Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nagyon szeretek fotózgatni és...

Nagyon szeretek fotózgatni és kíváncsi lennék, hogy ilyen színű képet hogyan lehet csinálni? A fényképezőben van ilyen effektus, vagy programmal átszínezik a képet?

Figyelt kérdés

Tudom ,hogy nagy objektíves fényképező kell hozzá nem pedig sima digitális, nekem is olyan van :)

[link]


2011. ápr. 2. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
ehez egy olcsó gép is elég.
2011. ápr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Képek színezésére célszerű valamilyen képszerkesztő programot használni. A fényképezőkben lévő effektusok (pl. szépia, fekete-fehér, szolarizáció, stb) nagyon fapadosak, és kevés is van belőlük, míg egy Photoshop-pal gyakorlatilag bármilyen effektust létre lehet hozni.
2011. ápr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez utólagos korrekció, szerintem PS. De őszintén nekem nem nagyon tetszenek ezek a képek, pláne nem a világítás...
2011. ápr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A PS nem csalás, hanem egy ugyanolyan eszköz, mint bármi más. Egy darab kővel is fel lehet mondjuk törni egy kókuszdiót, de ugyanúgy beverhető vele egy ember feje is, de attól a kő még nem rossz dolog...

A PS-sel sem csak "csalásokat" lehet készíteni, hanem valóban nagyon sokoldalú effektusokra is alkalmas. Még a legprofibb fényképezőkkel is lehet rossz képet készíteni, amit utólag viszont könnyen lehet korrigálni, hogy olyan kép szülessen, amilyet a fotós elképzelt, és nem olyan, amilyet a gép készített.

A fényképezőkben lévő beépített effektek nagyon kezdetlegesek és egyszerűek, és nem is biztos, hogy az embernek ezekre van szüksége. Amúgy ha valaki ódzkodik a PS-használattól, akkor nyugodtan szerezhet színezőszűrőket is, stb, persze ezek 20e Ft-os kompaktgépen nem igazán használhatóak, mivel nincs hova rakni őket; ezekhez kicsit komolyabb gép kell.

2011. ápr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!