Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fotósok úgy összezavarodtam,...

Fotósok úgy összezavarodtam, most akkor mi az a makró?

Figyelt kérdés

Eddig a makró úgy működött legalábbi amilyen gépeket én használtam (kompakt, kölcsönkért 8 éves nagy gép) hogy benyomom a makró módot és élessé teszi ami pár centire van a lencsétől...most meg kutatok, és mindneütt olyanokba ütközött (makró objektívnál is) hogy 27 centi távolság, meg most legutóbbinál ami makro objektív volt, azt írta másfél méter....

[link]


Összezavarodtam teljesen...most akkor mi az a makró? És hogy hívják azt mikor a lencséhez közeli dolgokra élesít rá a gép?


2013. febr. 28. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Az említett optika nem is igazán macro. Az egy kb. 4X-es átfogású zoom optika. Viszonylag közeli felvételi lehetőséggel.

Ha megnézed ezt az ábrát:

[link]


láthatod az optikai lencse képalkotásának törvényeit.

Macronak azt szoktuk nevezni, amivel legalább 1:1 méretarányú képek készíthetők. Ehhez a fókusztávolság 2x-ről kell tudni éles képet alkotni a fókuszsíkban. Vagyis az optikát - illetve összetett lencséről lévén szó - annak virtuális középvonalát 2X-es fókusztávolságra ki kell tudni húzni. Ezt nem minden optika tudja. Amelyik igen, azt nevezhetjük macro optikának. Ha még jobban ki lehet húzni, akkor már nagyítani is lehet vele, vagyis az érzékelőre a valódi méretnél nagyobb kép fog vetülni.

Talán most már érthetőbb lett Számodra is ... :)

2013. febr. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá a korrekt első válaszhoz, hogy egy 100 millis makro objektívnél ez azt jelenti, hogy 20 centiről készül a kép. A kompakt gép azért fotózott 2 centiről, mert a bennük lévő optikák 4-20 milliméteres gyújtótavúak. De a nagyítást nem az adja meg, milyen közel tudsz menni, sőt, a hosszabb makroobjektívek torzítása is jelentősen kisebb, ami általában előnyösebb.
2013. márc. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, nem. Nem egészen azt jelenti, h 20cm-ről készíthetsz 1:1-es képet. Uis az optika képzeletbeli középvonalától számított 20cm. Ez egy 100mm-es optikánál akár maga az optika hossza is lehet 100mm. Így annak fele 50mm. Tehát lehet 15cm is a közelfelvétel. Sőt. Ha még jobban ki lehet húzni, akkor ennél közelebbről már nagyított képet kaphatunk.
2013. márc. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!