Melyik lenne a jobb választás? Samsung UE32ES6570 vagy Panasonic Viera TX-L32ET5E?
Én inkább a Panasonic felé hajlok mivel őket tartom a legjobb tv gyártónak, de várom a véleményeket.
Tudásba szinte egyforma a kettő.
Azt kell mondja hogy a Samsung 400Hz-es képfrissítéssel rendelkezik.A Panasonic még az adatokat sem tünteti fel.
Mindenképpen a Samsung-ot válaszd.Eredeti Panasonic-ot kb:250éve láttam amiben tényleg minden alkatrész Japán-volt nem Made In China mint a mostaniakban.Mivel a tengeren túli termékekre szigorú vámot kell fizetni fent áll a lehetőség hogy valamelyik EU-s országban rakták össze Magyarul a nevén kívül a Japánokhoz semmi köze.
Még annyit hogy a Samsung TV-ben benne a DVB-S a Panasonic ezt nem tudja.
Ha megnézed a Smart tulajdonságokat és az Alkalmazott Technikákat a Samsung "utca hosszal veri" a Panasonic-ot!
Apám munka társa is esküdözött a Panára most készül kicserélni a TV-jét pedig 1 éves sincs.A másik a Samsung garancia ami 3ÉV!!+ 10% felárért +2 év=5év és házhoz jön a szervíz nem úgy mint más márkáknál a garancia még a képernyő sérülésére is kiterjed Pl.ha gyerek van és beledobja az építő kockát arra is érvényes!!A Samsung support ingyenesen hívható és nagyon segítőkész csapat szóval van háttere a szolgáltatásnak nem kevés!!!
Köszönöm a válaszokat!
A panasonic tulajdonságainál nem írták de az 300 Hz backlight scanning technológiával készült
a Samsung meg 400Hz es cmr, azt olvastam most hogy a cmr elég gyatra és nem a valós panel Hz-et mutatja.
A cikkből:
A beépített panel 50Hz-es, de CMR révén (Clear Motion Rate) 100Hz-et is tud szimulálni. Erről kicsit később még írok. A lényeg, hogy a CMR elég gyatra technológia, mivel bekapcsolva látványosan leesik a fényerő, viszont cserében csak alig-alig lesz folyamatosabb a megjelenített kép.
A cikkből:,,Ha kíváncsiak, hogy mennyi a TV valódi képfrissítése, akkor egészen az ES6500-as típusig csak kettővel kell osztani a CMR frissítést.
Akkor gondolom ez a Samsung csak valójában 200Hz es.
Csak az a kérdés hogy a Panasonic backlight scanning 300Hz es panelja valójában mennyi lehet?
Az igaz hogy a samsung és a Panasonic tv-k is LG panellel szereltek?
Ha valakit érdekelne:
Valódi 100Hz vs. CMR 100Hz
Na de mi a fenét jelent hogy valódi 100Hz? Érthető kérdés, nekem sem volt tiszta jó ideig. Először lássuk a becsapós 100Hz-et, a CMR-t:
CMR: Clear Motion Rate, ahogy a Samsung nevezi, de minden gyártónak van saját elnevezése. A technológia a szem becsapásán alapul. Úgy szól a mese, hogy egy képet minél rövidebb ideig lát a szem, annál élesebbnek érzi. CMR esetében minden valódi képkocka után beszúrnak egy feketét. Vagyis nem is kép beszúrásról van szó, hanem egyszerűen kikapcsolják a háttérvilágítást a panelban. Kép - sötétség - kép - sötétség - kép - .... így tovább. Éppen ezért, bekapcsolt CMR mellett észlelhető hogy gyengébb lesz a fényerő. Ugye ez abból fakad, hogy egységnyi idő alatt fele annyi fényt jut a szemünkbe, hisz az idő felében fekete képet "látunk". Ezt a technológiát a fórumban parasztvakításnak tekintjük, ugyanis nem lesz tőle se jobb képminőség, se a lejátszás folyamatossága nem lesz szebb.
Valódi 100Hz: nem tudom, hogy van-e pontosabb elnevezése a technológiának, de mindenesetre így a legbeszédesebb. Egy olyan TV amit valódi 100Hz-es panellal szerelnek (pl EH6030 vagy ES6100 és nagyobb) a következőre képes: maga a megjelenítő alkalmas akár másodpercenként 100 kép megjelenítésére. Azonban hiába lenne képes erre, ha az antennából/dekóderből csak másodpercenként 50-et kap, be kellett vezetni a tartalom bővítést. Két képkocka közé a TV kiszámol egy harmadikat is (interpoláció). Megnézi mi volt az első képkockán, majd megnézi mi van a másodikon és kikalkulál a két kép közé egy köztes állapotot. Ettől a videó sokkal simább, folyamatosabb lesz, nem látunk vibrálást és nincs hatással a fényerőre sem. A valódi 200Hz-es TV még tovább megy, egyből 2 extra képkockát számol ki az eredetileg kapott kettő közé (a köztes képkockák számában lehet tévedek).
Ahogy a fenti ábrán is látszik, a valódi 100Hz-es képre is belehet kapcsolni a CMR-t és így a Samsung egyből 200Hz-esnek mondja. Ugyanígy a valódi 200Hz-esre is, így az CMR 400Hz lesz. Samsungnál szerencsés helyzetben vannak a vevők.
És végül egy videó: 60Hz-es röcögés vs 120Hz simaság
http://www.youtube.com/watch?v=SU3Qklaxyco&feature=fvwrel
Érdekes, de gondolom nem rossz a 400Hz es CMR Tv.
Hogy melyiket választom azon még gondolkodok kicsit.
de kösz mindent!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!