Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem működik a T-home...

Miért nem működik a T-home beltérin a hdmi csatlakozó?

Figyelt kérdés
Most vettem egy hdmi-vga átalakítót és a beltérit szeretném rákötni a monitorra. A beltérin aktiváltam a hdmi csatlakozót, de a monitoron mégsincs kép. Gond lehet ez a hdmi-vga átalakító?
2013. jan. 21. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:

A dolog nem olyan egyszerű, mint látszik, sok mindennek klappolni kell..

Itt olvasgass, hátha segít, hirtelen ezt találtam.

[link]

2013. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt én is az imént olvastam. Tehát elvileg a digitális hdmi portból nem lehet analóg vga jelet varázsolni, csak ezzel a kis kütyüvel? Akkor miért gyártanak ilyen kábeleket mint ami nekem van? Nemértem... valahol működik, valahol meg nem?

[link]

Ilyen kábelt vettem.

2013. jan. 21. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Ugyan nagy ma már a miniatürizálás, de egy biztos:

A HDMI-n kizárólag digitális jelek mennek, a VGA meg tősgyökeres analóg. Csak úgy nem lehet összekötni csatlakozó váltással.

Ez megy: SCART, RCA, VGA vonalon, mert mind analóg.

Minimum kell hozzá az elektronikus átalakítő, és akkor még stimmelni kell a frekvenciának, felbontásnak stb.

2013. jan. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előzőhöz: ebben a kábelben nem tudom feltételezni az átalakítást, de!

Okfejtésem szerint ez nem működhet, de ilyenkor mindig felteszem magamnak a kérdést, lehet hogy mégis?

Hiszen arra csinálták, nem csinálnának ilyet, ha nem működne.

De felmerült bennem valami. Lehet ez csak egyirányú eszköz?

De melyik irányba? Bár se erre, se arra nem egyszerűbb megvalósítani...

2013. jan. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na ezt akkor jól benéztem. Pedig a kábel mellé még rendeltem egy vga switcher-t is, hogy gombnyomásra tudjak váltani a tv és sz.gép között.

[link]

Akkor egy ilyen fog működni?

2013. jan. 21. 19:12
 6/8 anonim ***** válasza:
nagy esélyel ez sem használható semmire sem
2013. jan. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
úristen-.- ez sem? miért nem? az előbb írták le hogy ez analóg...
2013. jan. 21. 21:16
 8/8 anonim ***** válasza:

"úristen-.- ez sem? miért nem? az előbb írták le hogy ez analóg..."

Fenntartom, működésének nincs akadálya, mindkettő analóg.

Jelszintekkel, frekvenciákkal lehet persze gond, de ELVILEG nincs akadálya, nem úgy mint a HDMI (digitális) és VGA (analóg) viszonylatában. Ott lehetetlen a dolog...

(Van nekem műholdvevőm rajta SCART és VGA, jön egy szál vezeték és megy a SCARTbe onnan tovább a VGA-ba.. Persze több vezeték teszi ugyanezt. De egyszerre csak egyikbe dughatok valamit, nem bírja két eszköz terhelését.)

2013. jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!