Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fényképésznek fogok tanulni...

Fényképésznek fogok tanulni szeptembertől, és új gépet szeretnék venni. Ti mit ajánlanátok? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Tehát, szeptembertől fotósnak fogok tanulni és eljött az ideje annak, hogy a gépemet lecseréljem egy komolyabb, tükörreflexes masinára. Maximum 150 ezret szánnék rá. Kérem olyanok írjanak, akik valóban értenek hozzá. Illetve fontos még számomra, hogy olyan fényképezőgépet vegyek, amit megfelelően lehet alkalmazni majd a tanulmányaim során....

Kérlek javaslataitok mellé biggyesszetek oda egy indoklást is!

Előre is köszönöm!!!!


2011. febr. 20. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Én fényképész volnék (több, mint 30 éve végeztem), bár ma már nem ez a főfoglalkozásom. Számtalan fényképezőgépem volt-van (hagyományos és digitális is), de a legigényesebb munkákra a digitális DSLR-t használom. Nekem NIKON D50-esem van, évek óta nyúzom, kifogástalan. A cég sem ma kezdte a fényképezőgyártást:) Az ilyen gép előnyei: a jobb, részletgazdagabb, színeiben jobban kezelhető kép (raw formátum), a rugalmasan választató objektívek, kiegészítők, a felvételek készítésekor minimális a késleltetés, stb. stb. Szóval én nem tagadom, hogy NIKON párti vagyok, ezért ennek a cégnek a frissebb modelljeiből válassz egy számodra megfelelőt, mint pl. a NIKON D5000, vagy bármelyik hasonló kiépítésben. [link]


(Nem mondom, hogy pl. rosszak lennének a CANON gépek, de azokról majd más ír :)

2011. febr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm:):)


Megkérdezhetem, hogy mi a véleménye a Práterről?

2011. febr. 20. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:

[link] Még sohasem jártam itt, monjdák nagyon kellemesen ki lehet itt kapcsolódni.


Práter Ének-zene Tagozatos Általános Iskola. Cím: 1083 Budapest, Práter u. 15. A tanulmányaimat sem itt kezdtem :)


[link] A kutyámat sem ide hordom, mert 3 macskám van :)


Óóóó, bocsánat, de nem vagyok budapesti, én Szabadi Jenő szövetkezetében végeztem Szegeden, még 1979-ben. Amire te gondolhatsz, az biztosan a [link] Sajnos erről semmilyen információval nem rendelkezem. A mai fotósképzés - szerintem - már messze nem olyan, mint régen. Nem hiszem, hogy olyan mélységeiben tanítanák a vegyszereket, nega-pozi. retust, a ma már beszerezhetetlen film- és fotópapir tipusokat, hogyan szűrőztük a maszkos színes negatívot, hogyan hívtunk diát, fordítós filmet...

A mai fényképészet - a technika fejlődése, átalakulása miatt - jórészt más lett, ami nem baj, csak elfelejtődik az eredeti.

2011. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, ha kérdésem nem volt egyértelmű....

Mivel ez egy elég neves és szinvonalas iskola, gondoltam ismeri. Ám így, hogy nem budapesti, így már értem....:D:)

2011. febr. 21. 16:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!