Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ajánlanátok egy DVD-lejátszót...

Ajánlanátok egy DVD-lejátszót a lenti szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Jelenleg Orion 3000 dvd-m van,de a hagyományos formátumon kívül sajnos leginkább csak xvidet támogat,ezért szeretnék valami olyan lejátszót,ami több formátumot/kodeket ismer.


Fő szempont,hogy vigye az MKV-t és az avi-t,de ezenkívül az AAC,MP4,FLV,MPG,WMV formátumoknak is örülnék,ha támogatná.


Kodekekből pedig ezeket vigye:h264,x264,AVC,divx 3 low,xvid,meg kb az összeset.De az első kettő a legfontosabb.


És hd-t lehetőleg támogasson(nem vagyok oda érte,de hiába támogatja a kodekjét,ha hd nem játssza le tudtommal).Bár lehet,hogy hülyeséget beszélek,ezesetben javítsatok ki nyugodtan :)


Légyszíves TAPASZTALAT alapján írjatok,tehát ne csak idehajítsatok egy google-s linket,ha lehet.Köszönöm szépen!



2013. febr. 25. 20:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És ha lehet,akkor típus+márkát írjatok,valamint egy ismertető linknek is örülnék(amennyiben nem egy fent említett,fél perc alatt összekotort google-s link) :)
2013. febr. 25. 20:43
 2/17 anonim ***** válasza:

nincs olyan dvd lejátszó ami támogat mkv-t vagy h264et , egy médialejátszó megfelel arra a célra amiket leírtál:

[link]

2013. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Akkor ez nem csak usb-s,hanem lehet beletenni dvd-lemezt is,ugye?És tv-re is rá lehet kötni?


Elnézést,ha hülyeséget kérdek...

2013. febr. 25. 21:11
 4/17 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a választ.
2013. febr. 25. 21:12
 5/17 anonim válasza:

Ilyen csodagép jelenleg nincs:) MKV, WMW, FLV fájlokat vivő lejátszóval még sosem találkoztam. De lehet van ilyen, ha valaki tud róla, majd ír:)

Amúgy legyél megelégedve az Orion-nal. Szerintem a legstrapabíróbb és leguniverzálisabb lejátszó. Nekem most is az van. Gyönyörűen viszi a sima DVD-t, a divx-eket, HDMI kábellel pedig szinte Blu-Ray képet ad (persze ez TV függő is). De nagyon elégedett vagyok vele:) Ha még ajánlhatok márkát, az a Panasonic. De nálam az Orion a nyerő.

2013. febr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A lényeg az mkv-n van.Nem a minőség miatt,csak sajnos vannak filmek(márha értesz a letöltéshez),amiket csak mkv-ban dobnak fel,én viszont szeretem kényelmesen az ágyamból nézni a filmeket,a tv-men,viszont a dvd-m nem viszi az mkv-t,mint már mondottam... :)


Igazából nem is értem mire jó ez a rohadt matroska...semmi nem viszi,csak a számítógép,vagy esetleg a méregdrága médialejátszó. Egyszerűen nem praktikus.

2013. febr. 25. 21:46
 7/17 anonim ***** válasza:
amit a második hozzászólásban linkeltem , az a legtöbb elterjedt formátumot lejátsza, lemezről nem játszik le, de ha letöltöd akkor ez úgy sem lényeges , mert pendriveról és külső merevlemezről mindent játszik és nem kell feleslegesen dvdket vegyél.lemezre meg megteszi egy 7ezres lejátszó is amit bárhol megkaphatsz
2013. febr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
A legegyszerűbb, hogy letöltesz egy konvertáló programot, ami átkonvertálja az MKV fájlt Avi-ba minőségromlás nélkül. Sajna a DVD-knek nem ízlik az MKV fájl. Azért menő, mert újabb, megbízhatóbb és kisebb méretű fájl jön létre a kódolás/tömörítés során, HD filmeket is abba kódolnak. És igen, számítógépes használatra. Ma már a letöltött fájlok szerintem legalább 80 %-t gépen nézek az emberek. De ismerem az érzésed. Én is így vagyok ezzel:)
2013. febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Neked inkább blu-ray lejátszóra lenne szükséged, az mkv-hoz:

[link]


Persze flv, wmv abban sem lesz, azt viszont a médialejátszók viszik, pl.:

[link]

[link]


Teszkós megoldásként, meg ott vannak az olcsóbb set-top boxok:

[link]

Ismerősömék ilyet vettek, és elég jól szuperál.

[link]

2013. febr. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyenem van, minden formátumot hibátlanul kezel, akadásmentes lejátsza a FULL HD-t is! Csak ajánlani tudom!

2013. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!