Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Belarakhatom a 4ohm-os hangfal...

Belarakhatom a 4ohm-os hangfalba a 8-ohmos mélynyomót?

Figyelt kérdés
van 1 pár orion hs 500-as 4 óhmos hangfalam. a mélyeket ki szeretném cserélni. Találtam a neten jó pénzér bele való sal hangszórokat de az a baj hogy 8ohm-osak Szaról szólna ha beleraknám a 4 ohm-os magasok mellé?
2013. febr. 8. 19:41
1 2
 11/13 feri123 válasza:

Megint csak megerősíthetem amit írt és köszönöm igazából ezek a sal típusú és fentázia nevű "dolgok" a mai tömeggyártás nagy termékei nem nevezhetőek hangszóróknak, sokat javíttattak velem mert tönkrementek, mivel hasonló teljesítményen voltak használva mint ami rá volt írva,ebőől is látszik a mminőség.


Igazából mint írtam is az orionokhoz nem igazán értek, nekem inkább a videoton hangfalak fekszenek jobban amit a mai napig megbecsülök,sok kis fiatal gyerkőc mainapig ha erősítőt hoz hozzám javíttatani megcsodálja a dc4018-asaimat és kérdezik:-Hány wattot tud ez az izé,

mire a válaszom-hát szerény 15 watt körül de ez olyan 150 watt hogy leszakítja a fejedről a hajat.Sok dobozt hallottam már nekem egyfajta hobbim lett és az életemmé vát a vidik gyűjtése, nagy sokasában sorakoznak itthon a hangfalak,még a jó régi szériából is viszont vannak köztük olyanok amelyek a mai csúcs kinai bömbölőket a fölbe tiporják .

2013. febr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Hát nekem csak 1 szem hs500-as szól monoba, de meg vagyok vele elégedve! Hatalmas nagyot szól így is. Belegondoltam hogy ha a másik fele is jó lenne akkor mit szolhatna, hát a szomszédok nagyon örülhetnének nekem, pedig kertesházban lakunk:) Ráadásul egy 2x50w-os grundig sr1000-es erősittővel hajtom elvileg kevés hozzá, de nagyon megszólaltatja. a magas süketítően hangos de tiszta, a mély nem hupog, nem nyomja el a magasat, de megrezgeti a falakat, és csak 1 hangfal szól a 2-ből :)
2013. febr. 12. 06:49
 13/13 feri123 válasza:
Hát el is hiszem már a saját tapasztalataimat tekintve is,meg persze a barátom orion készletét :) ezek bizony még a jól összerakott gondosan odafigyelt darabok küzül való,na meg persze az,hogy akkoriban amikor ezek voltak hazánkban nem nagyon volt más.
2013. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!