Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit vegyek? SAL PA 25 Active...

Mit vegyek? SAL PA 25 Active vagy kb 30. 000 Ft-ig hifit?

Figyelt kérdés

Hangszórót szeretnék cserélni, a SAL-ról olvastam, hogy nem a legjobb, de pont az igényeimnek megfelelő lenne, és árban is jó.

Ha hifit vegyek, írjatok konkrét típust. Csak zenehallgatáshoz és kevés filmnézéshez kellene. Azért nem hifit keresek elsősorban, mert a hangján kívül minden más felesleges rajta. Ha mégis hifi ajánlotok, legyen valamilyen bemenete amivel összetudom a géppel kötni, illetve egy SPDIF bemenet is jó lenne.


2009. okt. 28. 19:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

EMBEREK!

Miért kell fikázni a SAL-t?Az alsó kategóriában az egyik legjobb márka!

Nem olyan világba élünk hogy Pioneerokkal,JL-elekkel vagy Mac Audio-kkal dobálozzunk!

Nekem is van egy hangfalpár,2 SAL SBX 3040-es hangszóró,meg

+ hozzá egy 250W-os Sal mélynyomó.a 3040-esek 5 éve megvannak kb.NAGYON JÓK!nem csak szobába,hanem egy tanterem nagyságú helységbe is,sőt még kisebb tornatermekbe is Jól szólnak!

Persze,jobb a Pioneer,ha lenne potom 100.000ft-om,olyan cuccokból csinálnák magamnak hangfalakat meg subot!

De ha nem nagyon tehetjük meg(persze van sok aki megteheti),akkor tökély a SAL!Na meg abba is gondoljunk bele,ha pl valós 500W-os hangszórót vennénk,mekkora erősítő kéne mellé....?

Kérdező,tudom h késő,de neked bőven jó lett volna ez a hangfalpár.

a videó a Subról:

http://www.youtube.com/watch?v=_bIQs9UZMv0&feature=g-upl&con..

2011. dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Nemtudum miért fikázzák. Sajnos eddig nem volt lehetőségem rá, hogy meghallgassam élőben mit is szól, így nem tudom egyértelműen egyik csoport (utálja a SAL-t vs. nem utálja) álláspontját sem megerősíteni. Azonban azthiszem nem vennék már SAL márkájú hangszórót. Nagyon sokan leszólják, és kell lennie valamilyen valóságalapnak, amiért az terjedt el a márkáról, hogy rossz.

Egyébként még mindig nem késő ajánlani valamit. Sokminden közbejött, pénzem meg akkor is nehezen lett volna rá, sajnos azóta sem könnyebb. Már jó ideje nem találok munkát. Azóta meg át is szoktam nagyon a fülhallgatóra, de egyébként még mindig a Logitech Z3-at hangját hallgatom, sokszor érzem, hogy kevés, de nincs mit tenni. Ha volt is pénzem kellett másra, konkrétan egy nagyobb összegű dolgot vettem azóta rajta, laptopot. Mert ugye mit ér a jó hangtechnika, ha nem tudom normálisan meghajtani, mert a régi asztali gépem léptem-nyomon összesz@rta magát.

2011. dec. 20. 17:14
 23/32 anonim válasza:
Helo! Hidd el hogy eszemben sincs leszólni ezt kis hangfalat de én is nemrég vettem egy ilyen típust és most avattam szilveszterkor! Hát a magas marha sok a mély gyenge és nagy hangerőt sem várhatsz tőle! Csutka hangerőn nem szól ugy mint a 10 éves samsung Hi-Fi m.Teljesen kiábrándultam a dologból pedig aki megvette mind jó visszajelzést tett!! Nagy hangerő telt mélyek stb!! Kb egy 2*2m es szoba és hello! amint tudok én is megszabadulok tőle!!
2012. jan. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
2x2 m szoba xd, ezen nem is csodálkozom, próbáljátok ki egy 20 - 30 m2 -es helységbe legalább...
2012. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 Bajtai Gábor válasza:

Sziasztok!!


Én apósomtól kaptam egy ilyen hangfalpárt ,de én nagyot csalódtam vele!

nem is hajtottam meg nem is ejtettem le és állásába tönkrement először a jobb oldali végfok majd a bal!

most egyáltalán nem is szól csak a passzív részét tudom hajtani külön erősítővel!

Elvittem szerelőhöz azt mondta hogy nem nagyon tudják ezeket az erősítőket megjavítani úgyhogy kössük ki belőle a erősítő részt és vegyek hozzá egy külön erősítőt!!(biztos nem akart vele foglalkozni)

talán azzal tovább fogja bírni!!

valakinek volt ilyen jellegű tapasztalata? az kérem írjon nekem hogy ő mit csinált vele ??


előre is köszönöm!

2013. febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

volt hasonló tapasztalatom nekem is utolsó!

megvettem és kb 2 hét után beszart az erősítő és kicserélték garanciába, de azóta(már lassan 3éve), semmi baja.

2013. febr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:

Helló Bár nem mostani kérdés,de mivel nekem is ilyen hangfal párom van és érdekelhet másokat is gondoltam írok..


Lassan egy éve van meg az én példányaim eddig nem is volt nagyobb bajom velük itthoni játékra meg felelt sőt plusz méllyel még egy kisebb bulit is le pörgettem velük kb 40-50 fő.


De sajnos max hangerőn ebben természetesen bele tartozik a BASS and TREBLE teljes kihasználtsága elég erőteljesen torzított ezt persze lehet konfigurálni..


1 hete égett le az erősítő része.. maga az aktív részbe egy hangváltó megoldotta a problémát így egy megfelelő erősítővel továbbra is megfelel otthoni használatra..

2×120/80 Watt teljesítményről beszélünk :)


( 7 éve zenével foglalkozó Dj ) ;)

2015. ápr. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
2×120/80 Watt ami teljesen jó lenne ha mondjuk 99dB érzékenységű dobozok lennének, de így, nem sok esélye van pro audio szinten. A másik dolog.. 7 év, nem értem miért vettél ilyet, legalább egy reflex szintű R-150 / C-120 dobozok kellettek volna neked, vagy Gerry Joy állványokkal.
2015. ápr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"volt hasonló tapasztalatom nekem is utolsó!

megvettem és kb 2 hét után beszart az erősítő és kicserélték garanciába, de azóta(már lassan 3éve), semmi baja.


A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.

# 26/28 Időpont 2013-02-23 16:21 Privát üzenet Ez a te válaszod."


Azóta már eltelt még 2 év és semmi baja, az az 5 éve!!! :)

2015. ápr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Örülj neki, ezeknél a sal-os aktív cuccoknál leginkább a szűk keresztmetszet az erősítő volt. Egy külső erővel jobban szólhat, viszont a hangszórók ugyan úgy lehúzzák. Legalább FS Audio MD-1090 szintű szórókkal kellett volna szerelni aminek darabja minimum 95dB érzékenységű, a magas-sugárzót is ehhez mérten pl DP-35 el, esetleg 1416-os tölcséres magassal. Rögtön más kép alakult volna ki ezekről a termékekről, és ez vonatkozik a 225-ös típusra is. :)
2015. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!