Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért búg a Set Top Boxról...

Miért búg a Set Top Boxról laptopra jövő hang? Földhurok?

Figyelt kérdés

A Set Top Boxból kompozit kimeneten megy a jel a gépbe dugott pendrive-os TV-tunerbe. Amikor felvételt készítek egy adásról a gépen, a hang búg. A laptop vadonatúj, a TV-tuner vadonatúj (VHS-ről jól vett fel), a Set Top Box most lett kicseréltetve (TV-n nem hallottam a búgást).


Az antenna aljzatba egy koaxos galvanikus leválasztó van dugva (hallottam, hogy földhurok miatt kell), abba egy antennajel elosztó, abba pedig két darab antennadrót. Az egyik megy az említett Set Top Boxba, a másik szabadon van. Kellene még valahol alkalmazni földhurok leválasztót, vagy mi lehet a gond?


Légyszi, ne szaknyelven válaszoljatok, mert elég hülye vagyok a témához. Előre is köszi a segítséget!



2013. nov. 8. 16:44
 1/1 A kérdező kommentje:

Bármit is teszek, a búgás megmarad. Állítólag ez egy 8 kHz-es zaj egyébként. Akkor is van, ha mindent kihúzok az elosztóból, amibe a set top box van dugva. Akkor is, ha a laptop aksiról megy. Sőt, akkor is hallható, ha a tunerbe nincs semmi csatlakoztatva, csak üresen áll az a fogadódrót, aminek kompozit és s-video bemenetei vannak. Egyedül akkor szűnik meg a zaj, ha videókazettáról veszek fel. Abban a pillanatban, hogy a kazetta hangja hallható lesz, megszűnik a búgás.


Még azzal is ki tudnék egyezni, hogy kazettára veszem a műsorokat, és onnan gépre, de a videót, úgy tudom, nem lehet a set top boxhoz hozzákötni, analógon meg egy csomó csatorna nem jön be.

2013. nov. 13. 14:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!