XBOX360 vagy PLAYSTATION3?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek!A helyzet az hogy konzolvásárlás előtt vagyok, és nem tudok dönteni.pls help!
2011. dec. 22. 09:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Na az egy ideig tényleg furcsa.

Én kb 10 évnyi PS-ezés után elsőnek leültem box elé, vagy 2 órába is beletelt mire hozzászoktam.

Szóval az sem lehetetlen, csak egy ideig lesz furcsa.

2011. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Én márpedig fennakadok a gamepad kényelmességén mert kb 4 hónapot volt meg a ps3 és olyannyira nem volt kényelmes, hogy egyrészt ezért is adtam el. (az analóg karok nem tudom mi oknál fogva, de gömbölyűek, amiről folyton lecsúsztak az ujjaim, ha jobbra mentem és balra néztem akkor összeértek az ujjaim stb...) Mivel nekem NAGY kezeim vannak és nem lehet másfajta kontrollert csatlakoztatni a géphez hála az egyik frissítésnek, így ez nekem egy hatalmas negatívum. Voltak olyan multiplatform címek amik ocsmányak voltak PS3-ra. (pl: F1 2011, Medal of Honor, Battlefield bad Company 2. Nem sokat próbáltam, de ez a 3 cím sokkal szebb xbox-on és nem régi +3-as játékokról van szó...) Nem tagadom, hogy a ps3 hardvere sokkal erősebb az xbox-nál, de az xbox mellett szól jelen pillanatban a LIVE valamint a számomra nagyon kényelmes kontroller, így a választásom természetesen csakis az xbox 360. (nem elfogult vagyok, nem fanboy, én megfogalmaztam mind a pozitívumokat és a negatívumokat mindkét konzol ellen és a ps3-nak hiába van nagyon jó hardvere, számomra ez kevés)
2011. dec. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

előző hosszú vagyok.


21:05-ra válaszolva még egyszer mert kihagytam a játékokat.


Amikor megvolt a ps3 akkor olyan méregdrága volt minden játék, hogy eszméletlen. (Augusztusban adtam el) Éjjel nappal nyomtam a vaterát, hardveraprót, expresszt, de soha semmit nem találtam jó áron. A Killzone 2-t vettem meg 5500 ft-ért postával hiába régi játék meg már rég piacon volt a 3-ik része... Olcsóbban sehol sem találtam. Ismerősöm 2 hete vett egy ps3-mat és ő is ezzel a problémával küzd, hogy iszonyatosan drágák rá a játékok. A GTA IV-et nem tudom hogy lehet megszerezni 3500-4000 körül (vagy olcsóbban) mert seholsem találtam 5000 ft alatt. Xbox-ra azért olcsóbbak a játékok mert a forgalomba levő gépek minimum 80%-a ki van "ütve". Így aki hírdeti a játékot már vagy fél éve és senkisem veszi meg így potom áron odaadja a leendő vevőnek.

2011. dec. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki írta, de neki volt igaza: az exkluzív játékok alapján kell dönteni, amelyik tábor felhozatala jobban bejön, az a neked való. :)


Kontrolleres kérdés?? Bullshit. Ha nem tettszik a kontroller, eladod és veszel egy 3. gyártótól olyan irányítót, ami hajaz a konkurens gamepad-re (értsd: nem tettszik a PS3 kontrollere - eladod - veszel egy 3. gyártótól egy olyan kontrollert, ami külsőleg teljesen az Xbox 360 kontrollerére hasonlít, csak PS-en jó) vagy XFPS Rate Up adapterrel rákötöd a billt és egeret. Ennyi. :)

Soha nem értem, ezért egyesek miért nem vesznek konzolt, de ők tudják...


A grafika már megint játékfüggő. A PS3 alapból nehezebben programozható hardver, ezért a fejlesztők többsége Xbox-ra írja meg a játékot, utána leportolja PS3-ra és közben romlik a minősége.

Amit viszont direkt PS3-ra írnak, azok már zsinórban 3 éve nyerik az "Év legjobb grafikája" díjat, olyan játékokat megszégyenítve, mint a Crysis, a BF3 stb.


A játékok: én most rendeltem bontatlan Assassin's Creed Revelations-t (ami az AC1-et is tartalmazza), szállítással együtt poton 5000-ért. :) Egyszerűen jó helyen kell keresni és nem biztos, hogy a címsor végére .hu-t kéne írni...

2012. jún. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nah azzal én is egyetértek, hogy az f1 2011 ps3-mon olyan gyenge lett, hogy aki inkább az venné meg, az válasszon más autós játékot.Az ingyen multi miatt a ps3 nem jobb. A fizetős multiért cserébe az xbox egy kényelmes kontrollert, 3 hónap gold-ot, és gyönyörű, élethű grafikát kapsz. Jórészt

ps3-ról ez nem mondható el. Egyébként meg az sem értem, hogy aki ps3 párti, az gondoljon már bele, hogy aki tud 56k-ért xbox 360 konzolt venni, az nem tud évi/havi (nem tudom pontosan, nem multizok) 7000-10000 forintot fizetni a multiért? Hülyeség...

2012. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Dehogyisnem tud, csak a PS3 tulaj abból az árból vesz még egy játékot, amivel tud ingyen is multizni. Ha van olyan lehetőség, hogy nem kell fizetni a szolgáltatásért, akkor minek válassza a fizetőset?

Sőt, PS3-nál is létezik fizetős szolgáltatás, a PlayStation Plus, ami 1 évre drágább, mint a Live, de cserébe egy rakás akciót, 12 ingyen játékot (jó pár AAA minőségű), exkluzív tartalmakat, automatikus letöltést és cloud-save-et kapsz. A Live amúgy állítólag stabilabb, mint a SEN, de ettől függetlenül utóbbival is lehet tökéletesen multizni és haverokat szerezni. (3 év tapasztalat.)

A kontrollerről meg a grafikáról meg már leírtam a véleményem, max. annyival egészítem ki, hogy aki ezek alapján és nem a játékélmény alapján választ konzolt, akkor az meg is érdemli. Mert a csili-vili grafika egy darabig élvezhető, utána már nem hozza lázba az embert, míg a játékélmény sokkalta nagyobb szórakozást ad és sokkal nagyobb távra. Játszottam már nem egy olyan játékkal, aminek csodaszép volt a grafikája, de ezek közül alig párat vittem ki, mert olyan unalmas volt. Míg pl. mai szemmel nézve, egy GTA IV még mindig remek szórakoztatást biztosít, ha a látványától lassacskán a rosszullét kerülget. Mai napig szivesen használom, míg az előbb említett játékokon már rég túladtam.

És akkor most szerintem ezt nem szubjektívan fogalmaztam, valószínűleg sokan vannak így. (Miért is adtak el a Wii-ből sokkal többet, mint az Xbox-ból és a PS-ből, ha utóbbi kettő sokkal szebb grafikát ad?)

2012. jún. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!