Xbox360 Slimet vagy Ps3 Slimet vegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni melyiket vegyem mert mind2 nagyon jó:DD
2011. márc. 16. 14:26
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:
használtam xD csak nem tudtam eldönteni melyiket vegyem és ezért csináltam még1-et :D
2011. márc. 16. 15:23
 12/70 anonim ***** válasza:
Már miért ne vennél Wii-t?!Mert nincsenek rá gagyi FPS(Killzone, CoD és még más hasonló) játékok?
2011. márc. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 A kérdező kommentje:
Nam csak azért de nincs rá sok játék meg a grafika se a legjobb:D
2011. márc. 16. 16:43
 14/70 anonim válasza:
indok: akinek ps3-a van, az azt mondja, akinek x360-ana az meg azt :D egyébként sok különbség nincs, nekem boxom van azt tudom ajánlani.
2011. márc. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal jobban megéri a PS3. A Red Ring Of Death még mindig van, durván 40%-a a boxoknak tönkremegy tőle, a Slimbe nincs, de ott Red Dot of Death van. Az ráadásul 60%-os. Szal ugyanott tartunk :D PS3-nál csak a sárga ledes hiba van, de csak a régi 60gigás cuccoknál, a Slimet nem érinti.
2011. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:

Már egy párszor megírtam, úgyhogy:


Nos, alapvetően én 2009-ben csatlakoztam a nextgen konzolok világába, így megpróbálom ezen egy (lassacskán már 2) év tapasztalatát alaposan összesűríteni és kiemelni a lényeget, amire érdemes figyelni!


Az ilyen jellegű kérdések szoktak előfordulni:

Melyiknek jobb a grafikája (hardver)?

Warez, no warez?

Mozgásérzékelős cuccok?

------

Mik a főbb szempontok, ami alapján érdemes döntést hozni?


No, akkor menjünk végig sorban:


Melyiknek jobb a grafikája (hardver)?

A két konzol közti párviadal olyan, mint pl. egy pizza vs. hamburger vita! Mindkettő azonos célt szolgál, de van, amiben eltérőek!

A két konzol esetében két szempont szerint lehet grafikai különbségeket összemérni:

- Multiplatform játékok (ami kijön mindkét konzolra)

- Exkluzív játékok (ami csak az egyikre jön értelemszerűen)


A multiplatform játékoknál (kisebb kivétellel) egyértelműen az Xbox 360 a szebb!

Mi erre a magyarázat?

Amikor egy csapat hozzááll egy multiplatform játék fejlesztéséhez, imndig kiválasztanak egy célplatformot, amire gyakorlatilag megírják a teljes játékot, majd a másik platformokra ún. módon leportolják!

Ezeknél a játékoknál a célplatform szinte mindig az Xbox 360 szokott lenni (kivételt képzenek a Final Fantasy XIII, Medal of Honor, Tekken 6 és a japán játékok nagy része, de ebbe most ne menjünk bele)!

Miért?

Mert az Xbox 360 hardvere sokkal "felhasználóbarátabb", mint a PS3-é! Gyakorlatilag egy PC hardverét használja fel, míg a PS3 az ún. Cell processzort alkalmazza, amire + munkát kell fordítani (később kitérek erre)!

Tehát akkor magyarul: megírják a játékot Xbox-ra -> leprtolják PS3-ra -> romlik a minősége, ha nem fordítanak rá + figyelmet (ritka szokott lenni, ha még valamelyik banda + időt áldoz a PS3 verza tökéletesítésére)!

Ennyit a multiplatformokról, nézzük az exkluzívokat!

Gyakorlatilag az exkluzív címek mutatják be a konzolokban lévő erőt!

Egy exkluzív játékot fejlesztő cég nem idegeskedik azon, hogy most a másik platformra is elkészítsék a játékot, egyetlen gépre összpontosítanak!

És bár a PS3 multiplatformok terén jelentősebb gyengébb minőségű képeket ad, exkluzív játékoknál olyan látványvilággal kápráztat el, amire nem számítottál!

Jöhetne a kérdés: hogyan csinálják, mit tudnak, amit a multiplatformosok nem?

A válasz: SPU! Az SPU a Cell processzorhoz tartozó feldolgozóegység! A PS3 GPU-ja (ami a kép előállításáért felel) kisebb, mint az Xbox-é! DE ha valaki bevonja ezeket az SPU-kat, akkor úgymond felnitrózza a GPU-k teljesítményét!

És ez az a + figyelem, ezért van a PS3-ban + 5 mag!

Hogy konkrét példákkal is bizonyítsam:

2009-es VGA: Az év legszebb grafikájú játéka: Uncharted 2: Among Thieves

2010-es VGA: A Legszebb grafika: God of War III

Mindkettő PS3 exkluzív játék!

De nyugodtan ide lehetne írni még akár a Gran Turismo-t, a Killzone-t meg a többit - és nemcsak a grafikában a legjobbak (az előbb olvasott 2 játék közül az Uncharted év játéka is lett, a GoWIII pedig az év PS3-as játéka)!

Fontos tudni, hogy ezt a minőséget (még mindig grafika) általában csak az ún. first-party stúdiók tudják elérni!

Ezek azok a stúdiók, amiket a gyártó felvásárolt (amit nem vásárolt fel, azok a third-party stúdiók - ők is szokta kérésre exkluzív címeket csinálni, pl. a Heavenly Sword vagy a Heavy Rain is ilyen)!


Warez, no warez?

Gyakorlatilag a másik örök kérdés, ami mindig feltűnik a két konzol közti vitánál!

Jelenleg ott tartunk, hogy mindkét gépre van már törés és ezek valószínűleg meg is maradnak!

A PS3-ra egy ún. Jailbreak USB-s pendrive alakú eszközzel tudod egy egyszerű mozdulattal "feltörni" a gépet!

Fő előnye, hogy nem kell felnyitni a konzolt, tehát a garancia megmarad!

Olyan, mint egy pendrive: ha csatlakoztatod, akkor működik!

Fő hátránya viszont a PS3-as játékok nagy mérete (1-2 játék 20 GB-nál is nagyobb), ezeket kínszenvedés leszedni és akkor még nem biztos, hogy jót szedtél le!

A boxnál fel kell nyitni a gépet, ezért az MS gari el is veszik!

A fő előny, hogy itt kisebbek a játékok méretei + már régebb óta van rá törés (jobban elterjedt)!

Bármelyik feltörést választod, egy tuti: a multiplayer elveszik!

Nem vagyok úrigazdag, nincs sok játékom PS3-ra, de én inkább megveszem 10 000 Ft-ért a játékot és játszok vele akár éveken keresztül multiba, mint hogy feltörve sorra cserélgessem a letöltött offline játékokat!

Persze ez egyéntől függő, aki inkább a singleplayerre hajt, akkor inkább törje fel!

(Bár én az offline játékokat is meg szoktam venni újonnan - de csak azokat, amik nagyon tettszenek, ennyit megérdemelnek a készítők, ha már ennyit szenvedtek vele!)


Mozgásérzékelős cuccok?

No, igen, szintén firss téma!

Amit tudni lehet róuk, hogy mindkettőnek van elődje!

A Kinect-nek az Eyetoy (akárki akármit mond, hogy így-úgy fejlett, ott is kamerával irányítottál játékot, itt is úgy fogod), a Move-nak pedig a Nintendo Wii kontrollere (természetesen ez is fejlettebb, de a fő cél nem változik)!

Erre konkrétan annyit tudk írni ismét, hogy nézz magadba: Milyen játékos vagy, hardcore vagy casual?

(A hardcore olyan, aki rendszeresen tolja a filmszerű játékokat (pl. Uncharted 2, GoWIII), a casual pont az ellentétje - Márió jellegű játékok pl.)

Ha hardcore, akkor a Move-ot ajánlom: arra több hardcore cím érkezik!

Ha casual, akkor pedig Kinect, mert az meg jó móka, ha pl. elhivod a haverokat, aztán pattogtok egyet! :D



Mik a főbb szempontok, ami alapján érdemes döntést hozni?

Egyetlen egy darab szempont van: exkluzív játékok!

Ezek csak az adott platformra vannak, ha neked a PS3 exkluzív játékai jobban tettszenek, akkor egéyrtelműen azt kell venni!

A multiplatform címek mindkettőre kijönnek, ha annyira szereted a játékot, biztos multizol vele (kivéve ha fel van törve)...


A többi szempont, mint pl. a kontroller hogy áll kézre stb. egy marhaság, ezt általában azok szokták kitalálni, akik nem tudnak értelmes érveket felhozni és csak ilyen szánalmas mondatok mögé bújnak!


Exkluzív játékok és pont - én a God of War miatt vettem PS3-mat és nem bántam meg (+ van egy pár ember a barátaim közül, akik hasonló véleményen vannak)!


Röviden tömören ennyi a lényeg, innetnől már a te dolgod, hogy uránanézz a játékoknak, amik tettszenek! ;)

2011. márc. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
A PS3 JB már nem annyira aktuális - az új töréshez már nem kell pendrive!
2011. márc. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 A kérdező kommentje:
Köszi! Lehet hogy ps3-at veszek csak az tart viszsa hogy "kocka"tvnk van és azt olvasta h azon rossz a ps grafikája az xboxé pedig azonn is jó!
2011. márc. 16. 20:44
 19/70 A kérdező kommentje:
Ez igaz hogy az ilyen tvken rossz a grafika??
2011. márc. 16. 20:46
 20/70 anonim ***** válasza:

xbox360 elég széles körben elterjedt, sokaknak van, a ps3 ritkább, kicsit drágább de van benne bluray olvasó.


ami szerint választani tudsz, az az exkluzív játékok listája. ps3-mon van killzone, god of war, xboxon gears of war, halo. ezek csak a legjobb exkluzív játékok, több is van. nekem boxom van, nagyon tetszenek ezek, de régen ps2-m volt, azon szintén tetszettek azok a játékok.


jutúbon nézegesd milyenek, aztán dönts. :)

2011. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!