Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 14 éves vagyok, és lehet így...

14 éves vagyok, és lehet így vásárolni dolgokat interneten?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem mint a CD galaxis hogy regisztrálok beirom a lakcímet és elhozzák hanem hogy pl van egy játék ami pl ingyenes (Battlefield: heroes) és pénzért lehet plusszokat elérni benne, na szal én a zsebpénzemet felhasználva valamilyen úton tudok vásárolni?
2009. júl. 19. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Az online játékoknál megvásárolható cuccokat bankkártyával kell kifizetni...


Van bankkártyád? (Dombornyomott kártya kell hozzá!)


A fiam is sokat játszik egy online játékban (Archlord), ha szól, hogy szeretne vásárolni valamennyi "aranyat", én szívesen megveszem neki évente 1-2 alkalommal. :D


Szerintem szólj a szüleidnek és mond el nekik, hogy szeretnél itt x-mennyiségű plusszt venni, mert ezzel jól tudnál játszani tovább.

Biztosan megvennék neked!

(Én úgy számolok, hogy a játékboltban 1 játék vagy egy PC-játék is lenne 10ezer Ft, akkor bőven megúszom az akciót 3000-4000 Ft-ból!) :]


Főleg, ha a zsebpénzed is felajánlod cserébe, csak ők vegyék meg neked a bankkártyájukkal, tuti belemennek!

2009. júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok rendelésnél lehet utánvétellel fizetned és akkor csak ha kézhez kapod akkor kel fizetned kb-ban. Én is így szoktam,mert anyám nem megy bele a bankkártyás módszerbe mert fél h becsapják és lenyúlják a pénzét. Vateránál és teszvesznél meg személyes átvétellel szoktam vásárolni. 15/F
2009. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

21:37-nek


Mondd meg anyukádnak : kizárt dolog, hogy egy bankkártyás oldalon átverjenek!

Én már évek óta vásárolok a neten, sok külföldi oldalról megrendeltem bankkártyával, teljesen megbízhatóan működnek ezek a dolgok! (Csak azok híresztelnek ilyesmit, akik sose próbálták még, nincs is bankkártyájuk és fogalmuk sincs, hogyan kezdjenek hozzá!) :D


Amúgy ha van OTP-Junior bankszámlád VISA-Electron bankkártyával (de sok más bank VISA-Electron kártyája is jó, amit a bank engedélyez a neten) azzal te is vásárolhatsz, ahol használható VISA kártya.

Persze, azért szólj anyukádnak is, de majd ő is meglátja, hogy tökbiztonságos a neten vásárolni! :D

2009. júl. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1 válaszoló: kösz a tippet de gőzöm sincs h miaza dombornyomott kártya.. honnan szerezhetnék ilyet? Nemismered te az én apámat... ő nem úgy gondolkodik hogy

olcsóbban megúszom 3000-el mint 10000-el hanem úgy hogy olcsóbban megússza ha le se szarja... anyám pedig mégcsak nemis magyarországban él...



második válaszoló: hol a válasz? bocs de most komolyan nem azt kérdeztem hogy hogytudom utánvétellel kifizetni...


3. válaszoló: köszi a tippet csak az OTP juniorhoz hogyan kezdjek hozzá?

2009. júl. 20. 01:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én voltam 1. és a 3. beíró is. :D


Csak azért az OTP-Junior számlát írtam be, mert a legtöbb gyereknek ez van, amúgy elég xar, azt nagyon nem ajánlom...

Azért sem ajánlom, mert annak a nyitásához el kell vigyed apukádat személyesen, aki a leírásod szerint erre sem lesz hajlandó. :[


Inkább a CIB Bank CIBEZZ! számláját javaslom, amit 14-26 éveseknek találtak ki, 0 Ft/hónap számlavezetési díjjal.


[link]


A Bank weboldalán mindent megtudhatsz a számláról és az igénylés körülményeiről.

Most látom, van valami ajándék-akció is szept.30-ig +1800 Ft értékben!


[link]


A szülői meghatalmazást és letöltheted a bank oldaláról, azt írasd alá apáddal (előbb adj neki egy sört!) és kérd el a személyi- és a lakcímkártyáját, mert ezek kellenek a te személyi- és lakcímkártyád mellé (útlevél is jó, ha nincs személyid és lakcímigazoló papír)...

Szerintem ez a "Születési anyakönyvi kivonat" meg a "másik szülőtől meghatalmazás" hülyeség, nem hiszem, hogy erre szükség van, de megkérdezheted a bank telefonos ügyfélszolgálatán, mi van, ha ilyet nem viszel? (A személyi a születési anyakönyvi kivonat alapján lett kiállítva, miért kellene valamit 2x igazolni?)


A CIBEZZ! számlához a két kártya közöl a VISA Electron kártyát válaszd!

Kérd azonnal a CIB Internetkártyát, ami egy virtuális bankkártya, csak az interneten tudod használni vásárlások alkalmával.


Ez úgy működik, hogy a számládra beteszel pl. 5000 Ft-ot...

Amikor valamit kinéztél a neten, és megvennéd, kb. tudod, hogy az rátartással sem lesz több 2500 Ft-nál, akkor a NetBank-fiókodban (ehhez is kérj mindjárt hozzáférési kódokat!)szépen átutalsz az Internetkártyádra 2500 Ft-ot...

A neten megvásárlod a kinézett cuccot ezzel az Internetkártyával (ennek van bankkártyaszáma és CVC2 kódja, majd ezt kell beírnod fizetéskor a weboldalon)...

A számládon meg érintetlenül megmarad a többi pénzed, a Bolt még akkor sem tud többet leemelni róla, ha akarna, hiszen a virtuális kártyádon CSAK ANNYI pénz volt, amennyibe a cucc került! :D


Na, ennyi... :]


Gondolom, most a számlanyitás első lépése aggaszt, hogyan vedd rá apádat, hogy aláírja a meghatalmazást...

Na, remélem talpraesett vagy és jó meséket tudsz kitalálni pl.:

- dolgozni szeretnél a nyáron, de kérnek hozzá bankszámlát, hogy átutalhassák a fizetésed... (Aztán ha megvan a számla, a "melóhelyet" már betöltötték, mert te tököltél a bankszámlával) ;]

- szeretnéd a zsebpénzed kamatoztatni és gyűjtögetni, mármindenhaveromnakvancsaknekemnincsmilyenégőőő szöveg mindig bejön...

- nem szeretnél mindig a zsebedben tartani többezer Ft-ot, biztonságosabb lenne ha bankkártya lenne nálad, pénzautomaták meg mindenütt vannak és a boltokban is lehet kártyával fizetni...

- ja, és nem szeretnéd kihagyni ezt az 1800 Ft értékű mobilfeltöltési vagy könyvutalványos ajándékot sem... :-P


Szerintem ezek teljesen hihető és elfogadható indokok! :D


Amúgy én a gyerekeimnek azért nyitottam 13 éves korukban bankszámlát, hogy idejében megtanulják használni és kezelni!


------------------------

BANKKÁRTYÁK :

1. Elektronikus bankkártyák = Ezeket ATM pénzautomatákban és vásárlásra a boltokban használhatod külföldön és belföldön egyaránt.

A kártyán levő feliratok nem domborúak, hanem vésettek.

Általában a VISA Electron, MasterCard Unembossed vagy Maestro bankártyák léteznek ebben a fajtában...

Általában a bankok díjmentesen adják a bankszámlákhoz, mert csak korlátozottan használható.

Internetes vásárlásra csak akkor használható, ha a bank ezt engedélyezte! (Általában adnak mellé egy virtuális internetkártyát, ami a neten használható.)

2. Dombornyomott bankkártyák = külföldön is, belföldön is használható az ATM pénzautomatáknál, boltokban vásárlásra, szélesebb körben, mint az elektronikus kártyák. Interneten is használható univerzális bankkártya.

A kártyán lévő feliratok és bankkártyaszám kidomborodik a kártya anyagából, ezáltal biztonságosabb, nem hamisítható.

Ezt a bankkártyát csak 18 év felettiek igényelhetik.

--------------------


Ha megvan a bankszámlád és a bankkártyád, akkor kis ügyességgel beregisztrálhatsz magadnak egy Paypal accountot is, ezzel is sok helyen tudsz majd fizetni a neten...

A PayPal regisztrációban is sokan tudnak segíteni, ha majd érdekel szívesen megadom a Fórum linkjét, ahol sok profi pasi segítségedre lehet. (Én is regisztráltam már magamnak ilyet, kicsit bonyolult, de lépésről lépésre leírva nem nagy durranás, tuti neked is menni fog.)


--------------------------


Ha gondjaid lennének, vagy nem értesz valamit, nagyon szívesen segítek, privát levelet is írhatsz (a beírásomnál katt a linkre). :D

2009. júl. 20. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
pontosan a paypalra akrtam regisztrálni... :D köszi :D
2009. júl. 20. 11:39
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a 2.válaszoló jól válaszolt. Ha te nem érted akkor sztem te vagy a hülye.


BY:Józsi

2009. júl. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
józsi ezzel igazán sokat segítettél rajtam. amúgy már kezd "ráharapni" a csalira apa mondjuk nem átvágni akarom hanem lassan lassan már bele fog menni a bankszámla számba
2009. júl. 21. 02:34
 9/10 A kérdező kommentje:
*bankszámlába
2009. júl. 21. 02:34
 10/10 anonim ***** válasza:

01:07-nek (Józsi)


Kedves Józsi!


A Kérdező egy online játékhoz szeretne kiegészítőket (virtuális plussz-pontok) vásárolni a neten, amit nem lehet postai utánvéttel megrendelni, hanem csak bankkártyával kifizetve lehet megvásárolni.


Te nem érted! :[


-------------------------


Kedves Kérdező!


SZUPER! :D

Örülök, hogy apukád megértő, szerintem ő is látja, hogy már elég nagy vagy, ideje megtanulnod a pénzzel bánni.


Drukkolok neked! :]

2009. júl. 22. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!