Melyik a jobb TV, a plazma vagy az LCD?

Figyelt kérdés
2007. aug. 10. 11:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a plazma a jobb, de drágább is. Én LCD-t vennék az ára miatt.
2007. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Szerintem meg pont fordítva!!! A plazma tévék mostanra eléggé elérhető árba kerűltek de nem véletlenűl. A jővő tévéje az LCD. Sokkal nagyobb felbontásban adja a képminőséget és sok egyéb minden is van amit jobban tud. Ezt egy műszaki áruházban biztos el tudják mondani. Én azt tudom, hogy mi plazmát vettünk kb 1 éve. Nem volt probléma mentes, mert már kellett benne vezérlő panelt cserélni. Nagy csalódás volt.
2007. aug. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
A plazma jóval többet fogyaszt, ha sokáig áll rajta egy bizonyos kép, akkor beleéghet, viszont nagyobb méretben olcsóbb. Viszont azt sem árt tudni, hogy ezek a szélesvásznú képernyők a normál tv (4:3) képét vagy széthúzzák, ekkor torzít vagy 2 fekete sáv látszik a képernyő két oldalán. Magyarán szélesvásznú filmet a legjobb nézni rajta. A legújabb hd-s felbontáshoz az olcsó lcd-k nem az igaziak, a hd-s felbontásúak úgy 500.000 HUF felett vannak mostanság. Én lcd-t vennék :)
2007. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az atól függ mire kell. Mozizás, tv, playstation, és mekkora méret? Kis méretben csak lcd- talán plazma nincs is 106cm alatt, De hagyományos tv adásnál csapnivaló az lcd, pfujj!

Mozihoz a plazma az igazi (vagy projektor) nem ,nem ég már bele, felbontásra figyelni, min 1280x720 ha DVD a jelforrás, de full-hd (1920x1080) is kellhet már Bluray- Dischez.

Szerencsére ilyet is láttam már 5 kiló környékén.

Plazmábol csak Pioneer!

Lcd nemjó mozira, mert gyors mozgásnál elmosódik, vibrál, feketeszint csapnivaló, jobb a kép még crt-n (hagyományos képcső) is. Sajnos énis bedőltem lcd-t vettem, megbántam. Szerencsére van DLP projektorom mozihoz, a Tv-t meg ritkán nézem.

Itt egy alternatíva, láttam élőben HD jellel működni, volt áll-leesés:


[link]

2007. okt. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
76%
Sok gyártó már megállapította, hogy a plazma: "technikai zsákutca", nem fejleszthető tovább. És már le is álltak vele. Viszont az LCD napról napra jobb.
2007. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Igen, a béka segge alól nem nehéz fejlődni.

A ma olcsón kapható LCD -k már nagyon elavultak, képminőségük csapnivaló, elektronikából meg kispóroltak mindent az olcsóság kedvéért. De el kell adni őket valahogy, ha már ki lettek fejlesztve. Nézzétek meg például, hogy melyikben van digitális tuner,(DVB) amiről már most tudható, hogy a földi sugárzásu HDTV adásokhoz nélkülözhetetlen lesz.

És van pofájuk ráírni hogy "HD-ready".

Nagyon divat lett most LCD-t venni 120-200 ezerért, tele van vele a polc, de aki ilyet vesz sajnos iszonyú nagy lúzer. Csak sajnálni tudom.

2007. nov. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
86%

"Nagyon divat lett most LCD-t venni 120-200 ezerért, tele van vele a polc, de aki ilyet vesz sajnos iszonyú nagy lúzer. Csak sajnálni tudom."


Tudom nem tartozik annyira a témához, de azért ehhez hozzátenném, hogy nekem még lenne is pénzem megvenni egy 3-400 ezres tv-t, de már elvből se adok ki több százezret egy tv-ért. Aki meg egész nap ott ül a tv előtt, na én meg azt tudom sajnálni.

Ennyi erővel akinél nem Ferrari áll a garázsban az egy paraszt.


Ja, amúgy LCD-t vennék, mivel kis méretben 26" alatt az árát kivéve teljesen mindegy hogy plazma vagy lcd.

2008. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy értettem, hogy mindenki vegyen 1millás tévét!

Hogy autós hasonlatnál maradjunk, az a lúzer, aki BMW árában megvesz egy kispolszkit.

Ha valaki csak tv -zésre használja, főleg a mai technikai szinten, az nem tudja kihasználni a tudását amúgysem.

Akkor már inkább CRT képcsöves tv, jobb a képe, mint egy 120ezres LCD -nek, és ár/érték arányban verhetetlen.

A környezetemben úgy tapasztalom, hogy divatból veszik, mert végre már megfizethető, és milyen jól néz ki a szoba falán.

Ja és 26 col alatti plazma? Mutass nekem olyat és rituálisan tökönszúrom magam. 94 centi alatt nincs plazma, de már azis csak igen régi darab, mivel kis méretben nem éri meg gyártani. Az újak 42 " -nál kezdődnek.

2008. ápr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A plazmatévék jobbak, de az lcd is kezdi utolérni azokat. Amúgy sok plazmatévé FullHD és sok lcd nem, tehát hülyeség az, hogy az lcd-knek nagyobb a felbontásuk. Ja, és a jövő tévéje a lézer tv, amely 3D Ready, és az emberi szem által látható színek 70%-át tudja megjeleníteni, míg a plazmák és az lcd-k csak a 30%-át.
2009. aug. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és azért, mert mindenütt az lcd-ket reklámozzák, attól nem kell elhinni, hogy azok a legjobbak. Az LG-nek majden az összes plazmatévéje 600Hz-es, ami azt jelenti, hogy másodpercenkét 600 képet pergetnek le a szemünk előtt. Az emberi szem 25 képkocka/másodperctől lát pl. egy filmet mozgóképnek. A Media Marktban a Sony tv-k standján is ki van írva , hogy a világ első 200Hz-es tévéi, a tájékozatlan vásárló meg egyből megveszi, mert azt hiszi, ezek a legjobbak.
2009. aug. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!