Anubisz0718 kérdése:

Hogyan lehetne lementeni a filmeket CD re kiírás nélkül, egy Panasonic DMR-EH57 HDD re felvett tv műsorokat?

Figyelt kérdés

Sajnos ezen még nincs USB kapu,és erre lehetőség. CD re írva 160Gb kiírása örökkévalóságig tartana, és az újraírható lemezt is lezárja, utána nem tudom újra használni,és kuka. Ki kéne vennem a HDD és valamilyen progival ami látja ezt a fájlrendszert átmásolni,és át konvertálni.

Köszönöm előre is, ha valaki tud rá valami praktikusabb megoldást.


2013. febr. 16. 02:42
 1/6 anonim ***** válasza:

"az újraírható lemezt is lezárja, utána nem tudom újra használni,és kuka."


Persze hogy lezárja, de ettől még meg lehet formázni és újraírni!

2013. febr. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég lenne csak átmásolnod a gépedre a filmeket.

Ha van fent VLC playered, le fogja játszani.

MPEG-2 formátumot használja, megnéztem a használati utasításában.

HA gondolod konvertálhatod, AVIba, vagy DIVXbe.

A konvertálásra bármilyen progi jó, amit a google-n találsz.

És minden újraírható lemez, újraírható, persze nem a végtelenségig.

Ne tévesszem meg, hogy lezárja a lemezt.

2013. febr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem próbáltam, csak kiírta, ha lezárja, már nem használhatom, vagy mi a francot.Azt hittem az RW lemezt is véglegesíti, és nem lehet majd törölni.Még nem írtam ki vele semmit, vagy 3 év alatt soha.

Nagyon mocskos munkát csinálnak ezek. Nehogy tudjál lemezt cserélni benne nagyobbra, akkor ki veszi meg az új lejátszókat, mindenki csak a HDD ket cserélgetné benne. Utána olvasgattam, hiába teszel bele 500 ast, csak akkora méretre formázza amivel a gépet kiadták. Úgy van a Firmware megírva.

Menteni se tudod, win alól nem is látja a HDD Linux alól se nagyon, hiába engedsz rá adatmentőt, semmit nem ér. Speciális fáj rendszer. Mindenféle HEX editorokkal kel manipulálni, olyan hosszú leírások, mintha atom bombát akarnák gyártani!!


[link]


[link]


ez a legszebb, mikor beleolvastam,azt hittem szétzúzom a gépet!!


[link]


ilyen szívást. Menthetek le vagy 60 tévéműsort egyenként DVD re utána meg át külső HDD re, mert én ezt biztos nem csinálom végig.


A következő TV az Smart TV lesz, az felveszi a műsort is HDD re, mondjuk nem lehet lejátszani sehol, csak a saját magán, a másolás védelem miatt, még a számítógépen se, de legalább megvan sima külső HDD, és akkor nézem meg amikor akarom. Ha betelik rádugok egy másikat és mehet tovább.


Gondoltam valami Linux programmal lementem róla a filmeket, és át dobom egy másik HDD re. Na ezt el is felejthetem.


Legalább egy 500 ast bele tudnák dobni, de nem ám, csak 160 ra formázza le.

Menjek a boltba és vegyek újat, nagyobb HDD vel. Majd mindjárt.

Inkább veszek egy TV kártyát az asztali PC be, és arra rögzítek.

2013. febr. 17. 04:13
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért köszönöm a válaszokat. Amúgy a gépen én is VLC használom mindenre.

Van Popcorn Hourom is, csak hát egy pár TV műsort el szerettem volna rakni, hogy tudjak törölni, és legyen hely a DVR en. Azért jött az ötlet.

2013. febr. 17. 04:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Most olvasgattam egy külföldi fórumot, ha jól értettem a firmware-t tudták frissíteni a lejátszóban, és így megoldódott a probléma.

[link]


Itt is boncolgatják:

[link]


És erre hivatkoznak, hogy sokat segített nekik:

Itt a megoldás, hogyan lássa a windows rendszer a vinyót.


[link]



HA ezeken az oldalakon még nem jártál.



Az olvasottak alapján, sajnos igaz: vegyél másikat, mert mi nem akarunk segíteni neked, vagy vidd szervizbe, és jó pénzért megcsináljuk - válaszolt a Panasonic, igaz burkoltabb formában.

2013. febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen láttam, ki is vert a borzalom, főleg a legalsó linknél. Ha megnyitottad láthattad :)

Tudatlanul ki mer egy ilyennek nekiállni. Még a filmek is elvesznek utána, vagy dobhatom ki a HDD is.Ha rosszul sül el.Főleg Angol tudás nélkül, Googlal fordítva.

2013. febr. 18. 00:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!