Melyik a jobb TV, a plazma vagy az LCD?

Figyelt kérdés
2007. aug. 10. 11:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme az Xszáz Hz parasztvakítás.

Itt válaszidő számít, mivel a régi LCD -k azért szaggattak gyors mozgásnál, mert nem tudták elég gyorsan átszámolni a képpontokat. 5 ms.-os válaszidőn alatt ez a probléma már nem jelentkezik.

NINCS KÉPFRISSÍTÉS!

Ez nem CRT technológia. A kép nem frissül, csak a változó képpontok. Ezért nincs vibrálás.

A Hz -mániásoknak üzenem: érdemes várni, még pár hónap és tuti lesz 5millió Giga-megahertzes fasság is.

Gratulálok a marketingeseknek!

2009. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Pityupocse ***** válasza:
100%
O-led technology :D a jovo
2009. dec. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
A plazmanak tok szar a kepe, az lcd 1000*jobb.
2010. júl. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szegény utolsó....nem látott még normális plazma tv-t.

Jelenleg ott tartunk, h. ár/érték arányban jobb a plazma. Az olcsó lcd -k nem tudják azt a kontrasztot, mint a plazmák, mivel a háttér világítás miatt nincs fekete a képben. A LED LCD erre jó megoldás, de egyenlőre drágább, mint a plazma technológiás készülékek.

2010. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
én 180 ezerért vettem egy legujjab technologiás lg 127cm-es plazma tvt háááááát persze hogy a plazma a legjobb választáás
2010. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Sok LCD ÉS Plazma Fan :)


Már megírta amigo a frankót! Csak mérlegelni kell.

Valaki meg írta hogy nincs kép frissités... Van :)

Az LCD kb 2 ms ha kuva jó ez azért van,mert folyadék kristály a folyadéknak idő kel míg megváltoztatja a tulajdonságait ezért mosódik a kép. Sajnos az elmult 5 - 10 évbe erre nem találtak megoldást ezért porolták le a plazmát, mert a gáznak nem kell idő. És a mai high end phofor nak ( ez adja a képet és régen ez éget be)már gyakorlatilag utánvilágítása sincs.

számokba ez úgy néz ki kb.: Az LCD kb 160 fps re képes, míg a plazma akár 600 ra is elmosódás nélkül.

A külömbség az árban is látszik.

Én blue ray ezek ezért vettem plazmát tévézni is jó de nem a legjobb.

Arra az LCD tökéletes. Szerintem Nappaliba 50-60" Plazma, hálóba meg egy 32" LCD. Márkát direkt nem írok mert ki mit szeret. De érdemes utána olvasni szak oldalakon mind a két technologiának.

Az eladót ne kérdezd! Neki meg van mondva mit kell mondania, miből kell neki sokat eladni.


És még egy tipp: AV forum

2012. jún. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Javítás: Phosphor :) Bocsi :D
2012. jún. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%
hogy azt a sok hozzá nem értő rossz indulatú tudálékos s*arfas*út !!!!!!!!!!
2012. aug. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%
Amelyik a leg színesebb
2021. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Plazma.
máj. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!