Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ezt a tv-t néztem ki magamnak:...

Ezt a tv-t néztem ki magamnak: Samsung UE32F5000AWXXH Full HD LED TV szerintetek ez jo választás?

Figyelt kérdés
ezen az oldalon néztem.

2013. júl. 24. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Azon kivül hogy kicsi, jó.
2013. júl. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jó szerkezet. Én Ennek a tavalyi modelljét a UE32EH5000WXXH-t vettem, de nagyon elégedett vagyok vele.
2013. júl. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Samsungnál dolgozom, ahol, tv-ket monitorokat gyártunk, ezért vettem LG-t, TV-t,monitort nem vennék samsungtól, elképesztően szarok, van amelyik az offline teszteken 1-2 óra után egyszerüen elromlik, és 3000TV-ből csak max 80-at tesztelnek le, mivel ez ilyen spontán dolog csak. Szóval mikor megláttam, hogy milyen körülmények között és milyen szar alkatrészekből készülnek a samsung tv-k eldöntöttem, hogy nem veszek tuti soha samsung tv-t se monitort. Az LG tv-vel pedig roppant elégedett vagyok. Nincs egy karcolás se semmi rajta, igen karcolást emlegetek, mivel a samsung tv-k 50%-a gyárból karolódba megy ki, persze ezek ilyen kissebb szépséghibák amiért még nem jár gari. De pl: a pixelek engedélyezve vannak, tehát akkor is elengedjük a tv-ket ha képi hibás, feke pontok a képen egy két helyen, asszem max 4 db. vagy 1 világió pixelig mehet. Aztán a vevő majd sóhajtozhat.
2013. júl. 25. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha ott dolgozol,ha nem attól még a legjobb tvket a samsung gyártja.
2013. júl. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Jó választás szerintem FULL HD és 100Hz-es.

A Samsung jobb az LG-nél tök mindegy ki mit mond sőt az eladások is bizonyítják. (ha sz@r lenne a kutya nem venné meg).


[link]

2013. júl. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A SAMSUNG szerintem már azért is magasan sokkal jobb, mert az 3D-ben is FULL HD felbontású, míg az LG csak felét tudja függőleges irányban.


Szemüveg nélkül az LG is teljes felbontású, de 3D-ben csak felét tudja finom részletek szempontjából.


másrészt az LG-vel elég sok baj van. Sok mindenkitől azt hallom, hogy szervizbe kellett vinni mert nem működik.

2013. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Sztem akkor megveszem ezt a tv-t.
2013. júl. 25. 21:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak az LG Passziv 3D, minden oldalból nézheted, az aktiv 3d-t meg csak szemből. És hiába van felbontás felezés, nem vehető észre. Egy 50GB-os BD filmnél meg főleg nem.
2013. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem is ad olyan 3d hatást mint az aktiv 3d...
2013. júl. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

még a 3D hatást adja is, csak amit láttam már sok esetben, a passzívnál egy kicsivel magasabbról nézed, akkor látszik a másik oldali kép is szellemképként. Az aktív szemüveggel nem tapasztaltam nézőpontbeli korlátozást. Viszont a passzívnál (függőleges irányban) igen.


A másik, a zavaró sűrű és vékony fekete csíkok, ami a képernyőn látszik a passzív szemüveggel. Az a kimaradó sorok sokasága. Tehát ami ott kimarad, azt zavaró sűrű vízszintes szúnyogháló szerűen látjuk.


persze el lehet távolodni tőle több méterre is, hogy az eltűnjön, de akkor elveszítjük a felbontásból eredő előnyt, amit az új nagy felbontású rendszernél megfizetünk.


A passzív 3D egy technikailag hiányos rendszer.

Valamikor régen még gyerek koromban foglakoztam ilyen dolgok elméletével kedvtelésből. Akkor még sehol nem volt ilyen tv, még tervben sem. Viszont kigondoltam hogy lehetne létrehozni. Több megoldás is adódott akkor. Az amit most aktívnak mondunk és amit most passzívnak nevezünk és amihez nem kell szemüveg (most lentikuláris).


A passzív rendszert már akkor elvetettem mint gyakorlatban megvalósításra érdemes ötletet. Már akkor tudtam, hogy működhet ugyan, de óriási kompromisszumokkal.

Ez kb az 1970-es évek elején volt, talán '73-74-ben.

Azóta megvalósult.

2013. júl. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!