Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nikon D5100 vagy Canon EOS 600D?

Nikon D5100 vagy Canon EOS 600D?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 20:35
 1/7 A kérdező kommentje:
videózásra inkább a canon, nem?
2013. márc. 23. 00:35
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha videózás, akkor érdemes meggondolni a 650D-t és az STM objektíveket, mert úgy van rendes AF videó közben is.


Ha pro vagy, akkor D5100, 18-105 VR, és hajrá.

2013. márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gergoap ***** válasza:
Ha videózni akarsz, miért nem veszel kamerát? Könnyebb használni és jobb a képminősége.
2013. márc. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Használni lehet, hogy könnyebb, de a mostani DSLR-ek képminősége már alulról belenyúlik a profi szegmensbe.
2013. márc. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gergoap ***** válasza:

Ezzel erősen vitatkoznék...

Én egyáltalán nem vagyok megelégedve a videóminőséggel. Nekem 5100-asom van. Kép sötét, sötét részeken zajos a kép, 25 fps ellenére darabos a kép, Full HD esetén sem elég részletes, nagyon érzékeny a legkisebb mozgásra is, nálam elég szemcsés a kép, itt a tesztvideókon pedig elég életlen:

[link]

[link]

2013. márc. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lajos54 ***** válasza:

Örök vita, Nikon vagy Canon...

Mindenesetre a fényképezőgéppel készült videó (típustól függetlenül) csak egy olyan kényszermegoldás, mint a videokamerával készült fotó.

Mindkét készülék arra készült, amit a neve is mutat: fényképekhez a fényképezőgép, videóhoz a videokamera.

Az, hogy mindkettő "belekontárkodik" a másik területébe, csak szükségmegoldás. Valahogy olyan "jobb, mint a semmi".

2013. márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Kép sötét, sötét részeken zajos a kép"

Szerintem ez user error lesz, főleg a sötét kép. Azért vannak a manuális funkciók.


"25 fps ellenére darabos a kép"

Megnéztem a linkelt videókat, tényleg kicsit akad. 60D-nél nem volt ilyen gondom.


"Full HD esetén sem elég részletes"

Ez nagyban objektív függő is, de ismét a linkelt videó valóban nem remekelt.


"nagyon érzékeny a legkisebb mozgásra is"

Stabilizátor, állvány, vagy rig. Ez egy kézi kameránál is gond.

2013. márc. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!