Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

Szóval. Most lesz a 18. születésnapom, és úgy döntöttek a szüleim, hogy vesznek nekem egy komoly gépet, ugyanis fotózok. Eddig csak úgy fotóztam (pálduául modell képet), hogy kölcsönöztem gépet, vagy béreltem. Nekem csak egy kis kompakt gépem van, ami nagyon szép makró képeket csinál, de kicsit komolyabban szeretnék foglalkozni a fotózással. Valamint a későbbiekben szeretném elvégezni a fotós szakot is a MOME-n.

Már többször is felkértek party fotózásra vagy egy egyszerű modell fotózásra, amikért természetesen fizetnének is, de nem vállaltam mert nincs megfelelő gépem.

Nem is igazán tudom, hogy milyen lenne a legmegfelelőbb.

Szeretek makró képeket csinálni, ugyanakkor műtermi képeket, a szabadban képeket, természetképeket, és ha már volt egy-két party fotózásos felkérésem, akkor olyan gép kell, ami oda is megfelelő.

Nyilván a makrófotózáshoz vagy a party fotózáshoz is külön objektív kell. Na de abból is milyen?

Meg egyáltalán milyen gép lenne a legmegfelelőbb. Árban körülbelül úgy gondolkodtunk (így első nekifutásra) hogy max 300ezer. De ezt még pontosítanom kell. A lényeg, hogy tudjon, és ne valami kezdő legyen.

Szóval tudnátok segíteni?


2012. ápr. 14. 15:32
 1/5 anonim válasza:
Hát sok szerencsét a MOME-hez, nekem nem sikerült, és még abban az évben százötven embernek sem. Nem fényképezőfüggő, hogy mit viszel oda első feladatként, arra készülj majd fel, hogy az elvont szarokat szeretik, aminek semmi értelme. Én pl. vittem makroképet, de felesleges. Fébyképezőben adjanak tanácsot a műszaki zsenik, majd én is figyelem a kérdést:) (Csak mert nekem is kell új gép, de szintén nem tudom, milyen vegyek. - annyi kiegészítéssel,, hogy nekem ez hobbi, úgyhogy max száz ezerig...)
2012. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hát sok szerencsét a MOME-hez, nekem nem sikerült, és még abban az évben százötven embernek sem. Nem fényképezőfüggő, hogy mit viszel oda első feladatként, arra készülj majd fel, hogy az elvont szarokat szeretik, aminek semmi értelme. Én pl. vittem makroképet, de felesleges. Fényképezőben adjanak tanácsot a műszaki zsenik, majd én is figyelem a kérdést:) (Csak mert nekem is kell új gép, de szintén nem tudom, milyen vegyek. - annyi kiegészítéssel,, hogy nekem ez hobbi, úgyhogy max száz ezerig...)
2012. ápr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne egy belépő profi gép, pl. a Nikon D7000, de az a baj, hogy az önmagában 300 ezer. Neked pedig kell minidmum egy 18-105 objektív és egy SB700 vaku (általános célra + parti). Ebben még nincs makro, ami legalább 75 ezer plusz (Nikon 40 mm f2.8 Mikro) és nem ártana egy tele sem.


Szerintem a reális kezdés ennyi pénzből egy D5100 + 18-105 kit lehet, és ehhez az SB700-as vaku.

2012. ápr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én egy Nikon D90-re gondoltam AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR objektívvel meg mondjuk egy közgyűrűvel.
2012. ápr. 14. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, a D90 jobb választás, mint a D5100, de drágább is.

Viszont a közgyűrűt hanyagolnám, és egy külső vakura gyúrnék. A makro fotózás jó poén, de ha nem ez a fő profilod, egy külső vakuval sokkal többre mész. Parti fotóhoz elengedhetetlen, eseményfotóhoz és modellmunkához erősen hasznos.

2012. ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!