Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LED-es stroboszkóp: mennyire...

LED-es stroboszkóp: mennyire tartósak és megbízhatóak a "régi" villanócsöves típusokhoz képest?

Figyelt kérdés

Látom, most már sok helyen LED-eseket használnak, én valahogy nem vagyok kibékülve velük, sztem sokkal kisebb potenciállal villannak fel, na de a fő kérdésem, hogy a LED-eknek mennyire káros az, ha folyamatosan villognak?


Ugye a LED egy külön téma, és sajnos nem értek hozzájuk. Egy hagyományos ízzónál nyilván ez iszonyú káros, na de LED-nél van ennek egyáltalán jelentősége vagy ha egész nap gyorsan villog, akkor is hosszú életű lesz és bírják simán?



2013. ápr. 6. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak kifejezetten "flash" típusú LED-ek is, azokat ugyebár erre tervezték. De egy sima "mezei" (na nem a 10Ft-os kerek a boltból) LED is elég jól tűri a villogtatást. Tud annyi fényt, mint egy villanócső, persze nem mindegy mennyi és milyen LED-et használnak.
2013. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 menta34 ***** válasza:
Gondolkodj :) minden elektronikus berendezés tele van villogó ledekkel. pl. láttál te már winchester visszajelző ledet elromlani?:D
2013. ápr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem van LED-es stroboszkóp. kb 10éves és semmi baja. Hagyományoshoz képest csak annyi a hátránya, hogy fókuszáltabb a fénye, de effektet tudja simán. Viszont alig fogyaszt áramot.
2013. ápr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A LED nagyon magas ismétlési sebességet is könnyedén tud követni, nagyon sűrű felvillanásokkal. Ebben az üzem módban még nagyobb teljesítményre képes, mint folyamatosban mert így nem is tesszük ki akkora hő terhelésnek a kristályt, mint amikor folyamatosan működik. A melegedés és az elégtelen hűtés okozhatja a legnagyobb kárt a lednél. A villogtatás egyáltalán nem árt neki.


..már régóta foglalkozom ezekkel.

2013. ápr. 8. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké, köszi!
2013. ápr. 9. 08:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!