Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Portalanítás után a vga-m...

Portalanítás után a vga-m 67°C-os átlag hőmérsékletről felugrott 102°C-ra, és nem csökken vissza. Mitől van ez? Meg lehet még menteni? Vagy dobhatom a kukába?

Figyelt kérdés
Mostanában a gép csak úgy leállt 1-2játéknál,ezért kitisztítottam tegnap az egészet.Azóta nem megy 100°C alá a vga hőmérséklete,és ha elindítok egy játékot elmegy a kép,a monitor kiírja hogy nincs jel és a vga hűtése is megáll de minden más megy.Asus Geforce 9800Gtx-em van,eddig semmi gondom nemvolt vele.Paszta is van a chipjén és a hűtést is jól raktam vissza.Kérlek segítsetek!!!

2012. aug. 21. 15:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
a "portalanítás" után vagy előtt lett rossz?
2012. aug. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az előző pasztához hozzányúltál és új pasztát raktál, vagy a procihoz nem nyúltál most? Ha cseréltél, akkor a régi pasztát le kell alaposan tisztítani előtte.


"a hűtést is jól raktam vissza"

Egészen biztos? :)

2012. aug. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Portalanítás előtt volt 67°C-os.Pasztát kb 2hónapja cseréltem szóval most ahhoz nem nyúltam.A GPU-n lévő pasztára gondoltam nem a CPU-n lévőre:)És igen biztos hogy jól raktam vissza:)
2012. aug. 21. 15:50
 4/14 anonim válasza:

ha már a portalanítás előtt is túlmelegedett akkor tökmindegy hogy hogyan rakta vissza a hűtést mer már előtte sz@r volt.

Amúgy ami előtt a 100°C mérted azelőtt menyi volt?

Ezeknél a szériájú GPU-k nál (GT,GTS,GTX)elég gyakori a túlmelegedés.

Nekem is GTS van és néha 100°C fölé megy.

2012. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

bocs most nézem hogy előtte 67 volt.

DE viszont azt is írtad hogy a gép néha kikapcsolt.

Valami pontos korképet kéne kapnunk(akkor hány fok volt amikor problémázott?)

2012. aug. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
75Fölé sosem ment:)Régebben voltak leállások igen,de vettem komolyabb processzor hűtőt azóta a negyedére csökkent,csak mostanában kezdte megint.És mint írtam a GPU nem ment 75fölé leállások előtt sem (direkt figyelgettem GPUz-al),szóval a mostanában történt leállásokért is a processzor a felelős szerintem:/
2012. aug. 21. 16:07
 7/14 anonim ***** válasza:

A portalanítást pontosan hogyan csináltad, mit vettél ki, mihez értél hozzá?

(Szerintem valami elmozdult vagy rosszul került vissza a hőátadási láncban. Pár tizedmilliméter is elég hozzá.)

2012. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A fent lévő 4csavart kicsavaroztam és levettem a hűtőbordákat,porszívóval óvatosan kitisztítottam,aztán fülpiszkálóval a hűtőbordákat,ventillátort.A videókártya többi részét pedig ilyen finom anyagú tv képernyő törlővel töröltem le:)Ja és nem először tisztítottam le mivel már másfél éves kártya:)
2012. aug. 21. 16:19
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Porszívó hát gratulálok.
2012. aug. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mért szerinted a hűtőbordák közül hogy jön ki?Számmal szívjam ki belőle a port? Egyébként megoldódott a probléma újra szétszedtem megigazgattam minden kábelt meg mindent átnéztem,most már semmi gond:)
2012. aug. 21. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!