Zárt vagy reflex láda?

Figyelt kérdés
Le szeretném cserélni a mostani hangcuccot a kocsiban. Jelenleg egy 4 csatornás erősítő lát el hídban egy Magnat 1000 wattos reflex mélyládát. A kalaptartóban is van 2db ovál, + még elöl egy 16.5cm-es hangszórószett található. Kondenzátor is van a rendszerben. Nincs semmi bajom a felépítéssel, igazából bazi nagyot szól + szépen és tisztán is. Igaz a hangszórók fejegységre vannak kötve de így is jó. A kérdés az lenne, hogy láda ügyben zártat vegyek vagy reflexet? Igazából nem nagyon merek zártat venni mert azt még nem próbáltam, a reflex meg bevált meg hát nagyot is üt. Szerintetek? Zárt vagy reflex? Válaszokat előre is köszi.

2013. júl. 1. 19:11
 1/6 dirtboy ***** válasza:

egy zárt /bandpass/ láda is tud nagyot ütni,igazából nem azon múlik hogy mi szól neked jobban hanem az egész rendszeren és hogy refexből vagy zártból melyiket rakod bele.

egyébként én maradnék a reflexnél,nekem azok jobban bejönnek kinézetre.

egyébként erős mélynyomónál nem érdemes kalaptartóba hangszórót rakni mert a hangnyomás bele zavarhat.

egy minőségi komponens szett előre,külön erősítőről hajtva jobb szerintem.

2013. júl. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. júl. 1. 20:17
 3/6 Osynho ***** válasza:

Tehát a mostani hangszóródat tennéd át zárt ládába? Ha elégedett vagy a mostani hangjával, akkor nem értem minek variálsz. :) Én egy gyárilag elméretezett reflexet cseréltem zártra, és ég és föld a hangja a zárt javára. Pontosabb, zeneibb, nem mossa el a részeteket. De ez függ az adott sub Thiele-Small paramétereitől is. Tervezz hozzá egyet, használtan pár ezer egy ládikó, max eladod, ha nem jön be a hangja.


Egyébként helyből kidobnám a kondenzátort, mert többet árt, mint használ, a kalaptartóra max kalapot tennék, de ovált semmiképpen, az első ajtókat kiszigetelném bitumenlapokkal és az első szettet erősítőről hajtanám. Ez kb 2 kategóriát javítana a hangon. ;-) Milyen komponenseid vannak egyébként pontosan? Milyen autó, milyen zene? A 4 csatornás erősítő csak a mélyet hajtja?

2013. júl. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem a mélyládát úgy ahogy van lecserélném egy másikra. Az autó egy skoda fabia. A fejegység egy sony Sony CDX-GT610UI, az első szett pedig Alpine SXE-1750S. Az erősítő csak a mélyládát hajtja hídban, szóval még van 2 csatorna szabadon.
2013. júl. 2. 11:25
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy a zárt is tud-e akkora mélyet adni vagy ütni mint a reflex?!
2013. júl. 2. 11:26
 6/6 Osynho ***** válasza:

Hangszóró és erősítő függő. Nagyobbat is tud zártban egy bivaly sub pl 1kw-al megtámogatva. :D Mondjuk én zenét hallgatok, nem az utcára remegtetem a rendszámtáblát, de az megint más történet. :)


Ha van + 2 csatornád, akkor azt miért nem használod az első szettre? Ezekből mit szeretnél megtartani?

2013. júl. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!