Melyik a jobb? Nikon D90, vagy a Nikon D5100

Figyelt kérdés
Fényképeznék, és videóznék is vele, hobbi szinten, és idővel 1-2 pályázaton is indulnék. Melyiket találjátok erre a célra a legalkalmasabbnak?

2013. jan. 29. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdemes összehasonlítani a műszaki adatlapjukat:


[link]

[link]


Azután Magad eldöntheted, h megéri-e az árkülönbséget.

2013. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A műszaki adatok tanulmányozásán már túl vagyok, most az a rész jön, hogy kikérem azok véleményét, akik már használták valamelyik készüléket, és ajánlanák, vagy nem ajánlanák valamiért.
2013. jan. 30. 19:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Nos. Hasonló kategóriájú NIKON gépekkel dolgoztam. Teszteltem őket. D3200 és D600.

Az általad kérdezett 2 gép között - ahogy Te is láthattad - alapvetően a képi- és a videofelbontásban van a legnagyobb különbség. Azonkívül a D5100 az újabb gép. Ami persze nem feltétlenül jelent előnyt.

2013. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gergoap ***** válasza:
A D90 sokkal jobb kezelhetőségben, viszont az 5100-nek szebb a képe.
2013. jan. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismerve gergoap válaszát, ha a D90-et sokkal könnyebb kezelni, akkor érdemes azt megvenni, mert a 4MP különbség nem hoz annyit, amiért megéri kínlódni a nehézkesebb kezelhetőséggel. Kb. 2x-es lineáris felbontás különbség az, amit már az ember szeme valóban sokkal jobbnak tart. Ez viszont a 12MP-re vonatkoztatva azt jelenti, h 48MP-es felvételt kellene produkálni. X és Y irány: 2x2x12
2013. jan. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gergoap ***** válasza:

Tévedés ne essék! A D5100-nek nem a 4Mp miatt szebb a képe! Erre csak azt tudom mondani, hogy én általában 4Mp-be fotózok vele és még azt is bőven lehet nagyítani nem esik szét a kép.

A D90-nek zajosabb a képe, gyengébbek a színei, kisebb a dinamikaátfogása- sötétebbek, szürkébbek a képei.

2013. febr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A D5100-tól ismerek jó efekteket.Van ami kiemeli a színeket minden más fekete fehér marad, és úgy lesz szép a kép, vagy úgy tud képet ésvideókat csinálni mintha rajz lenne.

De a D90-től nem tudok semmi efektet. Tudnátok mondani néhányat?

2013. febr. 2. 21:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!