Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lesz baja a hifinek ha így...

Lesz baja a hifinek ha így kötném rá a mélynyomót?

Figyelt kérdés

Adva van egy Technics hifi, kimeneti teljesítmény 2 x 75 watt (8 ohm) illetve egy Pioneer TS-W307D4 (1200W 4 ohm szerintem ez csak névleges 1200, mert akkorát nem szól azért).

A hifi külön kábelen küldi a mélyet, illetve a magasat. Lenne baja a hifinek, ha rákötném ezt a piot, úgy hogy a mélyek helyett rákötném a 4 csatlakozóra az oldalán? Vagy nem bírná el? Nem akarom elb*szni, mert amúgy nagyon hálás kis Technics. Köszönöm!



2013. febr. 22. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
A hifidben valószínűleg hangváltó van, nem pedig két erősítő, és a hangváltóból jön a két kábel, tehát a 75w teljesítményt már egyszer megnyírbálja a hangfalad. Rákötheted, (ha tényleg lead 75W-ot amit egyébként nem hiszek) hosszú távon ne használd, mert megmurdel. Egy próba erejéig véleményem szerint mehet, de várjunk meg mást is :)
2013. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs is itthon az albérletemben van, tehát mindenféleképpen várok vele, de azt még tudni kell, hogy ez egy kb 10 éves darab, amit összeraktak normálisan, gyönyörű hangzásvilága van, felveszi a versenyt a mostani házimozikkal, hifikkel. Akkoriban kb 160 ezer ft volt, tehát nem is olcsó, persze ma már meg lehet kapni 30-40 körül. Írnék típust, de nem tudok sajnos, de ilyen, csak nem 5cd-s [link] . Az egésszel arra akartam kilukadni, hogy ennél a terméknél én a 75 wattot reálisnak érzem, elhiszem, hogy annyi.
2013. febr. 22. 14:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, vigyázni kell ezekkel a számadatokkal, nekem otthon egy JBL stúdió hangfalam van, 40 kiló darabja, 110cm magas 3utas és 50W

Én azt érzem reálisnak :) Természetesen lehet, hogy leadja a 75-öt, ez nem méret függvénye, csak illik fenntartással kezelni ezeket a sok wattokat ameddig nem hallottál mondjuk egy high-end 50-80W rendszert szólni.

Itt most elsősorban a mélynyomóra gondolok. Jól érzed, hogy az a közelében sincs annak.

2013. febr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mókusvakításnak tökéletes. Szakadt ültetett rugós tuning kipuffogós sötétített egyes Golfba külön ajánlom! :))
2013. febr. 22. 14:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Helyzetjelentés: amikor rátekerem a hangerőt, meg kapcsolok neki bass boost-ot tehát mélykiemelést, akkor a hifi lekapcsolja hangfalait! Gondolom valami biztonsági mechanizmus, de nem is szólt szépen, a gyárinak szebb a mélye!
2013. márc. 6. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!