Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a hangfalakról? Megéri megvenni őket?

Figyelt kérdés
[link]

2013. dec. 19. 22:01
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

# 10


A kérdező a 4. hozzászólásnál használtakat linkelt, erre írtam neki hogy ma már elég sokan használnak kiegészítő subott, új árban nem érdemes nézni, a legolcsóbb példa Heconál a 25 cm-es Victa 100-e ft, 30-as méllyel súrolja a 200-at, használtan 20-30 körül lehet venni 30-as méllyel.

De Magnatnál is ez a helyzet, újban felejtős, használtan 20-30.

2013. dec. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
És az ORION HS 280-as hangfalai milyenek lennének?
2013. dec. 22. 22:10
 13/30 A kérdező kommentje:
Erősítőből pedig a Pioneer A-10k-t néztem vagy az Onkyo A 9155 B-t.
2013. dec. 22. 22:49
 14/30 anonim ***** válasza:

Hol látsz te használtan olyan 30-as Hecot ami súrolja a 200-at bolti áron, 20-30 eft-ért????

Szerintem te nem egy kategóriát említettél.

Amit használtan megvesz 20-30-ért, azt boltban megkapja 50-60-ért. Az is elég hulladék kategória, puffogó, 40 Hz-en búgó vackok, egytől egyig. Egy olcsó sub nem fog javítani semmit a sztereó rendszeren.

2013. dec. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

# 14

Lehet félre érthető voltam, a 90-es évek közepétől durván 2005-ig boltba került aktív subbokat amik annó 2-5 minimálbér áráért voltak kaphatóak azokat ma 20-30 körül vesztegetik használtan.

A ma futó ráncfelvart, típusszám változáson átesett hasonló paraméterű aktívok húzósak.

A direktbe erősítőre köthető, frekvencia állítással rendelkező, két csatorna bemenetes, aktívok java részt a prémium kategóriába tartoztak.


Én ilyet vettem 20-ért : [link]


példa ezek mind hasonló paraméterekkel vannak:


[link]


[link]

[link]


De a napokba láttam valahol Magnatot 30-as méllyel 30-ért.


De hagyjuk!

----------------------------------------


Szerintem az orion Hs széria már inkább a retro gyűjtők körében jellemző, ha alacsony hangerő megfelel akkor szép basszust tudsz belőle kihozni, sajna ritka ma már az eredeti a kék műanyag membrános közepek sűrűn kiszakadtak.


A Pioneer Cs-701 amit előzőleg linkeltél eddig a legjobb választás, az orion hs az a Cs 301-nek felel meg papíron, de a Pioneer lényegesen jobb, Orionból strapabíróbb a HS-500


Kereshetsz preludium hangfalat, a Videoton Altus f.. sorozat is kellemes meglepetést okoz az egyik legjobb az f4, vegyes zenehalgátasra jó a Jamo studio sorozat 180-as nagyon kelendő volt annak idején, olcsó volt. A fent említett Pioneer 301 és a jobb vétel a Cs-701 is teljesen jó.

2013. dec. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

A két erősítő közül a Onkyo A 9155 erősebb 160w a hálózati felvétel, a Pioneer A-10 130wattot vesz fel.

Onkyom van, ha minőségi zenehalgátas akarsz tehát úgy ahogy felvették a zenét akkor Onkyo, a basszus állításra viszont nem úgy reagál mint a Pioneer. Ha "buffogtatni" akarsz akkor inkább a Pioneer a nyerő, ha pc-ről megy a forrás akkor mindegy mert a lejátszóval ki tudod színezni a hangot.


A lényeg a Pioneer basszusa mélyebb, az Onkyo hangja természetesebb.

2013. dec. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Akkor erősítőből szerintem a Pioneer lesz, hangfalból pedig azért kérdeztem, hogy jó lesz e az az orian mert abból van itthon egy pár, minden hangszórólya eredeti és ki sincsenek szakadva.(a pioneer hangfalat amit mutattam az azért nemjó, mert a hangszórók közepe be van nyomkodva, másikat meg nem találtam)
2013. dec. 23. 11:21
 18/30 anonim ***** válasza:

Nem akarlak lebeszélni az Orionról, most hirtelen felkattintva a netre több 100 hangfal van 30000ft alatt ami messze jobban teljesít mint az Orion HS széria.

Csak két példa, de ne ezeket vedd magad döntsd el mi legyen.

Dán Vifa magas közép, talán a magyar hangfalgyártás egyik legjobbja [link]


Ilyen és ehhez hasonló árfekvésben rengeteg van:

[link]


[link]


[link]

[link]


De dugig van a net, Jamo. sony, JBL, JVC, Magnat, Onkyo,Caston, Quadral


[link]


[link]


Rengeteg van ami jobb mint az orion, egy 2X50watt erősítőhöz legalább 100 watt névleges és 180 watt zenei körüli hangfal kell.

2013. dec. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindjárt meg is nézem őket.
2013. dec. 23. 12:26
 20/30 anonim ***** válasza:

Én inkább lebeszélnélek az Orionról. Jó kis hangfal volt, szó se róla, bár nekem a Videoton jobban feküdt. De a linkelt Pioneer cs-701 sokkal jobb választás.


Erősítőből pedig inkább az Onkyot ajánlanám, a beépített hangszínszabályzók igazából csak plusz "ficsőrök", de nem igazán alkalmasak valódi hangszínszabályzásra. Arra igazából egy grafikus EQ való. Ez lehet egy külön gép, ha HI-Fi tornyod van, ha meg gépről használod, akkor gyakorlatilag az összes lejátszóban benne van. Persze hozzáteszem hogy a Pioneer sem rossz, sőt, ha eddig még nem volt jó erősítőd, akkor majdhogynem mindegy. Nem hatalmas a különbség, de előny az Onkyo nagyobb teljesítménye is, jobban ki tudja hajtani a CS-701-et.


Egyébként egyezik a véleményünk B.Jocival, öröm olyan emberekkel találkozni, akiknek nem annyiból áll egy jó hangrendszer, hogy "némmá' hogy adja a basszust". Sajnos ma egyre inkább az a lényeg, hogy mindegy a minőség, csak duhogjon.

2013. dec. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!