Full HD LCD vagy Plazma esetleg led TV a jobb? Miért?

Figyelt kérdés
Látható a különbség? Élettartam, esetleges szerelés árában és fogyasztásban mi a különbség? 82-től 102-ig érdekel, árakat is írhattok. Köszönöm.
2010. dec. 10. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Plazmát semmiképp se vegyél, rengeteget fogyaszt, és rövid élettartamú, és egyre jobban kezd leállni a gyártása.

Konkrétan ilyen, hogy LED TV még nem létezik, csak LED háttér világítású LCD, ami szerintem jóval drágább a sima LCD-ékhez képest, pedig ennyivel többet nem tud. Érdemes lesz megvárni a LED TV-ket, amelyeknél már nem csak a háttérvilágítás lesz ledes.

2010. dec. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Előző válaszoló nem szakmabeli az tuti, de mindegy.

Véleményem szerint plazma és lcd is lehet jó.

Óriási tévedés hogy a plazma sokat fogyaszt, ugyanis ebben csak a világos képek megjelenítésekor működik a háttérvilágítás, lcd esetén pedig állandóan, épp ezért az élettartama is rövidebb.

Plazma a sokat filmezőknek ajánlott, szebb élethűbb a színe, kontrasztosabb kép és nincs olyan effektus hogy gyors képkocnál elmosódik a kép.

Lcd a nem tv-nézésre kifejlesztett, lcd panelek monitorként való használatra lettek kitalálva.

Nem valósághű a színmegjelenítése,nem élethű a képmegjelenítése sem.

Led pedig ugyanaz mint az lcd csak ebbben nem ccfl-cső a háttérvilágítás hanem led diódás.Viszont ez tényleg kevesebbet fogyaszt.

Tehát én plazmát ajánlok,de egy kiforottabb minőségibb szintű lcd-sem lehet rossz ha mondjuk játék megjelenítésre kell.

Ha pedig valami oknál fogva led-mellett döntesz abból ne edge led-es modellt hanem full led modellt válaszd!

2010. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

LED az úgy tudom játékra nagyon jó, de filmnézésre nem, mert nagyon élénkek a színei.


És igen, plazma az tényleg jó.

2010. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 jamesbond ***** válasza:

16:23

Lehet hogy az első válaszoló nem szakmabeli, de te sem értesz hozzá!

Mióta van a plazmának háttérvilágítása?

Én nem javaslom a plazmát.

Ha sötét képet nézel lehet hogy nem fogyaszt többet, de normális használatnál ez nem így van.

Az LCD sem tökéletes, de tv nézésre sokkal jobb.

Ez a LED őrület csak parasztvakítás, mert LED tv nincs a boltokban. Nem szabad ez alapján dönteni. A legtöbb LED-es LCD valóban csak oldalsó megvilágítású, ami kevesebbet fogyaszt valamivel, de semmivel nem jobb a képe.

2010. dec. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már tényleg nem tudom milyet vegyek :(
2010. dec. 11. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!