Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a hangfalakról? Megéri megvenni őket?

Figyelt kérdés
[link]

2013. dec. 19. 22:01
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Erősítőből eddig csak egy Videoton 6383s volt, az orion-t meg csak azért kérdeztem mert abból van itthon egy pár és akkor nem kellene vennem másikat. De akkor lehet, hogy keresek egy cs-701-et.
2013. dec. 23. 19:31
 22/30 anonim ***** válasza:

Akkor egyszerű a történet, vedd meg az erősítőt meghallgatod ha már van otthon milyen az Orionnal és eldöntöd tetszik amit halassz vagy nem.


De mint írtam akkor optimális ha az erősítő zenei teljesítményétől a hangfal névleges teljesítménye kétszer több.

Hangfalnál példa lehet olyat látni, hogy névleges 80 watt 30 literes doboz zeneibe 110 watt, ugyanaz a mély sugárzó 50 literes dobozban zenei 160watt, ez annyit jelent hogy mindkét hangfal ugyanakkora hajtást erősítőt bír el csak az 50 literes dobozzal rendelkező a doboz kialakulásából, méretéből adódóan nagyobb halható hangerőre decibel értékre képes.


Orionnál így látatlanba azt mondom, hogy fél hangerő meg pár fok az erősítőn amit elbír tartósan.

--------------------------------------------

Off:

#20

de legalább a mnnnyúúzik center lecseng meg az egybe dobozos 5 csipogó mindent visz nyolcszázezer mpo power watt vagyok, egy 5 colos mélyel brutálisat szólok házi mozi csodák, és szintén öröm olyanokkal találkozni......:)

2013. dec. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Szerintem holnap meg is rendelem a Pioneer erősítőt.
2013. dec. 23. 22:19
 24/30 anonim ***** válasza:

Pmpo-tól sírni tudnék...:D

[link] 25O db ezres.


Egyébként én maradok a régi hangfalaknál, mint pl. az említett HS 5oo is ,többre becsülöm ezektől. :)


ATC -nél akciók vannak nézz körül , ha gondolod az avx.hu fórumon is, hátha találsz valami érdemlegest.


[link]

2013. dec. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
24# már többször írtam be ide gyik-re is példának az általad linkelt Sony hifit. Márkaboltban mikor megnéztem a hálózatból felvett max. teljesítményt pofám leszakadt. 360 watt... :D:D:D
2013. dec. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Main Unit - Approx. 8.4kg..

Igen jó példának, az erősítő súlyából ebből számítani lehetett erre, én kicsit túltippeltem legalább 400 wattra gondoltam, amit felvesz.. :)

2013. dec. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

No igen, akkora kakaóhoz kéne legalább egy 3500 de inkább 4000 VA-es toroid trafó, ami önmagában 25-30 kg. :)

Néztem is mikor kifordította fél kézzel az eladó gyerek. De már a 2x0,75 mm^2 betáp vezeték is árulkodó jel.

2013. dec. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Végül ezt vettem [link] (Denon PMA-510AE)
2013. dec. 30. 22:06
 29/30 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a Denon, jó választás, igazából 5 csatornás házi mozi erősítőt nem szabad venni ha két csatornán szeretnéd használni, az csak aktív méllyel közelíti meg a sztereó erősítők minőséget, én beugrottam egy Yamaha rx v350-be mondván jó lesz az sztereó módban is két hangfallal, nagy pofára esés volt, semmit érő zs kategóriás hangja volt.
2013. dec. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Kur*a jól szóóól!! Rákötöttem 4 hangfalat.
2013. dec. 31. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!