Milyen torzítót érdemes venni, ha Metallica-s hangzást akarok?

Figyelt kérdés
Voltam egy haveromnál, akinek van egy külső hangkártyája amivel több erősítőt és effekt pedált lehet modellezni! Az alapból betáplált torzításokból kiválasztottam egy olyat, hogy: "80-as évek Metálja" és egy az egyben úgy szólt mint a Metallica torzítója! Ő azt mondta, hogy pl: a Boss Distortion DS-1-et vegyem, de nem vagyok benne biztos, hogy az ad a Metallica-hoz hasonló hangzást! Van ötletetek? Pedált akarok venni max 15 ezer forintól! Kérlek, segítsetek! Milyen torzítót vegyek???

2013. aug. 11. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez függ a gitárodtól, az erősítődtől, na meg a kezedtől is.
2013. aug. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Félüreges jazz gitárom van, de mindíg is metal-t játszottak rajta, mert jobban szólt! az erősítő az egy aktív hangfal! A kezem nem tudom miért lényeges!
2013. aug. 12. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Félüreges jazzel elég érdekes na de mindegy. A kezet meg arra értettem, hogy hiába lehet meg neked egy komplett Metallica felszerelés, ha nem érzel rá akkor nem fog úgy szólni. Ami a legjobban meghatározza a hangzást az a kezed.
2013. aug. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Marshall metál torzítópedál. Próbálgatni kell, mert többféle van.
2013. okt. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!