Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos egyáltalán nem értek hozzájuk.. Nem szeretnék nagyon profi gépet, de nem baj, ha nem teljesen kompakt. Semmiféleképpen nem tükörreflexeset szeretnék (illetve de, de nincs pénzem a vázra meg objektívekre :)) de az nagyon fontos, hogy szabad kezet kapjak a beállításoknál, mert szeretek fotózni, és nem szeretem, ha a gép csak automata módban durrog. Jelenleg egy fujifilm finepix s5500-am van, de mivel lassan 10 éves lesz időszerű a váltás, egyébként nagyon meg vagyok vele elégedve, csak már eléggé haldoklik. De valami hasonlóval meg tudnék elégedni. Tudnátok valami emberi árú gépet ajánlani ilyen paraméterekkel?
2012. márc. 2. 21:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és még egy dolog, makrókat és tájképeket szeretek leginkább készíteni, ez utóbbinál fontos, hogy legyen manuális fókusz és ne legyen túl zajos..
2012. márc. 2. 22:11
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz fotózni akkor mindenképp tükörreflexeset vásárolnék. De te tudod. Viszont csak szólok. Egy normális Bridge gép is ott van 50-60 ezer körül. Akkor meg mire is van pénzed és mire nem? Mert 50-60 ezer körül már ki lehet fogni időnként egy Canon eos 350 est is. Sőtt 40ezer körül is vannak már jó gépek objektívvel.
2012. márc. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
60-80 ezerre gondoltam, bridge gépet mindenféleképpen. Én szívesen vennék tükörreflexeset, de a pénztárcám nem :) Ráadásul nem tudok fotózni, csak szeretek, így egyelőre, amíg csak tanulgatok és nem tudom biztosra, hogy komolyabban bele akarom ásni magam, addig nem szeretnék méregdrága tükörreflexes gépet venni.
2012. márc. 4. 23:39
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a canon gép már 7 éves, nem? Meg csak a váz annyi, hozzá még az objektív is kell. :( Ráadásul nem értek hozzá annyira, hogy meg tudjam ítélni elég jó lesz-e amit veszek.
2012. márc. 4. 23:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ha már 10 év alatt ne ismerkedtél meg alapvető dolgokkal. Zársebesség, rekeszérték, ISO, expozíciós idők, stb... akkor már nem fogsz. Az is tapasztalatlanságra utal hogy években méred a gépeket. Exponálások számában mérjük a gépek életkorát. Ha pl találsz egy gépet 2-3 vagy akár 10 ezer expóval az fiatalnak számít. A gyártó megad egy értéket amit kibír egy zár. Ez lehet 100 000 expó is. Ár? 50ezerért objektívvel 4 gigás kártyával vettem 400D-t Karácsonykor.

Hány éves? Kutyát nem érdekel Japánban gyártott amerikai piacra készült gép. 20 000 expóval. (100 000 re tervezték.)

2012. márc. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, persze, hogy 10 évesen nem kezdtem el záridőkkel foglalkozni, most szeretnék jobban foglalkozni vele. Szerintem egyáltalán nem késő még elkezdenem foglalkozni velük, főleg, hogy hivatásos fotós szeretnék lenni, csak szép képeket szeretnék készíteni. Azért kértem itt tanácsot is, mert magamtól nem tudok jól választani, de már látom, hogy hülye ötlet volt, mert aki kicsit is ért a gépekhez az azt hiszi, hogy még a nap is az ő s.eggéből ragyog.
2012. márc. 5. 12:02
 7/9 A kérdező kommentje:

főleg, hogy nem hivatásos fotós szeretnék lenni

Egyébként meg ez nem balett, hogy csak 3 évesen lehessen elkezdeni, ha az operettszínházba készülsz.

2012. márc. 5. 12:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Mit képzelsz? Hogy beszélsz te velem? Olvass el egy két könyvet és majd meglátjuk a te hátsódból mi ragyog! Ja tudom a te korosztályodban luxus az olvasás, sőt ciki is. Apuci pénzét máris vadi új fényképezőre szórnád. Igen ilyen ez mikor segíteni próbál az ember.
2012. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem személy szerint a második samsung gépem van...Az első egy Samsung WB150F volt, amivel hihetetlenül meg voltam elégedve, ár/érték arányban szerintem erősen toplistás kategória, és azt bőven tudja, amire neked szükséged van. Aztán ezek után - hobbifotósként - váltotottam át egy kicsit komolyabb samsungra, a

Samsung EX2F-re, amivel kicsit ki is tanultam a szakmát..:) Most nézegettem, hogy ezen a Las Vegasi Ces expón bemutattak egy új gépet, az NX300-ast, amire lehet, hogy elkezdek spórolni:)

2013. jan. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!