Szerintetek melyik laptop érné meg a legjobban? Többi lent.

Figyelt kérdés

Új laptop vásárlása előtt állok és 3 gép között kéne valahogy eldönteni, hogy melyik lenne ár/érték arányban a legjobb.


1. ASUS K56CB:

Processzor: Intel Core i7-3537U Processor (4M Cache, up to 3.10 GHz), Kijelző: 15,6" (1366 x 768), Memória: 4 GB DDR3-1600, Videokártya: NVIDIA Geforce GT 740M(N14P-GE-OP) 2GB

2. Acer Aspire V3-771G-53234G50Maii:

Processzor: Intel Core i5-3230M Processzor (3,2 GHz) Dual-Core, Kijelző: 17" Full HD 16:9 LED, 4 GB RAM, Videokártya: NVIDIA GeForce GT 650M Graphics 2GB

3. Lenovo IdeaPad Z500

Processzor: Intel Core i5-3210M (2 x 2,50GHz / 3,10GHz Turbo, 3MB Cache), Kijelző: 15.6"(1366x768), Memória: 4GB DDR3 1600Mhz, Videokártya: NVIDIA GeForce GT645M 2GB


Légyszi írjátok meg, hogy szerintetek melyik a legjobb és miért... Esetleg ha van valami 200k körüli gép amit jobbnak tartotok szívesen fogadnék valami linket vagy leírást róluk ;D Köszi!


Ui.: Az acer aspire-en azért gondolkozom nagyon erősen, mert nem igazán volt még a kezemben full hd laptop és nem tudom, hogy mennyit dobna az élményhez... a mostani gépemnek 15,6"-os 1366x768-as hd képernyője van és teljesen meg vagyok vele elégedve.



2013. márc. 17. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát én Asus és Lenovo között gondolkodnák, ugyanis Acer elég selejt márka.


Egyébként jobban beleolvasva, én asus-t vennék

2013. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszod! Még a kérdéshez annyit, hogy a GT 740-ről azt olvastam, hogy ugyan annyi feldolgozó egység van benne mint a GTX 660M-ben, de ez most akkor miben más mégis, mert a 2 GB az mindkettőnek megvan? Bocsi, de nem értek az ilyenekhez
2013. márc. 17. 19:46
 3/3 anonim ***** válasza:

740M-es videókártyát nemnagyon ismerem, de egy videókártyában nem a memória mérete a lényeg.


Azt gondolom, laptoppal mivel sokáig úgyse lehet játszani egyfolyamban (azaz több órát), mert hőmérségletileg nemigen bírja.


Játékra alkalmas, ellenben a véleményekkel, csak hosszú játékra nem. (azaz kb több mint egy óra egyhúzomban.).


Na szóval, oda akartam kijukadni, hogy ebből adódóan 2 GB ram sok is, még jövőre is. Ennyit nem is fog kihasználni egyelőre semmi.


Tudtommal laptopokban többségben DDR3-as rammal megspécizett kártyák vannak. Ez sebességileg az asztali DDR5-ösöknél jóval lassabbak.


Legnagyobb szempont még a bit. 128/256 (egyértelmű nagyobb jobb). Ezen kívül még az órajel a döntő. (Core speed / Memory Speed). Bár DDR3-esetében egyértelmű hogy utóbbi kevés.

2013. márc. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!