Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Belarakhatom a 4ohm-os hangfal...

Belarakhatom a 4ohm-os hangfalba a 8-ohmos mélynyomót?

Figyelt kérdés
van 1 pár orion hs 500-as 4 óhmos hangfalam. a mélyeket ki szeretném cserélni. Találtam a neten jó pénzér bele való sal hangszórokat de az a baj hogy 8ohm-osak Szaról szólna ha beleraknám a 4 ohm-os magasok mellé?
2013. febr. 8. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van valami baja a mélyeknek? Ha nincs, akkor nem éri meg SAL-ra cserélni. A hangváltó miatt sem lesz jó a 8 ohmos hangszóró.
2013. febr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát az egyikből hiányzik a membrán, a másik az szól szépen. de azt szeretném hogy mind2 szóljon
2013. febr. 8. 20:25
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor persze cserélni kell, 4 ohmosra. Valahol megvan az eredeti LA1221-es hangszóró adatlapja, csak meg kell keresnem. Az alapján egyszerű lesz hangszórót találni bele.
2013. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyébként fizikailag, teljesítményben, ez illik bele


[link]


Az impedancia is stimmel, és jobbak a paraméterei.

2013. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
kicsit húzós
2013. febr. 8. 20:55
 6/13 anonim ***** válasza:
30cm-es hangszóró, 4 ohm. A SAL-hoz képest sem drága, és jobb minőségű.
2013. febr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 feri123 válasza:
Így van ahogy az előttem szóló mondta, lelke van azoknak a falaknak, egyébként annyival kiegészítve,hogy a belinkelt h2000-res link vidi hangszórókat gyárt,a is a vidikbe való,de orionba is jó.Mondjuk én sokat veszekedtem orionos haverommal,mivel én teljesen vidis vagyok, neki megvan az összes orion fal nekem meg az összes vidi fal :D ha meglátná,hogy orionba vidi hangszórót ajánlanak szívinfarktust kapna :)
2013. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A h500-as gyári mélye köröket ver a sal és társai olcsó mélyekre. De azért be kell látni, nem volt az igazi. A hs500-ban a mély hangszóró ha jól emlékszem lengyel? gyártmányú, isophon. A maga idejében nagyon jó volt, de azért vannak korlátai. A linkelt mély tökéletesen hozza, sőt felülmúlja azt. Viszont abba biztos vagyok hogy a sal a mai napig nem nőtt fel erre a szintre. Ráadásul egy 30cm-es 4ohm-os paramétereiben rosszabb hangszóró 10k.
2013. febr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 feri123 válasza:
Így van,a orionoknak én is úgy tudom lengyel gyártmányú hangszórói voltak, a linkelt mint már írtam is vidi szóval biztos hogy jól fog szólni,igaz már az sem teljesen vidi,mivel utángyártott de mégis lényegesen jobb mint egy sal.
2013. febr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezek az utángyártott "vidi" hangszórók valamivel jobbak is talán a vidiknél, de legalább olyan jók. Az Orionokban is volt magyar hangszóró, bár elég kuszán. A hs 500ban pl a magas és a közép volt magyar, a hs 280-ban érdekes mód pont fordítva, tehát a mély magyar, a magas és a közép pedig isophon. Ez persze inkább érdekesség :) Mindenesetre jó találkozni olyan emberrel, aki értékeli ezeket a hangdobozokat. Sokan odavannak a csili-vili SAL-ért, hogy mennyivel jobb. Nem akarom szidni a Salt, belépőszintre jó, olcsó. De egy Orion vagy Videoton dobozzal nem ér fel.
2013. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!