Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ajánlanátok egy DVD-lejátszót...

Ajánlanátok egy DVD-lejátszót a lenti szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Jelenleg Orion 3000 dvd-m van,de a hagyományos formátumon kívül sajnos leginkább csak xvidet támogat,ezért szeretnék valami olyan lejátszót,ami több formátumot/kodeket ismer.


Fő szempont,hogy vigye az MKV-t és az avi-t,de ezenkívül az AAC,MP4,FLV,MPG,WMV formátumoknak is örülnék,ha támogatná.


Kodekekből pedig ezeket vigye:h264,x264,AVC,divx 3 low,xvid,meg kb az összeset.De az első kettő a legfontosabb.


És hd-t lehetőleg támogasson(nem vagyok oda érte,de hiába támogatja a kodekjét,ha hd nem játssza le tudtommal).Bár lehet,hogy hülyeséget beszélek,ezesetben javítsatok ki nyugodtan :)


Légyszíves TAPASZTALAT alapján írjatok,tehát ne csak idehajítsatok egy google-s linket,ha lehet.Köszönöm szépen!



2013. febr. 25. 20:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Alexejevic


Sajnos ezzel már nagyon meggyűlt a bajom.Egyrészt órákig tart a konvertálás,ha egyáltalán megcsinálja,másrészt a "végterméket" sem játssza le,hiába lett abból avi és xvid kodek,a DVD(ugyan már felismeri,hogy ott van az a fájl),de kiírja,hogy hd nem támogatott.Ezzel semmire nem megyek :(

Nem,nem a programmal van a gond,többet is kipróbáltam,sőt mást is megkértem,hogy csinálja meg,de a dvd ugyanúgy nem vitte.


# 7/10

Nekem lényeges,mert nem az a fajta vagyok,aki szereti letörölni a filmjeit,ha már egyszer lecsórta a netről :)

"lemezre meg megteszi egy 7ezres lejátszó is amit bárhol megkaphatsz"-igen,az van most,egy kb 7000 ft-os dvd lejátszó,csak éppen azt nem támogatja,amit kéne :) Márha így érted...


# 9/10

Blu-ray?És ha egy mkv fájlt kiírok egy sima dvd-re,azt is viszi,vagy csak ha blu-ray dvd-re?


# 10/10

Gondolom azon sincs dvd-bemenet,ugye?Nem láttam a linken legalábbis.


Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszát!

2013. febr. 26. 16:55
 12/17 anonim ***** válasza:
Asus O!Playre tudsz csatlakoztatni pl usb-s dvd meghajtót ha kell. De minek? DVD elavult! Külső vinyó és meg van oldva minden.
2013. febr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha:

- ráfér a dvdre a fájl (esetleg dupla rétegű dvdre és udf formátumban)

- a lejátszandó anyag megfelel a lejátszó specifikációinak (divxet, xvidet is lehetett úgy csinálni, hogy problémáztak vele a lejátszók, hiába ismerték a formátumot)pl. felbontás

- a dvd olvasási sebességénél nem nagyobb az mkv (audio/video összesen) bitrate-je (5000kbps-ig sztem vszínű)

akkor lejátssza az mkv-t a dvdről is a blu-ray cucc.


A blu-ray lejátszó nem játszik le mindent, ami kellene neked, a médialejátszókban pedig nincs lemezegység, viszont usbs vinyóra stb. bemásolva a jobbak lejátsszák a dvdt, bdt is - akár isoból is.

A legjobb választás sztem egy médialejátszó lenne min. 500GBos usbs vinyóval. Dvdlejátszód meg van a lemezeidhez. Ha meg kinyiffan a a mostanid, akkor meg majd blu-ray lejátszót is tudsz már vszeg venni kedvezőbb áron, mint most.

2013. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

# 12


Majd eldöntöm,hogy nekem mi elavult és mi nem,köszi :) jobbszeretem a dvd-t. Márcsak azért is,mert ha pl egy pendrive-ra vagy külső merevlemezre rakok több filmet,és elromlik,akkor b@szhatom az összes filmet,valamint véletlen törölhetem is,ha dvd-re írom és az romlik el,akkor csak 1-2 filmet bánhatok legfeljebb,törölni viszont semmiképp nem tudnék róla véletlenül sem(kivéve persze újraírhatós,de azt nem használok).



# 13


Persze,ugyanolyan méretű fájlokról van szó,mint az avik(400mb és 2gb között maximum),szóval szerintem ezzel nem lesz probléma.


Szerintem is az lenne a legjobb választás,de ugye a pénz sem mindegy,meg mint mondottam,nekem az is számít,hogy vigye a "jó öreg" dvd-lemezeket is :) Szerintem a blu-ray lesz akkor.

2013. febr. 26. 21:02
 15/17 anonim ***** válasza:
Még soha nem romlott el pendrive-om és nem tűnt el film róla. Viszont DVD lemez nem egy romlott el magától, úgy hogy csak a polcon állt! DVD legjobb felbontása 720X640 tehát sehol nincs egy mai full HD hoz képest. (1920X1080)
2013. febr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nekem tűnt el már pendrive-ról adat,mert volt,hogy nem mindig szabályszerűen húztam ki :) Olyan is előfordult,hogy egyel mellé kattintottam és VÉLETLEN töröltem ki.

De fölösleges győzködnöd,engem nem a hd érdekel,csak ha valami kizárólag mkv-s formáutmban van feltöltve azt nem tudom megnézni,ennyi a problémám,a többit pedig elmondtam,nem értem,miért olyan nehéz elhinni,hogy nem mindenkit érdekel a full hd?


Blu-ray lejátszót megpróbálom akkor,szerintem az lesz a legjobb megoldás.

2013. febr. 27. 14:47
 17/17 A kérdező kommentje:
*formátumban
2013. febr. 27. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!