Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Routerral kapcsolatba lenne...

Routerral kapcsolatba lenne kérdéseim, valaki segítsen?

Figyelt kérdés

Van nekem egy routerem (SMC a márkája,54 Mbps)ez ilyen kis doboz alakú.Azt mondták nem valami jó,tesómmal osztom meg a netet,neki van egy USB-s routere(TP Link 150 Mbps).AZ lenne kérdésem nekem az internetes játékokba mikor csatlakozok NÉHA kiírja DISCONNECT,néha netem is elmegy,LAGGOLOK néha,de a tesóm nem igaz jobb a gépe mint az enyém,de most nem olyan probléma van,hanem net.


AZ lenne kérdésem az lehet a gond az én netemmel hogy ilyen lassú mert SMC ami egy szar márka + 54Mbps -ami elég kevés tesómé meg TP link ami jó márka és 150 Mbps,ez lehet a baj szerintetek?


2013. ápr. 27. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Te nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal. Kevered a szezont a fazonnal. Tisztázd először is, hogy milyen routeretek van, és milyen usb-s wifi vevőtök. Mert a kettő nem ugyanaz.
2013. ápr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első körben vedd elő az általános iskolás nyelvtan könyveket, mert kritikán aluli, amit írás címén előadsz. Nem csak a központozás rossz, de alig érthetőek a mondataid.


Utána tisztázni kéne, kinek mije van. Az USB-s TP-link egység jó eséllyel nem router, csak egy WiFi vevő stick, ami azért kell, mert a tesód gépében nincs egyébként WiFi.


Az SMC doboz valószínűleg a router, ami mindkettőtöknek adja vezeték nélkül a netet. Ha ez így van, és a testvéred gépe sose akad, akkor lehet, hogy te túl messze vagy az SMC doboztól. Nézd meg, milyen a jelerősség a gépeden, és azt is, hogy közelebb ülve, vagy kábellel jobb-e a kapcsolat minősége.


Jó lenne még tudni, hogy neked milyen géped van, és milyen típusú vezeték nélküli kapcsolatot támogat a hálókártya. (b/g/n?) Ha igaz, amit a TP-Link egységről írsz, az csak n-es lehet, és ha a router is n-es jelet lő szét, a te géped viszont ezt nem támogatja, ott lehetnek gondok, ha nem jó a kompatibilitási üzemmód az SMC dobozban.


Ha ezek közül semmi nem jön be, akkor még ötletelünk.

2013. ápr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"szia hogyérted? leirtam a router márkájukat tudom h nem ugyan az de mit irjak lee?"



Azt írd le, hogy Te milyen eszközzel veszed a jelet. Ugye az SMC ad maximum 54Mbs-t. A tesódnak hiába van jóféle vevője, Ő is maximum ekkora sávszélességet kaphat.


Amit tudni kellene tehát:


Kábelen jut hozzád a net, vagy pedig WIFI-n?


Ha Wifin, milyen a jel erőssége, és milyen eszközzel veszed a jelet? És összeszedetten, érhetően írj, ha szabad kérni.

2013. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elnézést.


Igen én is úgy tudom hogy a tesómnál az Wifi wevő,nálam van a router.


Hogy érted hogy túl messze vagyok? a router pontosan a gépházon van rajta ,rajta az antenna,nem hiszem hogy messze lennék.


Jelerősséget hol lehet megnézni?


Nekem egy windows7-es gépem van .


Rendszer gyártója:Asus

Rendszer típusa:P5L-MX

Processzor:Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz (2 CPUs),

Memória:2048 MB RAM

Videókártya:254 MB

Hálókártyát nem tudom hol kell megnézni

2013. ápr. 27. 18:45
 5/6 A kérdező kommentje:
A net hozzám kábelon jön
2013. ápr. 27. 18:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha neked kábelen jön a net, akkor mi az az 54 Mbps? Az egy tipikus g WiFi sebesség.


Addig is dugd át magad egy másik kábelaljzatba.

2013. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!