekünk ez is jó! Aki meg drága cuccot vesz, az legyen rá büszke és vigyázzon rá mint a hímes tojásra!

2015. jan. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Előbb építenék hangfalat Somogyi szórókkal, mint hogy Ibizát vegyek. :) De hát kinek mi.
2015. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Hát nekem alul somogyi volt /4050/, felül reloop, egyforma méret, egyforma bekötés és kb teljesítmény is, a reloop egyszer döglött meg 4 év után, mert túlhajtották a cuccot, addig alatta a somogyi kb 4-szer, mind a4-szer szétégett. És, mint mondottam a reloop és az ibiza ugyanazt a hangszóró családod használja. Itthon PA-0815 hangszóróként forgalmazzák, az ibizában már az újabb kicsit feszesebb, keményebb membrán és membránszél van. Vastagabb a bemenőkábel is és a csatlakozás is. A reloop membránt kézzel meg tudom mozgatni 1,5-2cm mélységben könnyedén. /nincs erősítőre kötve/. Az ibizát nem, ezért kicsit "ütősebb" magasabb a mély benne szerintem. Persze figyelembevéve, hogy az azonos minőségű és árú somogyit és ibizát hasonlítjuk össze.
2015. jan. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Itt egy link, ez van az ibizában és a reloopban is, meg ki tudja hány olcsó hangfalban.

[link]

2015. jan. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!